Malebné Porto a koupání na Azorech

Letecký poznávací zájezd s koupáním na ostrově Santa Maria

č. zájezdu: 283675/34
vyprodáno
Malebné Porto a koupání na Azorech - poznávací zájezd

Malebné Porto a koupání na Azorech

Země: Portugalsko

Středisko: Azory

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Výhody:

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Novinka v nabídce. Letecký poznávací zájezd s odletem z Prahy na Azorské ostrovy s garancí malé skupiny 8 osob. Kombinace důkladného poznání ostrova Sao Miguel a Porta (UNESCO) a relaxu a koupání na ostrově Santa Maria, kde teplota vody dosahuje 22 °C.

Popis

Krásným mořem neoplývá pouze Chorvatsko, ale i vzdálené Azorské ostrovy. V srpnu dosahuje voda Atlantiku u ostrova Santa Maria až 22 stupňů. Valící se vlny naplňují vodou bazény vybudované na pobřeží nebo se zklidní v lagunách mezi černými lávovými skalisky.

Na ostrově Săo Miguel navštívíme též koupaliště s teplou termální vodou ve Furnas i romantickou lagunu v přírodě Caldeira Velha.

Relaxační ráz zájezdu doplníme lehkými procházkami po azorské přírodě a ubytováním v hotelech se snídaněmi na pěkných místech.

Cestu do středu Atlantiku zahájíme zastávkou na portugalské pevnině v krásném historickém městě Porto se skleničkou portského vína na nábřeží pod unikátním mostem Dom Luís I.

Program

1. den:  Odlet z Prahy přímým letem do Porta. Místním metrem/tramvají dojedeme do centra na ubytování. Čekají nás podvečerní toulky starodávnou částí města (UNESCO) v okolí katedrály. Ochlazení najdeme večer na břehu řeky Duoro, třeba v některé venkovní zahrádce u skleničky portského vína.

2. den:  Procházka se zastávkami na tržnici a na nádraží Sao Bento (velká kachlíková mozaika). Kolem hradeb dojdeme na horní část dvoupatrového mostu Dom Luís I. Odjezd na letiště a odlet na Azorské ostrovy.

3. den:  Křížem krážem prozkoumáme ostrov Săo Miguel. Nenáročné vycházky bujnou vegetací i po vrcholcích vyhaslých sopek s pohledy na barevná jezera v jejich nitru. Uvidíte například sopečný masiv Sete Cidades, krásná je i vyhlídka na dvě jezera – modré a zelené. Možnost koupání ve vodách Atlantiku u lávových útesů nebo v bazénu u obce Ponta da Ferraria.

4. den:  Výlet do chráněné přírodní rezervace Lagoa do Fogo (Ohnivé jezero), která je bezesporu jednou z největších přírodních atrakcí ostrova. Dno vyhaslého kráteru, který vznikl erupcí v r. 1563, vyplňuje mystické modré jezero dlouhé dva kilometry. Okolní vysoké kopce s endemickou vegetací vytvářejí v kombinaci s bílými písčitými plážemi nádherné scenerie. Koupání v přírodní laguně Caldeira Velha s teplou vodou. 

5. den:  Dnes odplujeme nebo odletíme (podle aktuální nabídky, v době tisku katalogu nejsou známy plavební řády) na návštěvu nejjižněji položeného ostrůvku souostroví Azorské ostrovy Santa Maria. Prozkoumáme zdejší terasovitá políčka těsně u oceánu, domky se specifickými komíny a zbytky bývalé velrybářské stanice. Krásné výhledy na Atlantik může umocnit koupel v jeho vodách.

6. den:  Relax v bazénu u hotelu anebo koupání ve vodách Atlantiku (ve speciálních místních mořských bazénech). 

7. den:  Ráno odlet zpět na ostrov Săo Miguel. Výlet do Furnasu, po cestě zastávka na vyhlídce Santa Iria s okouzlujícím výhledem na vnitrozemí a severní pobřeží. Příjezd do vesničky Furnas, proslulé sopkou a tzv. Caldeiras s kouřícími gejzíry a horkými vřídly, která jsou zdrojem léčivého bahna a minerální vody. Místo je známé i typickým pokrmem cozido, který se připravuje v hrnci zakopaném do země a ohřívaném vulkanickou párou. Návštěva rajské zahrady s jezírky Terra Nostra – jedné z nejkrásnějších botanických zahrad na ostrově, kde vám bujná exotická vegetace doslova vyrazí dech. Pro zájemce možnost koupání v termálních pramenech Poça da Dona Beija. 8. den: Odlet s přestupem v Lisabonu do Prahy.

8. den:  Odlet s přestupem v Lisabonu do Prahy.

Minimální počet účastníků

8

Cena zahrnuje:

 • letenku z Prahy do Porta, na Azorské ostrovy a zpět vč. let. tax ve výši 15 000 Kč
 • letenku (případně trajekt) na ostrov Santa Maria
 • dopravu podle programu mikrobusem a taxi
 • 7× ubytování ve 3* hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 6× snídaně
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • vstupné cca 15 EUR a další výše neuvedené služby

Slevy:

 • 1148 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
 • 1148 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami
Malebné Porto a koupání na Azorech - poznávací zájezdMalebné Porto a koupání na Azorech - poznávací zájezdMalebné Porto a koupání na Azorech - poznávací zájezdMalebné Porto a koupání na Azorech - poznávací zájezd

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů