MADEIRA - turistika

Portugalsko, Madeira

č. zájezdu: 269890/34
od26 226,-/osoba
-6%sleva
First minute
MADEIRA - turistika - Portugalsko, Madeira - Poznávací zájezdy

MADEIRA - turistika

Země: Portugalsko

Středisko: Madeira

Ubytování: MADEIRA - turistika


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Květen - Říjen

Délka pobytu: 8, 11 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Popis

Již devátým rokem vás zveme na příjemný portugalský ostrov Madeira. Naše zájezdy jsou obohaceny o několikahodinové túry přírodou, podél levád a na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo.

Garantujeme léty ověřený příjemný hotel s terasou v centru Funchalu a malé skupiny cestujících.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA: Tento zájezd lze spojit se zájezdem Návrat na Madeiru na 15-ti denní zájezd s termínem 26. 7. – 9. 8. 2019. 

Při včasné rezervaci možnost prodloužení termínu od 27.5. na 11 dnů bez průvodce.

Program

1. den: Odpolední odlet na Madeiru z Prahy s přestupem. Poté přejedeme na ubytování do hotelu v centru hlavního města Funchal. Úvodní seznámení s okolím.

2. den: Po dopolední prohlídce města Funchal nás čeká úvodní nedaleká zemědělská leváda Marocos, která Vás zavede do „Mimosa valley“ mezi místní usedlíky. Po cestě si můžete zakoupit úrodu z jejich malých políček. V případě pěkného počasí koupání na písečné pláži v Machico nebo navštívíme vyhlídku na jihovýchodní část ostrova, kde dříve plály strážní pochodně, Pico do Facho.

3. den: Vydatná celodenní túra nádhernou levádou Caldeirăo Verde, pro zdatnější s možností prodloužení na levádu Caldeirăo do Inferno. Návrat stejnou cestou. Po cestě do Funchalu zastávka v továrně na zpracování cukrové třtiny v Porto da Cruz.

4. den: Pro mnohé z nás bude zážitkem již samotný přejezd vysoce položenou horskou silnicí do sedla Eira do Serrado. Odtud vystoupíme ještě o kousek výše na plošinu s nádherným výhledem do kdysi těžko dostupného „Údolí jeptišek“, kam sestoupíme kaštanovým hájem, abychom ochutnali speciality z kaštanů a místní likéry. Odpoledne navštívíme ve Funchalu čtvrť Monte s kostelem, kde odpočívá poslední český král Karel I., tropickou zahradu, muzeum minerálů a ochutnáme proslulé madeirské víno. K návratu si budeme moci zvolit sjezd na saních (carro de cesto – místní atrakce), které jedou i po asfaltu nebo lanovku.

5. den: Přes náhorní plošinu Paul da Serra se vydáme do údolí Rabaçal. Podél krátké levády dojdeme k vodopádu Risco. Navštívíme některou z místních levád. Na zpáteční cestě do Calhety překonáme za svitu baterek 900 m dlouhý tunel. Za vynaloženou námahu se odměníme koupelí v Atlantiku. Při návratu do hotelu se ještě zastavíme na výhledy z 600 m vysokého útesu Gabo Girao a podíváme se do rybářského městečka Camara de Lobos s barevnými loďkami v zálivu.

6. den: Autobus nás časně ráno doveze až na třetí nejvyšší vrchol Madeiry Pico de Arieiro (1 810 m n. m.). Poté se již pěšky vydáme přes vyhlídku Ninho da Manta na náročnější několikahodinový výšlap na úplně nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo (1 862 m). Čekají nás neobvyklé výhledy na divoce rozeklanou „střechu“ ostrova. Nakonec sestoupíme pohodlnou vyhlídkovou cestou do Achady do Teixeira. Kdo se na tento výkon necítí, může cestu začít v Achadě a dojít na vrchol Ruivo zhruba hodinovou méně náročnou procházkou.

7. den: Dnes nás překvapí úplně jiná krajina. Projdeme se poloostrovem Săo Lourenço, který se vedle suchomilné květeny pochlubí svými barevnými lávovými stěnami příkře spadajícími do oceánu. Pokud Vám stačí jen vyhlídka na poloostrov, místo turistiky máte možnost koupání na malebné pláži s černým pískem Prainha. Odpoledne můžeme využít k pobytu ve Funchalu a absolvovat fakultativní výlety či návštěvu muzeí, zahrad a parků v okolí nebo se vydat na výlet katamaránem. 8. den: Odlet z Madeiry a návrat do ČR.V termínu od 27. 9. 2019: 8. – 9. dne: pobyt a poznávání severu ostrova. 10. den: Odlet z Madeiry a návrat do ČR.

8. den: Odlet z Madeiry a návrat do ČR.V termínu od 27. 9. 2019: 8. – 9. dne: pobyt a poznávání severu ostrova. 10. den: Odlet z Madeiry a návrat do ČR.

Již devátým rokem vás zveme na příjemný portugalský ostrov Madeira. Naše zájezdy jsou obohaceny o několikahodinové túry přírodou, podél levád a na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo.

Garantujeme léty ověřený příjemný hotel s terasou v centru Funchalu a malé skupiny cestujících.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA: Tento zájezd lze spojit se zájezdem Návrat na Madeiru na 15-ti denní zájezd s termínem 26. 7. – 9. 8. 2019. 

Při včasné rezervaci možnost prodloužení termínu od 27.5. na 11 dnů bez průvodce.

Minimální počet účastníků

14

Poznámky k zájezdu

  • večeře v hotelové restauraci ve Funchalu jsou podávány formou bufetu včetně 1/4l místního vína a 1/4l vody
  • večeře v restauracích ve městě jsou zhruba ve stejné cenové relaci i lacinější

Cena zahrnuje:

  • 7× snídaně
  • průvodce
  • dopravu podle programu

Cena nezahrnuje:

  • spropitné a další výše neuvedené služby

Slevy:

  • 698 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
  • 698 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami
MADEIRA - turistika - Portugalsko, Madeira - Poznávací zájezdyMADEIRA - turistika - Portugalsko, Madeira - Poznávací zájezdyMADEIRA - turistika - Portugalsko, Madeira - Poznávací zájezdyMADEIRA - turistika - Portugalsko, Madeira - Poznávací zájezdy
773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

17.9.2018

Slevy 13% na exotické poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých průvodců se slevou 11%. First minute trvá jenom do 30.11 za podmínky složení zálohy 50%.

24.8.2018

Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

Kam vyrazit v září? .-)

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů