Kolumbie - Ekvádor (Galapágy)

č. zájezdu: 280846/72
vyprodáno
Kolumbie - Ekvádor (Galapágy) - Poznávací zájezdy

Kolumbie - Ekvádor (Galapágy)

Země: Ekvádor


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Program

1. den: Odlet a přílet do hlavního města země, Bogoty. Večerní aklimatizace. Dáte si už dnes doušek slavného kolumbijského rumu nebo zůstanete dlouho vzhůru po šálku silné kávy?

2. den: Celodenní prohlídka hlavního města. Projdeme se srdcem Bogoty. Kostel El Carmen, palác Nariňo, sídlo prezidenta, Plaza Bolívar a Capitol. V koloniální části la Candelaria budeme obdivovat výrazně barevné domy, dřevěné vyřezávané balkony a všudypřítomné květiny. Koloniální minulost si připomeneme na náměstí Quevedo a odpoledne si prohlédneme muzeum zlata, kde najdete největší sbírku zlatých předmětů z předkolumbovské éry. Je jich přes 30000. Volný program v zelené metropoli v sevření hor.

3. den: Solné doly Zipaquira jsou místem zázraků. V hloubce 120 metrů objevili monumentální katedrálu ze soli. Spustíme se dolů a tento unikát si dokonale nafotíme. Odpoledne pokračujeme k jezeru Gutavita, kde vznikla legenda o Eldorádu. Podle legendy právě v tomto jezeře probíhaly náboženské rituály, při nichž byl obětován náčelník pokrytý celý zlatým prachem a lidé do vody házeli drahokamy a zlato. A tak vzniklo Eldorádo. Podvečerní návrat do Bogoty.

4. den: Přelet do Armenie. Město v sevření hor a tří největších měst Kolumbie (Bogota, Medellín a Cali). Divočinu v okolí symbolizuje fakt, že město založil lovec jaguárů. Dnes je vstupní branou k nejlepší kávě na světě. Armenia je hlavním městem departamentu Quindio – centrum kávové oblasti, protože Kolumbie je známá nejlepší kávou na světě, navštívíme kávovou farmu v Armenii, kde se seznámíme jak to vlastně s tou kávou je – od zasazení kávového zrnka až po balení na export, i my sami se zapojíme do sběru kávových bobulí, a za odměnu se posílíme vydatným jídlem – (typická Bandeja Paisa), no a samozřejmě šálkem chutné kávy.

5. den: Čeká nás nádherný den, na který nikdo nezapomene. Káva nás provází na každém kroku a dnes si prohlédneme okouzlující městečko Salento a údolí Cocora. Průzračná voda řeky Quindio a voskové palmy, národní stromy Kolumbie. Uvidíme i palmu de cera dorůstající až do výšky 80 m? Údolí Cocora si vychutnáme pěšky i na koni, pro ty, co chtějí zažít úplně všechno. Jako oběd doporučujeme místního pstruha, který patří mezi proslulé lahůdky.

6. den: Opustíme zelená údolí And a letíme ke Karibiku. Čeká nás nejkrásnější město Kolumbie, koloniální Cartagena. Večer už cítíme slaný vzduch Karibiku a země se opět zcela změnila. Cartagena de Indias: jedno z nejzajímavějších míst v Jižní Americe, kdysi hlavní město španělských provincií, z něhož odjížděly lodě obtěžkané cennostmi. Přitažlivý cíl pirátských útoků a největší trh s otroky ve španělské Jižní Americe. Dnes je historické jádro na seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka největší španělské pevnosti na kontinentu – Castillo de San Felipe de Barajas a historického centra se zachovanou koloniální architekturou, obehnaného hradbami na ochranu před piráty. Návštěva mnoha pamětihodností i míst zachycených Gabrielem Garcíou Marquezem v románu Láska v dobách cholery.

7. den: Cartagena vyžaduje potlesk. Pro mnohé to bude nejkrásnější místo cesty a dnešní den si j prohlédneme ze všech stran. Začneme vyhlídkou z Cerro de la Popa a pak nejkrásnější kostel ve městě San Pedro Claver. Ponoříme se do klikatých kamenitých uliček starého města a necháme se unášet atmosférou. Prohlídku zakončíme na Pierino Gallo, kde si můžete vybrat množství suvenýrů nebo si jen sednout do kavárny a pozorovat dění v této středověké perle.

8. den: Volný den ve městě s uvolněnou atmosférou a výbornými restauracemi nebo fakultativní celodenní výlet lodí na ostrovy Rosario a Barú. Šnorchlování a pozorování fantastického podmořského světa, rum na pláži s bílým pískem a den plný karibské pohody. Výlet trvá cca 10hod.

9. den: Kolumbii, která má absolutně všechno, co země má mít, opouštíme a přelétáme do sousedního Ekvádoru. Přílet do Ekvádoru a hlavní město Quito. Město na úpatí sopky Pichincha ve výšce 2 800 m n. m. a podle mnohých nejklidnější a nejbezpečnější jihoamerická metropole.

10. den: Odlet na GALAPÁGY, ostrovy Charlese Darwina, sloních želv, mořských leguánů, nejmenších tučňáků na světě, hnízdiště ptáků a mnoha jiných druhů zvířat v panenském prostředí, plavba teplým Tichým oceánem kolem rovníku v tropickém ráji malou privátní lodí s dvoulůžkovými kajutami a plnou penzí. Koupání, příroda a omezený počet lidí, kteří mohou tyto ostrovy navštívit. Navštívíme několik ostrovů jako Genovese, Espanola, Bartolomé či San Cristóbal. Výzkumná stanice Charlese Darwina. Galapágy jsou jedinečným rájem a kouskem nedotčené přírody na planetě Zemi. Vzpomínka na jejich klidnou, ničím nerušenou atmosféru vás ještě dlouho bude držet. Noc na lodi.

11. den: Plavba po Galapágách. Noc na lodi.

12. den: Plavba po Galapágách. Noc na lodi.

13. den: Plavba po Galapágách. Noc na lodi.

14. den: Odlet z Galapág a návrat do Quita. Tranzitní nocleh v metropoli Ekvádoru.

15. den: Odlet z Quita.

16. den: Přílet domů a káva už nikdy nebude chutnat tak, jako předtím.

Poznejte místo, kde roste nejlepší káva na světě, jezero, kde se náčelník sypal zlatým prachem, katedrálu ze soli hluboko pod zemí a klikaté uličky horké Cartageny. Svěžího a lepkavého vzduchu Pacifiku se nadýcháme při plavbě kolem Galapág a pozorování leguánů a želv. Je toto poslední ráj na zemi? Víte, že je to nejbližší místo k Měsíci? Máte již fotografii z rovníku? Dvě země, oceán a moře, dvě kávy a desítky zážitků.

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, všechny místní lety (Bogota-Armenia-Cartagena, Bogota-Quito), let Quito – Galapágy – Quito, ingala card, vstupné na Galapágy, plavba kolem Galapág s plnou penzí v délce 4 noci, výlety a program podle popisu, dopravu během celého zájezdu, všechny letištní transfery, ubytování v 3 hotelech se snídaní, průvodce v Kolumbii, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu kromě uvedené, vstupné do památek a atrakcí
Kolumbie - Ekvádor (Galapágy) - Poznávací zájezdyKolumbie - Ekvádor (Galapágy) - Poznávací zájezdyKolumbie - Ekvádor (Galapágy) - Poznávací zájezdy

Slevy

Za brzké přihlášení

cena zájezdu od do sleva
do 55 775 Kč 1 000 Kč
od 55 800 Kč do 73 375 Kč 1 500 Kč
od 73 376 Kč do 92 950 Kč 2 500 Kč
nad 92 965 Kč 2 900 Kč

Podmínky udělení slevy: Platí pro každého klienta, který se přihlásí a zaplatí zálohu 50% z ceny zájezdu do 5 měsíců před jeho odjezdem. Tuto slevu je možné spojit s klubovou slevou.

Studentská / Učitelská / Lékařská

1 000 Kč na všechny letecké zájezdy

Podmínky udělení slevy: Na slevu má nárok klient, který je student, učitel nebo lékař. Studentská sleva platí pro studenty / učitele základních, středních a vysokých škol a prokazuje se kopií průkazu ISIC / ITIC. Lékařská sleva platí pro prvního přihlášeného lékaře na daný zájezd, který se zaváže vzít s sebou lékárničku a převezme funkci zdravotníka na zájezdu. Tuto slevu je možné spojit se slevou za brzké přihlášení, slevou klubovou a slevou uvítací.

Sleva množstevní / dovolená na míru

Větší skupině najednou (již od 6 klientů) přihlášené na 1 katalogový zájezd můžeme udělit speciální slevu, která bude záviset na velikosti skupiny a termínu. Informujte se, prosím, v kanceláři CK
Pro firmy a ucelené kolektivy organizujeme zájezdy na klíč za speciální ceny.

Služba doubytování

Služba pro vás všechny, kteří cestujete s CK sami a nechcete si připlácet za jednolůžkový pokoj. Najdeme vám spolucestujícího, ušetřené peníze si na vaší dovolené jistě užijete.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů