MADEIRA - turistika

Portugalsko, Madeira

č. zájezdu: 269890/34
vyprodáno
MADEIRA - turistika - Portugalsko, Madeira - Poznávací zájezdy

MADEIRA - turistika

Země: Portugalsko

Středisko: Madeira

Ubytování: MADEIRA - turistika


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Výhody:

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis

Již devátým rokem vás zveme na příjemný portugalský ostrov Madeira. Naše zájezdy jsou obohaceny o několikahodinové túry přírodou, podél levád a na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo.

Garantujeme léty ověřený příjemný hotel s terasou v centru Funchalu a malé skupiny cestujících.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA: Tento zájezd lze spojit se zájezdem Návrat na Madeiru na 15-ti denní zájezd s termínem 26. 7. – 9. 8. 2019. 

Při včasné rezervaci možnost prodloužení termínu od 27.5. na 11 dnů bez průvodce.

Program

1. den: Odpolední odlet na Madeiru z Prahy s přestupem. Poté přejedeme na ubytování do hotelu v centru hlavního města Funchal. Úvodní seznámení s okolím.

2. den: Po dopolední prohlídce města Funchal nás čeká úvodní nedaleká zemědělská leváda Marocos, která Vás zavede do „Mimosa valley“ mezi místní usedlíky. Po cestě si můžete zakoupit úrodu z jejich malých políček. V případě pěkného počasí koupání na písečné pláži v Machico nebo navštívíme vyhlídku na jihovýchodní část ostrova, kde dříve plály strážní pochodně, Pico do Facho.

3. den: Vydatná celodenní túra nádhernou levádou Caldeirăo Verde, pro zdatnější s možností prodloužení na levádu Caldeirăo do Inferno. Návrat stejnou cestou. Po cestě do Funchalu zastávka v továrně na zpracování cukrové třtiny v Porto da Cruz.

4. den: Pro mnohé z nás bude zážitkem již samotný přejezd vysoce položenou horskou silnicí do sedla Eira do Serrado. Odtud vystoupíme ještě o kousek výše na plošinu s nádherným výhledem do kdysi těžko dostupného „Údolí jeptišek“, kam sestoupíme kaštanovým hájem, abychom ochutnali speciality z kaštanů a místní likéry. Odpoledne navštívíme ve Funchalu čtvrť Monte s kostelem, kde odpočívá poslední český král Karel I., tropickou zahradu, muzeum minerálů a ochutnáme proslulé madeirské víno. K návratu si budeme moci zvolit sjezd na saních (carro de cesto – místní atrakce), které jedou i po asfaltu nebo lanovku.

5. den: Přes náhorní plošinu Paul da Serra se vydáme do údolí Rabaçal. Podél krátké levády dojdeme k vodopádu Risco. Navštívíme některou z místních levád. Na zpáteční cestě do Calhety překonáme za svitu baterek 900 m dlouhý tunel. Za vynaloženou námahu se odměníme koupelí v Atlantiku. Při návratu do hotelu se ještě zastavíme na výhledy z 600 m vysokého útesu Gabo Girao a podíváme se do rybářského městečka Camara de Lobos s barevnými loďkami v zálivu.

6. den: Autobus nás časně ráno doveze až na třetí nejvyšší vrchol Madeiry Pico de Arieiro (1 810 m n. m.). Poté se již pěšky vydáme přes vyhlídku Ninho da Manta na náročnější několikahodinový výšlap na úplně nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo (1 862 m). Čekají nás neobvyklé výhledy na divoce rozeklanou „střechu“ ostrova. Nakonec sestoupíme pohodlnou vyhlídkovou cestou do Achady do Teixeira. Kdo se na tento výkon necítí, může cestu začít v Achadě a dojít na vrchol Ruivo zhruba hodinovou méně náročnou procházkou.

7. den: Dnes nás překvapí úplně jiná krajina. Projdeme se poloostrovem Săo Lourenço, který se vedle suchomilné květeny pochlubí svými barevnými lávovými stěnami příkře spadajícími do oceánu. Pokud Vám stačí jen vyhlídka na poloostrov, místo turistiky máte možnost koupání na malebné pláži s černým pískem Prainha. Odpoledne můžeme využít k pobytu ve Funchalu a absolvovat fakultativní výlety či návštěvu muzeí, zahrad a parků v okolí nebo se vydat na výlet katamaránem. 8. den: Odlet z Madeiry a návrat do ČR.V termínu od 27. 9. 2019: 8. – 9. dne: pobyt a poznávání severu ostrova. 10. den: Odlet z Madeiry a návrat do ČR.

8. den: Odlet z Madeiry a návrat do ČR.V termínu od 27. 9. 2019: 8. – 9. dne: pobyt a poznávání severu ostrova. 10. den: Odlet z Madeiry a návrat do ČR.

Již devátým rokem vás zveme na příjemný portugalský ostrov Madeira. Naše zájezdy jsou obohaceny o několikahodinové túry přírodou, podél levád a na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo.

Garantujeme léty ověřený příjemný hotel s terasou v centru Funchalu a malé skupiny cestujících.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA: Tento zájezd lze spojit se zájezdem Návrat na Madeiru na 15-ti denní zájezd s termínem 26. 7. – 9. 8. 2019. 

Při včasné rezervaci možnost prodloužení termínu od 27.5. na 11 dnů bez průvodce.

Minimální počet účastníků

14

Poznámky k zájezdu

 • večeře v hotelové restauraci ve Funchalu jsou podávány formou bufetu včetně 1/4l místního vína a 1/4l vody
 • večeře v restauracích ve městě jsou zhruba ve stejné cenové relaci i lacinější

Cena zahrnuje:

 • letenky Praha – Funchal a zpět vč. letištních tax
 • 7× ubytování ve 3* hotelu v centru Funchalu (2lůžkové pokoje s WC a sprchou, bez ledničky)
 • 7× snídaně
 • průvodce
 • dopravu podle programu
 • komplexní cestovní pojištění UNIQA K7C včetně pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje:

 • vstupné (asi 30 EUR + sjezd na saních od 30 EUR, katamarán cca 35 EUR, zahrady 6–13 EUR, lanovka cca 10 EUR)
 • spropitné a další výše neuvedené služby

Slevy:

 • 698 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
 • 698 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami
MADEIRA - turistika - Portugalsko, Madeira - Poznávací zájezdyMADEIRA - turistika - Portugalsko, Madeira - Poznávací zájezdyMADEIRA - turistika - Portugalsko, Madeira - Poznávací zájezdyMADEIRA - turistika - Portugalsko, Madeira - Poznávací zájezdy

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů