Nejkrásnější túry skotské vysočiny

Letecký zájezd do Skotska s náročnější turistikou

č. zájezdu: 282872/34
od30 624,-/osoba
-4%sleva
First minute
Nejkrásnější túry skotské vysočiny - letecký poznávací zájezd s turistikou

Nejkrásnější túry skotské vysočiny

Země: Velká Británie

Středisko: Skotsko

Ubytování: hostel, penzion


Stravování: bez stravování
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec

Délka pobytu: 9 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • bez stravování

Oblíbený letecký poznávací zájezd do Skotska s turistikou. Garance malé skupiny od 7 do 10 osob. Zařazena i návštěva palírny a ochutnávka whisky. Ubytování v hostelech a penzionu.

Popis

Poprvé zařazujeme do naší pestré nabídky zájezdů do Skotska i zájezd s náročnější turistikou, neboť Skotsko je pro toulky přírodou jako stvořené. Tento zájezd je určen pro zdatné turisty. Můžete očekávat vyšlapané stezky, skalnatý terén, suť i chůzi přes mokřady v nezpevněném terénu. Vybrali jsme túry v odlehlejší části Skotské vysočiny a v blízkosti Fort William. 

Ubytování je zajištěno v pěkných hostelech na dosah přírody s možností vaření ve společných kuchyňkách, spát budeme 4 a 3 noci na stejném místě. 

Kromě turistiky také navštívíme palírnu a ochutnáme místní whisky, prohlédneme si hrad Eilean Donan, zastavíme se u jezera Loch Ness, a kdo bude mít zájem, může se poslední večer vydat do historického centra Edinburghu. 

Cestovat budeme v malé skupině se zkušeným průvodcem.

Turistická náročnost

Turistický zájezd s převahou turistiky nad poznáváním z autobusu (přejezdy mezi ubytováním a k nástupům na túry jsou však nutností). Několikahodinové túry, včetně celodenních. Často ve vysokohorském prostředí (vč. zbytků sněhu, krátké vyznačené úseky po okraji ledovce, brodění mělkých potoků apod.) a v kamenitém terénu. U účastníků předpokládáme zvyklost na pohyb na horách a odpovídající výbavu. Součástí zájezdu nejsou jen náročné túry černé, ale i túry s jednodušší náročností. Průvodce na zájezdu může účastníkovi, který nestačí na tuto náročnost nebo nemá potřebnou obuv či oblečení, zakázat účast na túře. U některých zájezdů má průvodce s sebou pomocníka.

Program

1. den:  Ráno odlet z Prahy. Po příletu do Edinburghuse hned vydáme na sever. Navštívíme palírnuTomatin, kde po prohlídce ochutnáme místníwhisky. Ubytování (4 noci) poblíž jezera LochGlascarnoch, asi 50 km od Inverness.

2. den: Dopoledne se nejprve přesuneme do malého rybářského přístavu Lochinver, odkud se vydáme na túru na horu Suilven s možností odbočení na nedaleký špičatý vrchol Meall Mheadhonach. Délka túry 20 km, převýšení cca 834 m, celková doba cca 8 hodin. Návrat na ubytování.

3. den: Tento den se nejprve vydáme do malé vesničky Torridon a nedaleko odtud zahájíme túru ve tvaru podkovy pohořím Beinn Alligin, což v gaelštině znamená „Pohoří krásy“. Délka túry je 10 km, nastoupáme celkem asi 1 100 m a celková doba túry bude přibližně 5 hodin. Čekají nás úchvatné horské scenerie i výhledy na mořskou hladinu, při dobré viditelnosti i na souostroví Vnějších Hebrid. Návrat na ubytování.

4. den: Odpočinkovější den využijeme k další lehčí túře v oblasti ubytování.

5. den: Tento den se přesuneme do oblasti Fort William, která patří mezi nejvyhlášenější místa pro turistiku ve Skotsku. Cestou si prohlédneme malebný hrad Eilean Donan na místě, kde se dotýkají tři mořské lochy – Loch Alsh, Loch Long a Loch Duich. Zastavíme se také u nejhlubšího skotského jezera Loch Ness a v městečku Fort Augustus si prohlédneme soustavu zdymadel, která je součástí Kaledonského kanálu, nejdelšího vodního kanálu ve Skotsku. Ubytování v Onich u jezera Loch Linnhe (3 noci).

6. den: Z ubytování se nejprve přesuneme na místo nástupu, na konec silnice v údolí Glen Nevis. Podnikneme klasickou horskou túru The Ring of Steall, Mamores, přes čtyři „Munros“ (vrcholy převyšující 3 000 stop = 914,4 m n. m.). Délka cca 16 km, téměř 1 700 m nasčítaného převýšení. Celková doba túry asi 11 hodin. Návrat na ubytování.

7. den: Tento den se vydáme na Ben Nevis, s 1 345 metry nejvyšší horu nejen Skotska, ale i celé Velké Británie. Převýšení cca 1 300 m, celková doba přibližně 6 hodin. Po příjemné túře se můžeme vydat třeba do vyhlášené hospody Clachaig Inn v Glen Coe a ochutnat některou z místních specialit. Návrat na ubytování.

8. den: Dnes se vydáme na túru na hřeben Buachaille Etive Beag s nádhernými výhledy na Loch Etive a okolní vrcholy Glencoe. Délka túry 8 km, převýšení asi 900 m, celková doba okolo 5 hodin. Poté už nás bude čekat přejezd na ubytování v Edinburghu v penzionu nedaleko letiště. V podvečer se můžeme projít historickým centrem města nebo si posedět v některé z restaurací nebo hospůdek.9. den: Rá­no odlet do Prahy. Pozn.: Po­řadí túr lze prohodit, zkrátit, nebo i podniknout jiné vhodné v závislosti na počasí a zdatnosti skupiny.

9. den:  Ráno odlet do Prahy. Pozn.: Po­řadí túr lze prohodit, zkrátit, nebo i podniknout jiné vhodné v závislosti na počasí a zdatnosti skupiny.

Minimální počet účastníků

7

Poznámky k zájezdu

Mimo penzion poslední den jsou všechny hostely vybaveny společnou kuchyňkou.

Cena zahrnuje:

  • letenku Praha – Edinburgh a zpět vč. let. tax ve výši 6 000 Kč
  • dopravu mikrobusem ve Skotsku
  • 7× ubytování v hos­telech ve vícelůžkových pokojích se společným sociálním zařízením a 1× v penzionu
  • průvodce
  • cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:

  • stravu, vstupné cca 20 GBP, další výše neuvedené služby

Slevy:

  • 773 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
  • 773 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami
773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

17.9.2018

Slevy 13% na exotické poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých průvodců se slevou 11%. First minute trvá jenom do 30.11 za podmínky složení zálohy 50%.

24.8.2018

Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

Kam vyrazit v září? .-)

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů