Německo a Holandsko

č. zájezdu: 469049/113
od19 990,-/osoba
Německo a Holandsko - Poznávací zájezdy

Německo a Holandsko

Země: Nizozemí


Stravování: snídaně
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Duben

Délka pobytu: 5 dnů


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • snídaně

Program0. den: 1. den: V středu 3. dubna odjezd z Prahy od Hlavního nádraží do Kolína nad Rýnem. Ubytování v KOLÍNĚ NAD RÝNEM, kolem 16.00 ubytování v hotelu nedaleko katedrály, prohlídka slavné gotické katedrály (jedna z největších katedrál francouzského typu v Evropě) se zlatým relikviářem Tří králů, oltářem pozdně gotického malíře Stefana Lochnera, Ukřižovaným Kristem z raného středověku, gotickými vitrajemi a sklomalbami Gerharta Richtera, parléřovskými plastikami. Volno v centru města, noc v hotelu.

2. den: Ve čtvrtek 4. dubna KOLÍN NAD RÝNEM, dopoledne prohlídka výstavy PAŘÍŽ 1874: REVOLUCE V MALÍŘSTVÍ ve Wallraf-Richartz-Museum v Kolíně nad Rýnem. Odpoledne prohlídka památek města, zejména vybraných románských kolínských chrámů z 11. – 13. století, které jsou zapsané na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Kolem 16.00 odjez do Holandska, večer ubytování v centru Amsterdamu.

3. den: V pátek 5. dubna AMSTERDAM dopoledne výstava Franse Halse v amsterodamském Rijksmuseum, prohlídka stále expozice Rijksmusea (Rembrandt, Vermeer a umění zlaté doby holandské malby), odpoledne pro zájemce Museum van Gogha a jeho aktuální jarní výstava nebo prohlídka historického centra Amsterodamu s náměstím Dam, kde se nachází Královský palác v Amsterdamu a bývalá radnice a historickými vodními kanály. Noc v hotelu v centru Amsterdamu.

4. den: V sobotu 6. dubna dopoledne HAARLEM, město, kde Frans Hals maloval a žil, návštěva Muzea Franze Halse se slavnými skupinovými portréty a se speciální výstavou HIGHLIGHTS FROM THE FRANS HALS MUSEUM, která představí největší poklady muzea včetně obrazů z depozitáře, které nebyly dosud vystaveny. °Procházka městě Franse Halse, návštěva místní gotické katedrály svatého Bavona (kostel místem posledního odpočinku i malíře Franse Halse), radnice ze 17.-18. století, tržnice (Vleeshal), městské váhy (1598) a měšťanských domů z 16.-18. století kolem Velkého trhu. Odpoledne návštěva UTRECHTU a jeho sbírky umění 16. a 17. století v Centraal Museum. Muzeum vlastní kolekci děl napodobitelů a následovníků italského barokního malíře Caravaggia. Tzv. utrechtští caravaggisté zprostředkovávali Rembrandtovi a Halsovi znalost o italské dramatické barokní malby. Pro zájmce Museum Catharijneconvent se slavnou holandskou středověkou sbírkou relikviářů, obrazů a soch. Proslulá gotická věž katedrály (vysoká 112 metrů – nejvyšší a nejkrásnější v Nizozemsku), součást k bývalé katedrály svatého Martina z Tours, jejíž loď byla zničena větrnou smrští v srpnu roku 1674. Věž, která se objevuje i na Gentském oltáři bratří van Eycků byla postavena v letech 1320–1382, je v ní slavná zvonkohra. Krátká zastávka u slavného Domu Rietvelda a Schröderové – jde o nejvýznamnější stavbu avantgardní umělecké skupiny De Stijl, která působila v Nizozemsku ve dvacátých letech 20. století. Dům je od roku 2000 figuruje na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Noc v hotelu u Osnabrücku.

5. den: V neděli 7. dubna škola Bauhaus, kterou postavil v německé Desavě architekt Walter Gropius. Vynikající dílo moderního umění s muzeem Bauhausu. Příjezd do Prahy kolem 22.00 hodin (dojezd závisí na průjezdnosti dálnic).

PO STOPÁCH MALÍŘE FRANZE HALSE + PRVNÍ IMPRESIONISTICKÁ VÝSTAVA V PAŘÍŽI + ŠKOLA BAUHAUS Během cesty do Německa a Holandska navštívíme v Amsterodamu a v Kolíně nad Rýnem dvě velké výstavy, které budou kulturní událostí roku 2024 a v německé Desavě slavnou uměleckou školu BAUHAUS, ikonické dílo architektonické avantgardy.

Slavné Wallraf-Richartz-Museum v Kolíně nad Rýnem připravilo velkou výstavu s názvem PAŘÍŽ 1874: REVOLUCE V MALÍŘSTVÍ. Poprvé rozsáhle představí první výstavu impresionistů, která proslavila malíře Degase, Morisotovou, Moneta, Renoira, Pissarra a Sisleyho. Jejich obrazy budou vystaveny v dialogu s díly, která byla téhož roku vystavena na Salonu pařížské Akademie. Bude to první umělecká konfrontace tohoto druhu. Organizátoři nabízejí odpověď na otázku, proč umění impresionistů zpočátku odmítáno a později oslavováno po celém světě. První výstava impresionistů v roce 1974 byla revolucí v umění a je považována za mezník při zrodu moderního umění. Londýnská Národní galerie a amsterodamské Rijksmuseum připravily obsáhlou retrospektivu díla malíře Franze Halse, vedle Rembrandta a Vermeera nejslavnějšího umělce zlatého věku holandského umění. Halse bezmezně obdivoval Édouard Manet, který se na jeho obrazech učil svěžímu a volnému malířskému rukopisu. Roku 1610 se Frans Hals zapsal do haarlemského cechu malířů sv. Lukáše, kde byl v roce 1644 jako uznávaný malíř zvolen do představenstva. Frans Hals zůstával v Haarlemu a trval na tom, aby zákazníci chodili k němu do ateliéru. Ačkoli byl uznávaným portrétistou, měl neustále problémy s dluhy. Jeho podobizna Jaspara Schade patří k deseti nejcennějším obrazům v České republice. Symbolem moderního umění 20. století se stala škola Bauhaus postavená v německé Desavě. Učili na ní vynikající osobnosti jako byl László Moholy Nagy, Miese van der Rohe, Oskar Schlemmer, Paul Klee nebo Wassily Kandinsky. Bauhaus vzkřísil k životu architekt Walter Gropius, ale duchovním vůdcem školy se stal malíř Johannes Itten, který snil o tom, že vytvoří středověkou dílnu, podobnou bratrstvům řemeslníků, které stavěly středověké katedrály. Škola Bauhausu v Desavě včetně vil profesorů patří k ikonickým dílům moderní architektury. V budově spolu vše ladí jako jedno umělecké dílo. Od roku 1996 je areál zapsán v seznamu světového dědictví UNESCO.

Stravování


Snídaně v hotelu.

Poznámka


Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohis­torickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč.

Cena zahrnuje:

 • doprava autokarem
 • 4× nocleh v hotelu
 • 4× snídaně
 • služby průvodce
 • místní poplatek

Cena nezahrnuje:

 • pojištění
 • vstupy do objektů a na výstavy

Slevy:

 • 3 % – sleva pro stálé klienty poznávacích zájezdů 2019 – 2023, rezervace min. 60 dní před odjezdem – sleva pro klienty z let 2019 – 2023 (poznávací zájezdy), rezervace min. 60 dní před odjezdem, do 20.000 Kč
Německo a Holandsko - Poznávací zájezdyNěmecko a Holandsko - Poznávací zájezdyNěmecko a Holandsko - Poznávací zájezdyNěmecko a Holandsko - Poznávací zájezdy

Doprava

CK provozuje vlastní autokarovou dopravu. Cílem této nabídky je seznámení co nejširší veřejnosti s možností využít naše luxusní autokary vybavené klimatizací, vestavěným WC, videem a občerstvením pro zpříjemnění Vašich cest u nás i v zahraničí tak, aby byly umocněny Vaše zážitky z krásného zájezdu. Samozřejmostí jsou pro nás vedle luxusních autobusů i luxusní služby – v posádkách našich autobusů jsou zkušení profesionálové, kteří brázdí Evropu křížem krážem již řadu let a k jejich základním návykům patří i špičkové služby pro klienty. V současné době nabízí naše firma 2 autokary Mercedes. Typ O350 RHD a Typ MB Tourismo. Oba v konfiguraci 49+1 míst:

Mercedes O350 RHD : 49 + 1 míst, klimatizace, velkoprostorové zavazadlové kufry, vestavěné WC, video – 2 televize, teplé a studené nápoje během cesty. Cenová nabídka je od 24 Kč/km a 150 Kč/hod. čekání .

Mercedes Tourismo : 49 + 1 míst, klimatizace, velkoprostorové zavazadlové kufry, vestavěné WC, video – 2 televize, teplé a studené nápoje během cesty. Cenová nabídka je od 24 Kč/km a 150 Kč/hod. čekání. Většinou však fungují smluvní ceny, které jsou různé podle jednotlivých typů zajišťované dopravy, její náročnosti, případně objemu přepravy. Pro menší skupiny nabízíme rovněž dopravu minivanem (mikrobusem) VW Transporter s kapacitou 8 osob. VW Transporter T6 : 7–8 míst, klimatizace, dostatečný prostor pro zavazadla. Cenová nabídka od 9 Kč/km a 150 Kč/hod. čekání.


Podobné zájezdy

Jarní Benelux

Jarní Benelux

Země: Belgie, Nizozemí

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Duben, Květen

Délka pobytu: 6 dnů

Osob: 1-3, 1-2, 1 osoba

č. zájezdu: 466045/26
snídaně
autobusem
od9 365,-/osoba
  First minute
  -3%sleva
  Rotterdam - Gouda - Amsterdam

  Rotterdam - Gouda - Amsterdam

  Země: Nizozemí

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Květen

  Délka pobytu: 6 dnů

  Osob: 1-2, 1, 1-3 osoba

  č. zájezdu: 466137/26
  snídaně
  autobusem
  od10 561,-/osoba
   First minute
   -4%sleva

   Mohlo by vás zajímat:

   Poznávací zájezdy Holandsko 2023

   Poznávací zájezdy do Holandska, velmoci tulipánů, sýrů a větrných mlýnů, zahrnují například sýrové trhy v Alkmaaru, prozkoumávání malebných měst jako je Volendam, Amsterdam či skanzen Zaanse Schans. Můžete zde spatřit i unikátní umělecká díla, jako je Rembrandtova Noční hlídka.

   Poznávací zájezdy

   Poznávací zájezdy letecky i autobusem z Brna, Prahy a Ostravy a dalších měst.

   Poradíme při výběru správného poznávacího zájezdu, aby jste se nehonili a užili si zážitky plnými doušky.

   Pobytově poznávací zájezdy

   Pobyty s výlety

   Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

   Aktuálně

   21.7.2023

   Velký okruh Slovinskem

   Poslední volná místa na autobusový zájezd po krásách Slovinska od 22.8. do 27.8.2023

   20.7.2023

   Poslední volná místa do Londýna!

   Poslední volná místa na jedinečný letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie.

   20.7.2023

   Last Minute Kalábrie

   doprodej leteckých zájezdů do 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi v Kalábrii, letecky z Prahy, v termínu 24.7.-31.7.2023.

   RSS, více aktualit