Kolumbie - Ekvádor (Galapágy)

č. zájezdu: 280846/72
vyprodáno
Kolumbie - Ekvádor (Galapágy) - Poznávací zájezdy

Kolumbie - Ekvádor (Galapágy)

Země: Ekvádor


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Program

1. den: Odlet a přílet do hlavního města země, Bogoty. Večerní aklimatizace. Dáte si už dnes doušek slavného kolumbijského rumu nebo zůstanete dlouho vzhůru po šálku silné kávy?

2. den: Celodenní prohlídka hlavního města. Projdeme se srdcem Bogoty. Kostel El Carmen, palác Nariňo, sídlo prezidenta, Plaza Bolívar a Capitol. V koloniální části la Candelaria budeme obdivovat výrazně barevné domy, dřevěné vyřezávané balkony a všudypřítomné květiny. Koloniální minulost si připomeneme na náměstí Quevedo a odpoledne si prohlédneme muzeum zlata, kde najdete největší sbírku zlatých předmětů z předkolumbovské éry. Je jich přes 30000. Volný program v zelené metropoli v sevření hor.

3. den: Solné doly Zipaquira jsou místem zázraků. V hloubce 120 metrů objevili monumentální katedrálu ze soli. Spustíme se dolů a tento unikát si dokonale nafotíme. Odpoledne pokračujeme k jezeru Gutavita, kde vznikla legenda o Eldorádu. Podle legendy právě v tomto jezeře probíhaly náboženské rituály, při nichž byl obětován náčelník pokrytý celý zlatým prachem a lidé do vody házeli drahokamy a zlato. A tak vzniklo Eldorádo. Podvečerní návrat do Bogoty.

4. den: Přelet do Armenie. Město v sevření hor a tří největších měst Kolumbie (Bogota, Medellín a Cali). Divočinu v okolí symbolizuje fakt, že město založil lovec jaguárů. Dnes je vstupní branou k nejlepší kávě na světě. Armenia je hlavním městem departamentu Quindio – centrum kávové oblasti, protože Kolumbie je známá nejlepší kávou na světě, navštívíme kávovou farmu v Armenii, kde se seznámíme jak to vlastně s tou kávou je – od zasazení kávového zrnka až po balení na export, i my sami se zapojíme do sběru kávových bobulí, a za odměnu se posílíme vydatným jídlem – (typická Bandeja Paisa), no a samozřejmě šálkem chutné kávy.

5. den: Čeká nás nádherný den, na který nikdo nezapomene. Káva nás provází na každém kroku a dnes si prohlédneme okouzlující městečko Salento a údolí Cocora. Průzračná voda řeky Quindio a voskové palmy, národní stromy Kolumbie. Uvidíme i palmu de cera dorůstající až do výšky 80 m? Údolí Cocora si vychutnáme pěšky i na koni, pro ty, co chtějí zažít úplně všechno. Jako oběd doporučujeme místního pstruha, který patří mezi proslulé lahůdky.

6. den: Opustíme zelená údolí And a letíme ke Karibiku. Čeká nás nejkrásnější město Kolumbie, koloniální Cartagena. Večer už cítíme slaný vzduch Karibiku a země se opět zcela změnila. Cartagena de Indias: jedno z nejzajímavějších míst v Jižní Americe, kdysi hlavní město španělských provincií, z něhož odjížděly lodě obtěžkané cennostmi. Přitažlivý cíl pirátských útoků a největší trh s otroky ve španělské Jižní Americe. Dnes je historické jádro na seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka největší španělské pevnosti na kontinentu – Castillo de San Felipe de Barajas a historického centra se zachovanou koloniální architekturou, obehnaného hradbami na ochranu před piráty. Návštěva mnoha pamětihodností i míst zachycených Gabrielem Garcíou Marquezem v románu Láska v dobách cholery.

7. den: Cartagena vyžaduje potlesk. Pro mnohé to bude nejkrásnější místo cesty a dnešní den si j prohlédneme ze všech stran. Začneme vyhlídkou z Cerro de la Popa a pak nejkrásnější kostel ve městě San Pedro Claver. Ponoříme se do klikatých kamenitých uliček starého města a necháme se unášet atmosférou. Prohlídku zakončíme na Pierino Gallo, kde si můžete vybrat množství suvenýrů nebo si jen sednout do kavárny a pozorovat dění v této středověké perle.

8. den: Volný den ve městě s uvolněnou atmosférou a výbornými restauracemi nebo fakultativní celodenní výlet lodí na ostrovy Rosario a Barú. Šnorchlování a pozorování fantastického podmořského světa, rum na pláži s bílým pískem a den plný karibské pohody. Výlet trvá cca 10hod.

9. den: Kolumbii, která má absolutně všechno, co země má mít, opouštíme a přelétáme do sousedního Ekvádoru. Přílet do Ekvádoru a hlavní město Quito. Město na úpatí sopky Pichincha ve výšce 2 800 m n. m. a podle mnohých nejklidnější a nejbezpečnější jihoamerická metropole.

10. den: Odlet na GALAPÁGY, ostrovy Charlese Darwina, sloních želv, mořských leguánů, nejmenších tučňáků na světě, hnízdiště ptáků a mnoha jiných druhů zvířat v panenském prostředí, plavba teplým Tichým oceánem kolem rovníku v tropickém ráji malou privátní lodí s dvoulůžkovými kajutami a plnou penzí. Koupání, příroda a omezený počet lidí, kteří mohou tyto ostrovy navštívit. Navštívíme několik ostrovů jako Genovese, Espanola, Bartolomé či San Cristóbal. Výzkumná stanice Charlese Darwina. Galapágy jsou jedinečným rájem a kouskem nedotčené přírody na planetě Zemi. Vzpomínka na jejich klidnou, ničím nerušenou atmosféru vás ještě dlouho bude držet. Noc na lodi.

11. den: Plavba po Galapágách. Noc na lodi.

12. den: Plavba po Galapágách. Noc na lodi.

13. den: Plavba po Galapágách. Noc na lodi.

14. den: Odlet z Galapág a návrat do Quita. Tranzitní nocleh v metropoli Ekvádoru.

15. den: Odlet z Quita.

16. den: Přílet domů a káva už nikdy nebude chutnat tak, jako předtím.

Poznejte místo, kde roste nejlepší káva na světě, jezero, kde se náčelník sypal zlatým prachem, katedrálu ze soli hluboko pod zemí a klikaté uličky horké Cartageny. Svěžího a lepkavého vzduchu Pacifiku se nadýcháme při plavbě kolem Galapág a pozorování leguánů a želv. Je toto poslední ráj na zemi? Víte, že je to nejbližší místo k Měsíci? Máte již fotografii z rovníku? Dvě země, oceán a moře, dvě kávy a desítky zážitků.

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, všechny místní lety (Bogota-Armenia-Cartagena, Bogota-Quito), let Quito – Galapágy – Quito, ingala card, vstupné na Galapágy, plavba kolem Galapág s plnou penzí v délce 4 noci, výlety a program podle popisu, dopravu během celého zájezdu, všechny letištní transfery, ubytování v 3 hotelech se snídaní, průvodce v Kolumbii, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu kromě uvedené, vstupné do památek a atrakcí
Kolumbie - Ekvádor (Galapágy) - Poznávací zájezdyKolumbie - Ekvádor (Galapágy) - Poznávací zájezdyKolumbie - Ekvádor (Galapágy) - Poznávací zájezdy

Slevy

Novoroční sleva až 9%

Sleva 7% se vztahuje na zájezdy s odletem v období 1.3.2019 – 14.5.2019.
Sleva 9% se vztahuje na zájezdy s odletem po 15.5.2019.

Podmínky udělení slevy: Novoroční sleva platí do 31.1.2019. Platí na všechny zájezdy v roce 2019, pokud nejsou „na vyžádání́“. Ke statusu „na vyžádání“ dochází většinou cca 30 – 60 dní před odletem na zájezd. Znamená to, že je nutné ověřit možnosti leteckého spojení, dostupnost ostatních služeb a poté tak potvrdit místo na zájezdu. Doporučujeme vám tedy přihlásit se včas s dostatečným předstihem a využít tak možnost slevy. Novoroční slevu je možné si spojit pouze s Klubovou slevou 2019.

Využijte od 1.1. do 31.1.2019 nabídku CHYTRÉ ZÁLOHY.

Při nákupu zájezdu s odletem po 1.9.2019 můžete uhradit zálohu na 1 osobu pouze ve výši 10 000 Kč.
Užijte si exotiku s možností platby většiny ceny zájezdu až po zaslaní definitivních pokynů.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 21.12.2018 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 6 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

3.1.2019

Slevy 9% na exotické poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých a slovenských průvodců se slevou 9%. First minute trvá jenom do 31.1.2019 za podmínky složení chytré zálohy pouze 10000 Kč na osobu.

24.8.2018

Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

Kam vyrazit v září? .-)

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů