Korsika s lehkou turistikou

Francie, Korsika

č. zájezdu: 444627/1
od19 490,-/osoba
Korsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdy

Korsika s lehkou turistikou

Země: Francie

Středisko: Korsika


Stravování: bez stravování
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen, Září

Délka pobytu: 11 dnů


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • bez stravování

Program

2. den: Odjezd z ČR, trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Přejezd hornatým vnitrozemím na COL DE VIZZAVONA. Příjemná túra s možností koupání v jedinečných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, příjezd do Corte, ubytování v hotelu (2 noci se snídaní na stejném místě). V případě denního trajektu se bude pozdně odpolední turistika odehrávat v malebném údolí řeky TAVIGNANO s možností koupání v osvěžujících tůních. Večerní život v CORTE.

3. den: Krátký přejezd do Tattone, lehká turistika v údolí říčky MANGANELLO k salaším TOLLA (cca 5 km), na kterých je možné ochutnat vynikající korsické uzeniny. Případní zájemci mohou pokračovat dále až k vyhlášeným kaskádám Manganello (dalších cca 5 km). Kdekoliv je možné koupání. Z údolí jsou krásné výhledy na vrcholky Monte d´Oro a Monte Rotondo. Návrat do hotelu v Corte.

4. den: Brzy ráno snídaně, přejezd majestátným kaňonem řeky Golo – SCALA DI SANTA REGINA, poté přes nejvyšší silniční sedlo Korsiky – COL DE VERGIO (1477 m). Pěší turistika soutěskou SPELUNCA. Krátce zastavíme ve vyhlášeném letovisku PORTO. Dále navštívíme bizarní skály CALANCHE (UNESCO). Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, se přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v kempu v jednoduchých bungalovech, 6 nocí na stejném místě.

5. den: Odpočinkový den u moře. Pro zájemce krátká návštěva proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry a večerní návštěva středověkého městečka SARTNE.

6. den: Výlet do BONIFACIA, návštěva města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 20EUR na osobu).

7. den: Autobusem na sedlo COL DE ST. EUSTACHE (995 m), pěšky vyhlídkovou hřebenovkou na vrchol MONTE SAN PETRU (1440 m) s krásným kruhovým rozhledem a navštívíme nedaleké pietní místo obětem jedné z největších leteckých katastrof ve Francii. Fotogenické kamenné bloky a formace lemují tuto příjemnou túru, ze které máte uchvacující výhledy na záliv Valinco a skalní věže Bavella. Odpoledne ještě stihneme koupání v moři.

8. den: Ráno odjezd autobusem na MYS PARATA s krásnou vyhlídkou na ILES SANGUINAIRES – tzv. „Krvavé ostrovy“. Zde nenáročná pěší turistika na vyhlídku k janovské věži TOUR DE LA PARATA. Odpoledne návštěva hlavního města Korsiky AJACCIA – rodiště Napoleona Bonaparte. Možnost návštěvy Napoleonova rodného domu (cca 7,– EUR vstup). Navečer busem zpět do kempu.

9. den: Ráno pohodová turistika pod siluetou skalních věží BAVELLA ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE. Pro zájemce výstup na PUNTA VELACO (1 483m) s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky. Odpoledne se stihneme ještě vykoupat v moři.

10. den: Brzy ráno do BASTIE, v případě času krátká návštěva přístavního města (její délka závisí na jízdním řádu trajektů), poslední nákupy dárků. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.

11. den: Návrat do ČR.

Úvod:

Představujeme vám náš jedenáctidenní poznávací zájezd s lehkou turistikou na Korsiku. Ostrov, jehož překrásná subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i mohutné štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých borovic a korkových dubů. Svérázný kraj, kde vás zaručeně každý den něco překvapí. Chcete si užít koupání a pohodu u moře, nahlédnout do života korsických měst a zároveň se lehce dostat do drsných korsických hor? Nechcete trávit hodiny sezením v autobuse při zdlouhavých přejezdech a zároveň se nechcete často stěhovat? Chcete si užít večery a ne je trávit vařením večeře? Pak je náš zájezd určen právě vám! Vyjma prvních dvou dní v Corte je koupání v moři možné každý den. Jednotlivé túry jsou povětšinou půldenní a nenáročné. Komfort ubytování nám poskytuje na dvě noci hotel se snídaní v Corte. Zbylých šest nocí strávíme v nových klimatizovaných bungalovech v malebném terasovitém kempu s bazénem. Klidná pláž je nedaleko. Pro vaše pohodlí nabízíme přiobjednat polopenzi.

Poznámka I:

Nástupní místo Bratislava od 6 osob jinak svoz do Brna.

Poznámka II:

Zájezd je kombinován se zájezdem Korsika s pohodovou turistikou a při malém počtu účastníků i se zájezdem Korsika na kole v pohodě. Zájezdy jsou koncipované tak, aby jejich programy probíhaly v souladu. Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu 2023 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program bude lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů.

Cena zahrnuje:

Doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytová taxa, 6× ubytování v jednoduchých bungalovech, 2× v hotelu v Corte s jednoduchou snídaní, povlečení, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Vstupy, strava s výjimkou 2 snídaní u termínů v hotelu, vratná kauce na bungalov 30 EUR a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

Projížďka lodí cca 20 EUR/os, neobsazené lůžko: 1. termín 5 700Kč, 2. termín 6 100Kč, 6× polopenze 4 900 Kč (začíná 4. den večeří akončí 9. den večeří), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 770 Kč.

Ubytování:

Bungalov: dvě navzájem oddělené ložnice – 2lůžková (manželská postel) a 2–3lůžková (palanda + samostatné lůžko). Bungalov má oddělenou společnou kuchyňku (lednice, vařič, kávovar, základní nádobí), společnou koupelnu (WC, umyvadlo, sprcha) a terasu. Kemp je vybaven bazénem.

Stravování:

Bez stravy. 2× snídaně v hotelu. Lze přikoupit polopenzi.

Korsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyKorsika s lehkou turistikou - Francie, Korsika - Pobytové zájezdy
Krásy Arménie s lehkou turistikou

Krásy Arménie s lehkou turistikou

Země: Arménie

Typ: Aktivní dovolená, Pobytové…

Termíny: Září

Délka pobytu: 8 dnů

Osob: 1-2, 1-3 osoba

č. zájezdu: 448830/70
snídaně
autobusem
od37 970,-/osoba
  Krásy Arménie s lehkou turistikou

  Krásy Arménie s lehkou turistikou

  Země: Arménie

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Září

  Délka pobytu: 8 dnů

  Osob: 1-3 osoba

  č. zájezdu: 446367/24
  snídaně
  letecky
  od37 970,-/osoba
   Nepál - V srdci Himaláje s lehkou turistikou, památkami a safari v NP Chitwan

   Nepál - V srdci Himaláje s lehkou turistikou, památkami a safari…

   Země: Nepál

   Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

   Termíny: Říjen, Listopad

   Délka pobytu: 12 dnů

   Osob: 1, 1-2, 1-3 osoba

   č. zájezdu: 321813/1
   polopenze
   letecky
   od68 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Korsika ubytování, Korsika zájezdy 2023

    Přehledná nabídka ubytování a zájezdů na Korsiku

    Ubytování na Korsice nezahrnuje obrovské hotelové komplexy jako jsou například v Egyptě, Tunisku nebo v Řecku. Můžeme zde však nalézt menší hotely průměrné i vysoké kategorie, turistické komplexy s maximální vybaveností, menší rezidence a samostatné soukromé vily a vilky s vlastním bazénem.

    Poznávací zájezdy

    Poznávací zájezdy letecky i autobusem z Brna, Prahy a Ostravy a dalších měst.

    Poradíme při výběru správného poznávacího zájezdu, aby jste se nehonili a užili si zážitky plnými doušky.

    Aktuálně

    1.6.2023

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    První červnový týden přinášíme tip na úchvatný zájezd Křížem krážem USA.

    27.3.2023

    Sleva na poznávací zájezdy až 33%

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    13.3.2023

    Kam vyrazit na Velikonoce?

    Neseďte na Velikonoce doma a podívejte se do světa! Každý týden přinesem nový tip na zajímavý zájezd.

    RSS, více aktualit