MAZURSKÁ JEZERA NA KOLE A NA LODI

č. zájezdu: 356110/118
od9 790,-/osoba
MAZURSKÁ JEZERA NA KOLE A NA LODI - Aktivní dovolená

MAZURSKÁ JEZERA NA KOLE A NA LODI

Země: Polsko

Ubytování: MAZURSKÁ JEZERA NA KOLE A NA LODI


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Červen, Červenec, Srpen

Délka pobytu: 7 dnů


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • polopenze

Popis

Uvedené cyklistické trasy jsou jen jedny z možných (volitelně). Celková trasa NA KOLE k zájezdu č.142 MAZURSKÁ JEZERA NA KOLE A NA LODI je cca 0–250km

Program1. – 2. den: Žďár nad Sázavou – Borecký prales – Giżycko. Autobusem do Polska. Zachovalý Borecký prales, středisko chovu zubrů ve Wolisku, na kole rezervací Spytkowo kolem historických dvorů, barokních kostelů, zbytků opevnění, všudypřítomných jezer a kolem tvrze Boyen do kempu u Giżycko.
NA KOLE: 0–40km3. den: Giżycko, Hitlerovo „Vlčí doupě“. Giżycko – křižácký hrad, unikátní otáčivý most. „Modrou“ cyklostezkou, typickými městečky mezi jezery Dargin a Mamry, přes Pozezdrze s kostelem a nedalekým polním sídlem SS. Zámek Sztynort, Hitlerovo nedobytné „Vlčí doupě“, chráněná krajinná oblast Glazowska s tisíci kameny.
NA KOLE: 0–75km4. den: Gorazdowo, Hrad Ryn. Hospodářské stavení v Gorazdowo, usedlost v Monetki, bývalé středisko kultury Ariánů Stará Rudówka, hrad křižáckých rytířů Ryn a zděné domy ve městě. Zpět přes staropruské hradiště v Orlo, nebo dále na gotický kostel a barokní zámek v Nakomiady a muzeum Mazurské země v Owczarki.
NA KOLE: 0–60km5. den: Lodí po soustavě jezer Giżycko – Mikolajki, rezervace j.Lisunie. Vyhlídková cesta pronajatou lodí po jezerech spojených unikátní soustavou kanálů z Giżycka do „perly Mazur“, městečka Mikolajki s historickými domy. K obřímu jezeru Śniardwy se svou legendou o zakleté dívce. Odpočinek, koupání či na kole do přírodní rezervace vodních rostlin jezera Lisunie.
NA KOLE: 0–14km (volitelně)6. – 7. den: Łuknajno, kolem j.Śniárdwy – Wejsuny – Žďár n.Sáz. Na kole z malebného městečka Mikolajki kolem největšího polského jezera Śniardwy, přírodní rezervace Łuknajno s největší evropskou rezervací divokých labutí (UNESCO) a kolem mnoha dalších jezer, působivý kostel v Okartově, přes mosty a lesními cestami, pláž v Novych Gutech, splav v Karwiku, památné stromy a možnost koupání na jednom z osmi ostrovů či pláži Niedźwiedzi Róg. Autobusem zpět domů.
NA KOLE: 0–50km

Obtížnost:


2–3, doporučujeme cross, MTB Délka tras: busem 2200 km, lodí 45 km, na kole 0–300 km Počasí: vzduch 22–26 °C, voda 17–20 °C Odjezdy: Praha, Pardubice, Žďár n. Sáz., Brno, Přerov, Ostrava

V ceně je:


Doprava autobusem, přeprava kol, vyhlídková cesta lodí z Giżycko do Mikolajki, polopenze, 4× ubytování v hoteliku ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Uvedené cyklistické trasy jsou jen jedny z možných (volitelně). Celková trasa NA KOLE k zájezdu č.142 MAZURSKÁ JEZERA NA KOLE A NA LODI je cca 0–250km

MAZURSKÁ JEZERA NA KOLE A NA LODI - Aktivní dovolená

Aktuálně

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

4.3.2020

Cestovní pojištění

Výhodné pojištění pro naše klienty od UNIQA a Generali Česká pojišťovna za zvýhodněnou cenu.

28.11.2019

Sleva na exotické poznávací zájezdy

Slevy na exotické poznávací zájezdy pokračují nyní se slevou až 15% pouze do konce listopadu.

RSS, více aktualit