Korsika na kole v pohodě

Francie

č. zájezdu: 350765/1
od19 990,-/osoba
Korsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdy

Korsika na kole v pohodě

Země: Francie

Destinace: Korsika

Středisko: Korsika, Ajaccio, Bastie, Corte, Restonica, Bonifacio


Stravování: bez stravování
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Aktivní dovolená

Termíny: Srpen, Září

Délka pobytu: 11 dnů


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • bez stravování

Program

2. den: Odjezd z ČR, trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Přejezd hornatým vnitrozemím do VIZZAVONY. Možnost koupání v horách v překrásných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, sjezd na kole z COL DE VIZZAVONA (1 163 m) poutavými horskými vesnicemi do Corte (400 m). Ubytování v hotelu (2 noci se snídaní na stejném místě). Večerní život v CORTE s možností místních specialit vútulných hospůdkách. Na kole 34 km (400 m, 1 000 m).

3. den: Po snídani se vydáme na kolech jednou z nejkrásnějších korsických dolin RESTONICA k salaším Grotelle (1370 m). Možnost pěšího výletu k jezeru MELO (1 711 m, tam a zpět cca 2,5 hod.), případně ještě k jezeru Capitello (1 911 m, dalších 1,5 hod.). Návrat do Corte. Na kole 2×15 km (950 m).

4. den: Snídaně, následuje ranní přejezd naším autobusem impozantním kaňonem řeky Golo – SCALA DI SANTA REGINA na nejvyšší silniční sedlo Korsiky COL DE VERGIO (1 477 m). Poté sjezd na kolech úchvatnou horskou krajinou s borovým lesem. Výhledy do kaňonu SPELUNCA. Varianta přes malebnou obec Ota, nebo přímo do vyhlášeného letoviska PORTO. Stoupání k bizarním načervenalým skalním útvarům CALANCHE (UNESCO). Dojezd za PIANU – vesničku vedenou na seznamu nejkrásnějších obcí Francie (55 km, 450 m, 1 400 m). Odtud se autobusem přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v příjemném kempu v jednoduchých bungalovech blízko pláže (6 nocí na stejném místě).

5. den: Odpočinkový den – koupání a pobyt u moře. Pro zájemce krátký cyklovýlet na proslulé naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry (vstupné cca 10 EUR) (cca 20 km tam izpět, 100 m). Možnost prodloužit dle individuálního doporučení průvodce. Večer se autobusem vydáme do svérázného středověkého městečka SARTNE.

6. den: Výlet autobusem do vyhlášeného BONIFACIA, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy města (cca 20 EUR/os.). Navečer se ještě stihneme vykoupat v moři. Varianta – individuální cykloprogram v okolí zálivu Valinco dle doporučení průvodce (prehistorické naleziště Cauria nebo mys Campomoro).

7. den: Autobusem do PETRETO-BICCHISANO (450 m). Na kole přes COL DE ST. EUSTACHE (995 m) a COL DE TANA do AULLNE (850 m). Pak nádherný sjezd přes LORETO DI TALLANO k řece RIZZANESE. Možné koupání u janovského mostu SPINA CAVALLU. Na kole cca 50 km (600 m, 1 000 m). Busem nebo na kole (+20 km) do kempu. Případně varianta stoupání do vesničky ARBELLARA (nahoru 300 m) a poté sjezd do Propriana. Cestou nádherné výhledy na město a záliv Valinco.

8. den: Ráno odjezd autobusem na MYS PARATA s krásnou vyhlídkou na ILES SANGUINAIRES – tzv. „Krvavé ostrovy“. Zde nenáročná pěší turistika na vyhlídku k janovské věži TOUR DE LA PARATA. Odpoledne návštěva hlavního města Korsiky AJACCIA – rodiště Napoleona Bonaparte. Možnost návštěvy Napoleonova rodného domu (cca 7 EUR vstup). Navečer busem zpět do kempu. Varianta pro „kolochtivé“ – ráno společně busem ke Krvavým ostrovům, odtud na kole přes AJACCIO a potom dále v blízkosti pobřeží přes Porticcio a Portigliolo s dojezdem až do kempu. Cestou možnost koupání na hezkých plážích. Na kole cca 75 km s převýšením 1000 m.

9. den: Ráno odjezd autobusem do sedla COL DE BAVELLA (1218 m) s kulisou impozantních skalních věží. Na kole sjezd přes ZONZU a LEVII (možnost návštěvy archeologického muzea s nejstarším kosterním nálezem na Korsice – tzv. „Dámou z Bonifacia“) do městečka STE LUCIE DE TALLANO, dále pak až k Proprianu. Na kole cca 40 km (300 m, 1 200 m). Zájemci mohou dojet až do kempu (60 km, 250 m). V podvečer se stihneme ještě vykoupat v moři.

10. den: Brzy ráno (dle odjezdu trajektu) do BASTIE, prohlídka přístavního města, poslední nákupy dárků. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.

11. den: Návrat do ČR.

