Litva - Národní parky Litvy na kole

č. zájezdu: 358538/1
od11 190,-/osoba
Litva - Národní parky Litvy na kole - Aktivní dovolená

Litva - Národní parky Litvy na kole

Země: Litva


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená, Pobytové zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • polopenze

Program

2. den: Odjezd z ČR přes Polsko do Litvy, N.P. TRAKAI – sídlo litevských knížat: vodní hrad. Hlavní město VILNIUS, okresní město Ignalina na hranici N.P. Aukštaitios.

3. den: KULIONYS – etnokosmologické centrum (hvězdárna – expozice, národní památník, vyhlídková věž aj.), LABANORAS – mohutná borovice – památný strom oblasti, jezera Baltis – prehistorické památky a AISETAS – nejdelší přírodní jezero v Litvě.

4. den: MEIRONYS – dřevěné plastiky. Odpočinkově podél jezer Lúšiai a Asalnai. „Hora“ LADAKALNIS. Vodní mlýn a mohyla v Ginučiai. Etnografická vesnice v Salos. Palúša – botanická stezka.

6. den: Jezero Almajos, Pakretuone. Pro zpestření nás čeká plavba na veslových člunech labyrintem jezer a říček krajinou s rozlehlými lesy, kde při troše štěstí lze spatřit orla, kormorána či vzácného bobra. Dřevěné lidové plastiky, „Tarzanův“ ostrov, bobří hrad, jezero AIMAJAS. Palúše v národním parku Aukštaitios: dřevěný kostel z 18. století. Další den vodní mlýny, jezera Žeimenys – bobři, Kaltannai s kostelem a zbytky panství u jezera. Reškuténai – muzeum.

8. den: Na konci zájezdu navštěva národního parku TRAKAI – sídlo litevských knížat s kouzelným vodním hradem. Zastávka v Kaunasu – historické centrum. Průjezd Polskem, návrat do ČR.

Úvod:

Příjemné toulání na kolech mírně zvlněnou krajinou Litvy. Navštívíme vesničky s tradiční lidovou architekturou, nahlédneme do života obyvatel i starých způsobů hospodaření. V národních parcích pojedeme malebnou krajinou litevské vysočiny se severskými lesy a stovkami jezer, zastavíme se na místech bobřích hradů, projdeme a projedeme naučné stezky a podíváme se do skanzenů. Cestu si zpestříme při plavbě na veslových člunech mezi nespočtem jezer, abychom zase v sedlech vyrazili za romantikou dřevěných kostelů a vodních mlýnů.

Cena zahrnuje:

Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, polopenze, 5× ubytování v hotelu v 2lůžkových pokojích (lze i třílůžkové), půjčení lodí, vedoucí zájezdu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Ubytování:

5× ubytování v hotelu v 2lůžkových pokojích (lze i třílůžkové)

Stravování:

Polopenze.

Litva - Národní parky Litvy na kole - Aktivní dovolenáLitva - Národní parky Litvy na kole - Aktivní dovolenáLitva - Národní parky Litvy na kole - Aktivní dovolenáLitva - Národní parky Litvy na kole - Aktivní dovolenáLitva - Národní parky Litvy na kole - Aktivní dovolená

Slevy

FIRST MOMENT platí do 31.12.2017

  • 500 Kč – u zájezdu v hodnotě do 9 999 Kč
  • 1000 Kč – u zájezdu v hodnotě 10 000 Kč a výše
  • 2000 Kč – u zájezdů v hodnotě 30 000 Kč a výše
  • 3000 Kč – u zájezdů v hodnotě 50 000 Kč a výše

Aktuálně

2.7.2020

Kam cestovat bez rizika?

Samé dobré zprávy:-) Do všech evropských zemí mimo Švédsko lze cestovat bez rizika:-)

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

4.3.2020

Cestovní pojištění

Výhodné pojištění pro naše klienty od UNIQA a Generali Česká pojišťovna za zvýhodněnou cenu.

RSS, více aktualit