Nepál - pohodový trek Khopra - Tentokrát pro každého

č. zájezdu: 491621/115
od66 900,-/osoba
Nepál - pohodový trek Khopra - Tentokrát pro každého

Nepál - pohodový trek Khopra - Tentokrát pro každého

Země: Nepál


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen

Délka pobytu: 16 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Popis

Akce pro milovníky vysokohorské turistiky v dosud málo navštěvované oblasti

Program1. – 2. den: Letecky do Nepálu. Hlavní město Káthmándú.V tu­ristické vibrující čtvrti Thamelu se dovybavíme na trek, vyměníme peníze, ochutnáme skvělou nepálskou kuchyni. Stihneme i návštěvu historického náměstí Durbar, kde byli korunováni místní králové?3. den: Přejezd z Káthmándú do Pokhary. Při cestě údolími kolem řeky Trišuli si uděláme první obrázek o nepálské krajině a životním stylu. Čeká nás příjemné turistické městečko Pokhara, které leží na břehu jezera Pheva. Ze severní strany je město obklopeno velehorami Annapurny a Dhaulagiri.4. den: Přejezd do vesnice Tikhedhunga (cca 3 hodiny jízdy), následně se vydáme na trek do vesnice Banthanti(2 160 m), která je na trase Annapurna circuit. Budeme procházet kuriózními vesničkami a stále zelenými hustými džunglové lesy, uvidíme kaskádovitý vodopád.5. den: Trek z Banthani do Mohare Danda (3 300 m, 6 – 7 hodin chůze, 12,5 km) je nádherná cesta nepálským terénem. Procházíme rododendronovým lesem s nádhernými himalájskými výhledy. Dosažení dnešního cíle Mohare Danda nás odmění panoramatickými výhledy na zasněžené vrcholy majestátních štítů."6. den: Trek z Mohare Danda do Swanty (2 270 m, 5 – 6 hodin chůze). Sestoupíme z hypnotizující krásy panoramatických výhledů a půjdeme nepálskými přírodními divy. Stále obklopeni himalájskými velehorami budeme procházet různorodou krajinou, terasovitými políčky a tichými zapomenutými vesničkami. Bohatý autentický vesnický život a krásy místní kultury.7. den: Trek z Swanty do Dhand Kharky (3 000 m, 5 hodin chůze).„Projdeme pohádkovou nepálskou krajinou, mozaikou terasovitých políček, zelených buší, a tichými osadami vesničanů, stále obklopeni tichou nádherou přírodních scenérií Himálají.8. den: Trek z Dhand Kharky do Khopra Danda (4 020 m, 3 – 4 hodiny chůze).„Dnes nás na cestě budou doprovázet zelené kopce, pitoreskní vesničky a v dálce majestátní pohoří Annapurna. Jak vystoupáme do Khopra Dandy otevřou se nezapomenutelné výhledy na zasněžené velikány. Nepopsatelná zkušenost.“
"9. den: Nejdelší a také nejnáročnější den. Po brzké snídani vyrazíme k posvátnému jezeru Khayar. Nezapomenutelné výhledy na fotogenickou šestitisícovku Mačapučare(Rybí ocas), pohoří Annapurna a další vrcholy. Jezero Khayar je pro Nepálce posvátným jezerem a každý srpnový úplněk se zde schází obrovský počet lidí k velkému festivalu. Hinduisté a šamani se zde koupou v posvátné vodě jezera. Poté stejnou cestou návrat zpět do Khopry.10. den: Cestou nás stále doprovází masivní pohoří Annapurna a procházíme hustými lesy. Cesta je tichá a poklidná, naplněná panoramatickými výhledy na hory a zanechává tak hluboké dojmy v návštěvnících.11. den: Brzy ráno si vyšlápneme na viewpoint Muldai (3 637 m) – nádherné výhledy na pohoří Annapurna i Dhaulagiri, ideální za východu slunce. Tento trochu náročnější výstup nás odmění neuvěřitelnými výhledy na Himálaje. Odtud pak vede cesta ke krásné vesničce Ghandruk, kdy procházíme terasovitými políčky a rododendronovými lesy. Typická ghandrucká architektura a bohaté kulturní dědictví nabízí kolemjdoucím jedinečný vhled do nepálského života v horských vesnicích. Je to nezapomenutelný zážitek."12. den: Návrat do Pokhary. Odpolední objevování okolí městečka, na veslici přeplujeme jezero Phewa a vystoupáme k pagodě míru, odkud můžou být nádherné výhledy na himálajské velikány. Můžeme navštívit jeskyni Guptéšwar a vodopády Déví. Chrám bohyně Bindhyavásiní nabízí vhled do místního náboženství.13. den: Dopolední odpočinek v Pokhaře. Možno navštívit tibetský market apod. Letecký přesun do Káthmándú."14. den: Káthmándú – objevování památek UNESCO. Navštívíme posvátný chrám se spalovacími gháty Pašupatináth, velikou buddhistickou stúpu Boudhanáth s velkou tibetskou komunitou i opičí chrám Svajambhúnáth."15. – 16. den: Odlet zpět do ČR."

Akce pro milovníky vysokohorské turistiky v dosud málo navštěvované oblasti

Cena zahrnuje:

 • Mezinárodní letenka

  Letištní taxy

  Přelet Pokhara – Káthmándú

  Ubytování 3× v"Káthmándú v"hotýlku, 2× v Pokhaře v hotýlku, na treku 8× v jednoduchých lodžích

  Kompletní doprava, pronajatá auta, rikše

  Permity v Nepálu

  Český průvodce a místní průvodci podle potřeb

Cena nezahrnuje:

 • Vízum do Nepálu 30 USD po příletu

  Stravování

  Vstupné do památkových objektů v Káthmándú cca 20 USD

  Možnost využít služeb nosičů 20"USD/den

  Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku

  [[Fakultativní aktivity]]

  Cestovní pojištění -"rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Nepál - pohodový trek Khopra - Tentokrát pro každéhoNepál - pohodový trek Khopra - Tentokrát pro každéhoNepál - pohodový trek Khopra - Tentokrát pro každéhoNepál - pohodový trek Khopra - Tentokrát pro každéhoNepál - pohodový trek Khopra - Tentokrát pro každéhoNepál - pohodový trek Khopra - Tentokrát pro každéhoNepál - pohodový trek Khopra - Tentokrát pro každéhoNepál - pohodový trek Khopra - Tentokrát pro každéhoNepál - pohodový trek Khopra - Tentokrát pro každéhoNepál - pohodový trek Khopra - Tentokrát pro každého

Doprava

Letenky a letištní taxy jsou zahrnuty do ceny zájezdu, pokud není uvedeno jinak. CK pro zákazníka jeho jménem na základě uzavření Smlouvy o zájezdu zajistí u dodavatele nákup letenek na linkové lety leteckých společností. Storna a změny letenek vycházejí z podmínek jednotlivých leteckých společností.


Podobné zájezdy

Neuvěřitelný Nepál - starobylé Káthmándú, divoký Chitwan a trek himalájskými údolími

Neuvěřitelný Nepál - starobylé Káthmándú, divoký Chitwan a trek…

Země: Nepál

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Říjen, Listopad, Prosinec

Délka pobytu: 15 dnů

Osob: 1-2 osoba

č. zájezdu: 461287/130
polopenze
letecky
od97 750,-/osoba
  Himaláje a trek pod Annapurnou

  Himaláje a trek pod Annapurnou

  Země: Nepál

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Listopad

  Délka pobytu: 11 dnů

  č. zájezdu: 480095/113
  snídaně
  letecky
  od56 990,-/osoba
   Trek pod Annapurnou (expedice)

   Trek pod Annapurnou (expedice)

   Země: Nepál

   Ubytování: Trek pod Annapurnou (expedice)

   Typ: Pobytové zájezdy

   Termíny: Červenec - Červen

   Délka pobytu: 10 až 11 dnů

   č. zájezdu: 480097/113
   snídaně
   letecky
   od44 590,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy pro seniory

    Senioři 55+ pohodlné a levné zájezdy

    Poznávací zájezdy do Švýcarska, Itálie, Island, Norska, Irska a Skotska s českým průvodcem. Strava zajištěna, ubytování komfortní.

    Pobytové zájezdy pro seniory

    Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit