Komodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Rinca, Gili, Bali

č. zájezdu: 273835/72
od71 881,-/osoba
-9%sleva
Komodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Rinca, Gili, Bali - Poznávací zájezdy

Komodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Rinca, Gili, Bali

Země: Indonésie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Květen - Listopad

Délka pobytu: 18 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Při objednání zájezdu do 31.8.2018 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 6 mil. Kč. Zahrnuje i asistenční služby, právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Program

1. den: Odlet z Prahy.

2. den: Přílet na ostrov Bali. Selamat datang – vítejte. První doteky s Indonésií, ubytování v hotelu, výměna peněz, ze všech se stávají milionáři. Aklimatizace před dobrodružným programem.

3. den: Ráno přesun na letiště a přelet na ostrov Flores (1,15 hod.). Už samotný let je zážitkem, protože je velmi panoramatický. Výhledy na nesčetné množství ostrovů ve Floreském moři, či samotnou sopku Rinajni, kterou plánujeme pokořit. Přílet do města Labuan Bajo. Z letiště pokračujeme přímo do oblasti Manggarai. Cca 8 hodinový přesun nákladním autem, pozorování přírody, rýžová pole a život místního obyvatelstva. Ubytování v eco lodge přímo v rýžovém poli s výhledem na okolní hory, Floreské moře a ostrov Mules.

4. den: Začínáme putování do vesničky Waerebo. Po přírodní stránce zajímavý cca 4 hodinový trek džunglí. Cestou poznáváme jak roste kakao, skořice, hřebíček, káva. Budou nás během naší cesty doprovázet i makakové a skřekot papoušků? Před námi se zjeví bohem zapomenutá vesnička, ukrytá před zraky světa. Waerebo – poslední vesnice svého druhu, kde manggarajci žijí v tradičních domech – rumah adat. Spolu s místními obyvateli strávíme příjemný čas, zažijeme rituální přivítání, nahlédneme do jejich příbytků, poznáme chuť pravé mangarajskej kávy a jejich tradičních jídel, které připravují místní ženušky. Jeden z nejimpresiv­nějších zážitků zájezdu!

5. den: Po snídani se rozloučíme s obyvateli vesnice a vydáme se na cestu zpět. Po příchodu do eco lodge se připravíme a čeká nás cesta do městečka Labuan Bajo, kterou si zopakujeme v nákladním autě. Cestou obdivujeme nejen přírodu ale i zručnost místních řidičů jak zvládají nástrahy cesty.

6. den: Nalodění. Začínáme poznávat překrásné zákoutí Floreského moře a nádhernou ostrovní scenérií se přeplavíme až na ostrov Rinca, který je součástí Národního parku Komodo. Park je díky přírodním scenériím a varanu komodskému zařazen na listinu UNESCO. Procházka po ostrově. Hledání varana komodského v jeho přirozeném prostředí. Varan komodský – největší ještěr žijící na zemi, dosahující délky až 3 metry a váhy 150 kg. Kolik jich potkáme? Koupání, opalování, šnorchlování, pochutnáváme si na specialitách připravených posádkou, která se o nás stará.

7. den: Naší lodí, která je nám plně k dispozici, se zastavujeme na tropických ostrovech s plážemi se sněhobílým pískem, všude plno mušlí. Růžová pláž Pantai Merah a Varani komodští přímo na ostrově Komodo. Šnorchlujeme v korálových zahradách, pozorujeme krásné pestrobarevné rybičky. Spíme na lodi s výhledem na neskutečné hvězdné nebe. Hledáme souhvězdí Jižní kříž.

8. den: Celé dopoledne plavba Floreským mořem. Směřujeme do přístavu Sape, kde se vylodíme, rozloučíme s posádkou. Následně přesun do města Bima odkud pokračujeme nočním autobusem až na ostrov Lombok.

9. den: Brzký ranní příjezd trajektem na Lombok. Přesouváme se do vesničky Sembalun Lawang – základního tábora, odkud začíná výstup na sopku Rinjani. Odpočinek po dlouhé cestě, setkání s horským průvodcem a příprava na trek.

10. den: Nejnáročnější část programu (fakultativně) – vydáváme se na trek s cílem pokořit sopku Rinjani, nejvyšší vrchol hornaté lombocké země. Tyčí se do výšky 3726 m nad mořem. První den absolvujeme část výstupu, na závěr kterého se ubytujeme v stanovém táboře, který pro nás postavili naši nosiči a pochutnáme si na vysokohorských specialitách, co pro nás připravili.

11. den: Pro ty aktivnější, kteří chtějí zvládnout výstup až na vrchol, čeká brzký budíček, aby stihli východ slunce na vrcholu sopky. Překonáte se? Odměnou bude neopakovatelný výhled na sopku samotnou, na Bali a Sumbawu Po návratu do tábora a snídani zahájíme sestup ke kráterovému jezeru, kde si dáme oběd, odpočineme v léčivých přírodních horkých pramenech, případně se vykoupeme v jezeře. Pokračování v treku výstupem na okraj kaldery, kde strávíme druhou noc ve stanovém táboře.

12. den: Po snídani sbalíme tábor, uděláme ještě poslední záběry a vydáme se na sestup do sasackých vesničce Senaru. Po úspěšném zvládnutí celého treku se rozloučíme s našimi průvodci a nosiči. Byla to makačka, ale ty výhledy a panorama stála za tu námahu. Pokračujeme na ostrov Gili Meno, kde nás čeká lenošení po náročném treku.

13. den: Gili Meno je nejmenší z Gili ostrovů. Patří k ostrovům, které ještě nezasáhl západní shon, ani masy turistů. Jako dopravní prostředek je tam využíváno kolo nebo kočár tažený koňským spřežením. Můžeme si zde užít šnorchlování nebo potápění, pod vodou můžeme prozkoumat korálové zahrady. Nacházejí se zde krásné pláže s křišťálově čistou vodou. Během pobytu budeme mít možnost ochutnat z místní kuchyně, zejména ryby a zaručeně čerstvé mořské plody. Dnešní den možnost výletu na lodi v okolí ostrovů. Potkáme i mořské želvy? Korály různých tvarů a barev, pestrobarevné rybičky, nebo vrak potopené lodi – to vše můžeme vidět během výletu lodí s proskleným dnem.

14. den: Začínáme přesun na nejznámější ostrov Indonésie – Bali. Nejdříve z Gili na Lombok, pak trajekt na Bali a následně transfer do hotelu. Bali je samostatná provincie s vlastním jazykem a kulturou. Ostrov bohů a staveb hinduistické komunity. Je to také populární turistická destinace a ostrov umění. Sochaři, malíři, kováři, šperkaři … Ostrovem zní tradiční i moderní hudba a vlní se v rytmu tance. Bali nabízí pro každého něco. Je směsí moderních turistických zařízení, s velkou možností nákupů a bohaté minulosti s památkami. Na Bali si každý najde to své.

15. den: Celodenní odpočinek na pláži, bary, restaurace, nákupování a rušný noční život tak vzdálený klidu Sumatry … nebo celodenní výlet po ostrově. Jakmile opustíme turistické resorty, mění se Bali na krásnou krajinu s malebnými vesničkami obklopenou majestátní přírodou. Navštívíme tradiční balijský příbytek a seznámíme se se způsobem života místního obyvatelstva, jeho zvyky, tradicemi a kulturou. Směřujeme do centra balijské kultury a umění – město Ubud a okolí. Daří se zde zejména bohatým malířským a řezbářským tradicím. Návštěva dílen místních řemeslníků. Všudypřítomná tropická zeleň umocňuje ráz krajiny. Rýže je základní pěstovanou plodinou a obživou místního obyvatelstva. Amfiteátry rýžových polí jsou pro ostrov natolik typické, že byly zapsány do listiny UNESCO. Pěstuje se i káva, koření a různé druhy exotického ovoce. Znáte salak, rambutan, mangosteny nebo sirsak? A co takhle cibetková káva? Která je lepší, ta ze Sumatry nebo balijská? Náboženství je neodmyslitelnou součástí života balijců. Svým božstvům staví nádherné chrámy a dennodenně přinášejí obětní dary. Návštěvu tradičního balijského chrámu nemůžeme vynechat. Všude kde se pohneme, stáváme se svědky jedinečné balijské symbiózy, kde turismus kráčí bok po boku s tradičním způsobem života. Bali je opravdu ráj.

16. den: Po aktivních dnech cestování a poznávání Indonésie zasloužený odpočinek ve vlnách Indického oceánu. Gastronomické speciality, masáže, nákupy, fakultativní aktivity, každý podle svého zájmu.

17. den: Poslední Bintang, čerstvý džus, masáž ve vlnách Indického oceánu, tuňákový steak, nebo raději sate nebo soto ayam? Už jak znalci gastronomie, kultury, historie, geografie Indonésie opouštíme podle mnohých ráj na zemi. Transfer na letiště a odlet z Bali.

18. den: Přílet domů. Přilétáme plní zážitků do všedního evropského dne.

Pozorování želv a největších žijících ještěrů planety na ostrovech Rinca a Komodo. Výstup na nejkrásnější sopku oblasti Rinjani a odpočinek na rajských ostrovech Gili. Všudypřítomná rýžová políčka a fascinující tradiční svátky na Ostrově bohů Bali. Nádherná expedice pro zkušené cestovatele s korálovými útesy a bělostnými plážemi Indonésie.

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, přelet z Bali na Flores, ubytování v hotelech a chatkách, každý den se snídaní, veškerou dopravu trajekty, pronajatou lodí, nákladním autem, autobusem, mikrobusy, vstupy do národního parku na Komodu a Rinca, poplatek za trek za varany, průvodce a místní průvodce podle potřeby, množství prohlídek a výletů, všechny vstupy do národních parků a vesniček podle programu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu kromě uvedené, výstup na sopku Rinjani na Lomboku se zabezpečením výstroje (stan, karimatka) a stravy (cca 2 470 Kč), fakultativní výlety
Komodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Rinca, Gili, Bali - Poznávací zájezdyKomodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Rinca, Gili, Bali - Poznávací zájezdyKomodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Rinca, Gili, Bali - Poznávací zájezdy

Slevy

Novoroční sleva až 9%

Sleva 7% se vztahuje na zájezdy s odletem v období 1.3.2019 – 14.5.2019.
Sleva 9% se vztahuje na zájezdy s odletem po 15.5.2019.

Podmínky udělení slevy: Novoroční sleva platí do 31.1.2019. Platí na všechny zájezdy v roce 2019, pokud nejsou „na vyžádání́“. Ke statusu „na vyžádání“ dochází většinou cca 30 – 60 dní před odletem na zájezd. Znamená to, že je nutné ověřit možnosti leteckého spojení, dostupnost ostatních služeb a poté tak potvrdit místo na zájezdu. Doporučujeme vám tedy přihlásit se včas s dostatečným předstihem a využít tak možnost slevy. Novoroční slevu je možné si spojit pouze s Klubovou slevou 2019.

Využijte od 1.1. do 31.1.2019 nabídku CHYTRÉ ZÁLOHY.

Při nákupu zájezdu s odletem po 1.9.2019 můžete uhradit zálohu na 1 osobu pouze ve výši 10 000 Kč.
Užijte si exotiku s možností platby většiny ceny zájezdu až po zaslaní definitivních pokynů.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 21.12.2018 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 6 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

5.2.2019

Slevy 9% na exotické poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých a slovenských průvodců se slevou 9%. First minute trvá jenom do 28.2.2019 za podmínky složení zálohy.

24.8.2018

Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

Kam vyrazit v září? .-)

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů