MÁJOVÉ POLSKO, BALT A PLAVBA DO STOCKHOLMU

č. zájezdu: 361885/126
od18 900,-/osoba
MÁJOVÉ POLSKO, BALT A PLAVBA DO STOCKHOLMU - Poznávací zájezdy

MÁJOVÉ POLSKO, BALT A PLAVBA DO STOCKHOLMU

Země: Polsko

Ubytování: MÁJOVÉ POLSKO, BALT A PLAVBA DO STOCKHOLMU


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Květen

Délka pobytu: 7 dnů


Výhody:

 • Cestovní pojištění včetně storna v ceně

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Slevy

 • Cestovní pojištění včetně storna v ceně

Popis

Jste zvědavi na současné Polsko? Neměli jste dosud čas navštívit Varšavu nebo majestátný hrad Malbork? Chcete si doplnit zeměpisné a historické znalosti o místech na pobřeží Baltu nebo o Vikinzích? Přivítáte dlouhou plavbu trajektem až téměř do Stockholmu a chcete spatřit na vlastní oči z vody vyzdvižený vrak slavné lodi Vasa?

Pokud ano, budeme se těšit na setkání s vámi na zájezdu pro menší počet klientů za doprovodu znalce Polska i Skandinávie Fera Michlíka. Zpět se vrátíte letecky do Prahy, Krakova nebo Vídně.

Program1. den:  Zrána odjezd z Prahy přes Hradec Králové do Polska. Možnost přistoupit k zájezdu po trase v ČR i Polsku anebo přílet z Vídně (s přestupem). Zajímavá cesta se zastávkami a prohlídkami některých významných památek začne odpoledne prohlídkou Vratislavi – kdysi českého města (doposud je součástí znaku města český lev). Ubytování.2. den:  Zastávka ve městě Lodž. V 19. století bylo jedním ze světových center textilního průmyslu a přes různá náboženství, která vyznávali, tu společně žili Poláci, Židé, Němci a Rusové. To vtisklo Lodži na rozdíl od jiných polských měst odlišný charakter. Odpoledne příjezd do hlavního města Polska – Varšavy. Ubytování s možností návratu na hotel večer MHD. Navečer krátká společná prohlídka centra.3. den:  Pokračujeme Polskem dále na sever. Odpoledne navštívíme Malbork – křižácký cihlový hrad. Přejezd na ubytování na dosah Baltského moře.4. den:  Tři města v jednom: alespoň nad mapou zjistíte, jaký je rozdíl mezi Gdyní a Gdaňskem, připomenete si, kde vzniklo hnutí Solidarita a kde se dodnes koná festival písní Sopoty. Gdaňsk – společně si prohlédneme uličky a nábřeží Starého města, které je 2× větší, než to v Krakově! Později odpoledne se nalodíme na trajekt, jímž poplujeme 18 hodin do Švédska. Večeře v restauraci s výhledem na moře je v ceně.5. den:  Dopoledne zahlédneme jihovýchodní pobřeží Švédska, v poledne se vylodíme v přístavu Nyneshamn. Odtud je to jen hodina do rozlehlé metropole Stockholmu. Návštěva muzea lodi Vasa a přilehlého Skansenu, prvního muzea v přírodě na světě. Ubytování v hotelu u známé haly Globen (2 noci).6. den:  Řidič mikrobusu drží povinnou bezpečnostní pauzu. Na prohlídku Starého města se vydáme MHD a pěšky. Možnost návštěvy populárního muzea skupiny ABBA nebo např. klenotnice v královském paláci. Zájemci budou mít také dostatek času na další zajímavá muzea (např. Přírodovědné, Nordické). Pokud si zakoupíte tzv. Stockholmskou kartu, je MHD, většina vstupů a vyhlídková plavba zdarma.7. den:  Dopoledne se projdeme rozlehlými zahradami u královského zámku Drottningsholm (UNESCO), které jsou v toto období nejkrásnější. Odjezd na letiště, odpoledne nebo navečer odlet do Prahy. Odlet do Krakova na vyžádání.

Jste zvědavi na současné Polsko? Neměli jste dosud čas navštívit Varšavu nebo majestátný hrad Malbork? Chcete si doplnit zeměpisné a historické znalosti o místech na pobřeží Baltu nebo o Vikinzích? Přivítáte dlouhou plavbu trajektem až téměř do Stockholmu a chcete spatřit na vlastní oči z vody vyzdvižený vrak slavné lodi Vasa?

Pokud ano, budeme se těšit na setkání s vámi na zájezdu pro menší počet klientů za doprovodu znalce Polska i Skandinávie Fera Michlíka. Zpět se vrátíte letecky do Prahy, Krakova nebo Vídně.

Minimální počet účastníků


10

Cena zahrnuje:

 • dopravu mikrobusem, trajektem z Polska do Švédska a letenku Stockholm – Praha vč. let. tax, 
 • 5× ubytování v hotelu a 1× na trajektu (2lůžkové pokoje a kajuty s WC a sprchou), 
 • 6× snídaně, 
 • 1× večeře, 
 • průvodce, 
 • cestovní pojištění UNIQA K6S vč. storna 
 • a pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:

 • vstupné 50–80 EUR, 
 • další výše neuvedené služby.

Slevy:

 • 473 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
 • 473 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami
MÁJOVÉ POLSKO, BALT A PLAVBA DO STOCKHOLMU - Poznávací zájezdyMÁJOVÉ POLSKO, BALT A PLAVBA DO STOCKHOLMU - Poznávací zájezdyMÁJOVÉ POLSKO, BALT A PLAVBA DO STOCKHOLMU - Poznávací zájezdyMÁJOVÉ POLSKO, BALT A PLAVBA DO STOCKHOLMU - Poznávací zájezdyMÁJOVÉ POLSKO, BALT A PLAVBA DO STOCKHOLMU - Poznávací zájezdy

Aktuálně

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

4.3.2020

Cestovní pojištění

Výhodné pojištění pro naše klienty od UNIQA a Generali Česká pojišťovna za zvýhodněnou cenu.

27.2.2020

Rozhovor s epidemiologem Maďarem: otázky a odpovědi na téma koronaviru

zaznamenali jsme větší počet dotazů ohledně koronaviru. Vše neustále sledujeme a protože vaše zdraví a bezpečnost je pro nás na prvním místě, rozhodli jsme se oslovit uznávaného epidemiologa doc. MUDr. Rastislava Maďara, PhD., MBA, FRCPS, aby nám pomohl zodpovědět nejzásadnější otázky a potvrdil, či vyvrátil obavy, které nyní v souvislosti s cestami do zahraničí panují.

RSS, více aktualit