Úvod:

Představujeme vám náš jedenáctidenní sportovně – poznávací zájezd s cykloturistikou na Korsiku. Ostrov, jehož překrásná subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i mohutné štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých borovic a korkových dubů. Svérázný kraj, kde vás zaručeně každý den něco překvapí. Chcete si užít koupání a pohodu u moře a zároveň si dát na kole trochu do těla? Nechcete trávit hodiny sezením v autobuse při zdlouhavých přejezdech a zároveň se nechcete často stěhovat? Chcete si užít večery a ne je trávit vařením večeře? Pak je náš zájezd určen právě vám! Vyjma prvních dvou dní v Corte je koupání v moři možné každý den, cykloetapy jsou více z kopce, než do kopce. Komfort ubytování nám poskytuje na dvě noci hotel se snídaní v Corte. Zbylých sedm nocí strávíme v nových klimatizovaných mobilehomech v malebném terasovitém kempu s bazénem. Klidná pláž je nedaleko. Pro vaše pohodlí nabízíme možnost přiobjednání polopenze.

Poznámka I:

Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu 2023 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program bude lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů.

Poznámka II:

Při malém počtu účastníků bude zájezd sloučen se zájezdem Korsika s lehkou turistikou. Zájezdy jsou koncipovány tak, aby jejich programy probíhaly v souladu a navzájem se neomezovaly. Svozy budou organizovány od 8 osob! Nástupní místo Bratislava od 6 osob, nástupní místo Poděbrady a Jihlava od 4 osob. Počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou příplatkové služby. Při nenahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta.

Cena zahrnuje:

Doprava klimatizovaným busem se speciálním krytým vlekem na kola, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytová taxa, 2× ubytování v hotelu v Corte se snídaní, 6× v jednoduchých bungalovech, povlečení, ved. zájezdu, info materiály.

Cena nezahrnuje:

Vstupy, lodní výlet, vratná kauce na bungalov 30 EUR/bungalov, stravování s výjimkou 2 snídaní při ubytování v hotelu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

Projížďka lodí cca 20 EUR/os, neobsazené lůžko: 1. termín 5 700Kč, 2. termín 6 100Kč, 6× polopenze 4 900 Kč (začíná 4. den večeří akončí 9. den večeří), pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu do 35 000 za 770 Kč, elektrokolo 800 Kč.

Ubytování:

Jednoduché bungalovy v zátoce Valinco u Propriána, (cca 250 – 400m od pláže, závisí na umístění v kempu). Bungalov: dvě navzájem oddělené ložnice – 2lůžková (manželská postel) a 2–3lůžková (palanda + samostatné lůžko). Bungalov má oddělenou společnou kuchyňku (lednice, vařič, kávovar, základní nádobí), společnou koupelnu (WC, umyvadlo, sprcha) a terasu. Kemp je vybaven bazénem.

Stravování:

Bez stravy, 2× snídaně v hotelu Corte.

Korsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdyKorsika na kole v pohodě - Korsika - Francie - Pobytové zájezdy
Korsika na kole v pohodě

Korsika na kole v pohodě

Země: Francie

Typ: Aktivní dovolená

Termíny: Srpen, Září

Délka pobytu: 10 dnů

č. zájezdu: 453468/133
polopenze
autobusem
od23 990,-/osoba
  Bretaň na kole v pohodě

  Bretaň na kole v pohodě

  Země: Francie

  Typ: Aktivní dovolená

  Termíny: Červen

  Délka pobytu: 10 dnů

  č. zájezdu: 453464/133
  snídaně
  autobusem
  od16 990,-/osoba
   Toskánsko na kole v pohodě

   Toskánsko na kole v pohodě

   Země: Itálie

   Typ: Aktivní dovolená

   Termíny: Červen - Září

   Délka pobytu: 10 dnů

   č. zájezdu: 453473/133
   polopenze
   autobusem
   od16 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Dovolená na kolech 2023

    Dovolená na kolech s dětmi

    Na této stránce najdete obsáhlou nabídku cyklistických zájezdů, možná vůbec nejrozsáhlejší na českém internetu. Cykloturistika je moderní populární sport a my Vám nabídneme veškeré zázemí, aby jste se mu mohli naplno věnovat ať už si vyberete jakýkoliv zájezd z naší nabídky. Dovolená na kole v roce 2013 v našem podání znamená především volnost pohybu ve spojení s přírodou.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Korsika ubytování, Korsika zájezdy 2023

    Přehledná nabídka ubytování a zájezdů na Korsiku

    Ubytování na Korsice nezahrnuje obrovské hotelové komplexy jako jsou například v Egyptě, Tunisku nebo v Řecku. Můžeme zde však nalézt menší hotely průměrné i vysoké kategorie, turistické komplexy s maximální vybaveností, menší rezidence a samostatné soukromé vily a vilky s vlastním bazénem.

    Aktuálně

    1.6.2023

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    První červnový týden přinášíme tip na úchvatný zájezd Křížem krážem USA.

    27.3.2023

    Sleva na poznávací zájezdy až 33%

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    13.3.2023

    Kam vyrazit na Velikonoce?

    Neseďte na Velikonoce doma a podívejte se do světa! Každý týden přinesem nový tip na zajímavý zájezd.

    RSS, více aktualit