Kolumbie a Panama all inclusive

č. zájezdu: 278523/72
vyprodáno
Kolumbie a Panama all inclusive - Poznávací zájezdy

Kolumbie a Panama all inclusive

Země: Kolumbie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Při objednání zájezdu do 31.8.2018 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 6 mil. Kč. Zahrnuje i asistenční služby, právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Program

1. den: Odlet a přílet do hlavního města země, Bogoty. Večerní aklimatizace. Dáte si už dnes doušek slavného kolumbijského rumu nebo zůstanete dlouho vzhůru po šálku silné kávy?

2. den: Celodenní prohlídka hlavního města. Projdeme se srdcem Bogoty. Kostel El Carmen, palác Nariňo, sídlo prezidenta, Plaza Bolívar a Capitol. V koloniální části la Candelaria budeme obdivovat výrazně barevné domy, dřevěné vyřezávané balkony a všudypřítomné květiny. Koloniální minulost si připomeneme na náměstí Quevedo a odpoledne si prohlédneme muzeum zlata, kde najdete největší sbírku zlatých předmětů z předkolumbovské éry. Je jich přes 30000. Volný program v zelené metropoli v sevření hor.

3. den: Solné doly Zipaquira jsou místem zázraků. V hloubce 120 metrů objevili monumentální katedrálu ze soli. Spustíme se dolů a tento unikát si dokonale nafotíme. Odpoledne pokračujeme k jezeru Gutavita, kde vznikla legenda o Eldorádu. Podle legendy právě v tomto jezeře probíhaly náboženské rituály, při nichž byl obětován náčelník pokrytý celý zlatým prachem a lidé do vody házeli drahokamy a zlato. A tak vzniklo Eldorádo. Podvečerní návrat do Bogoty.

4. den: Přelet do Armenie. Město v sevření hor a tří největších měst Kolumbie (Bogota, Medellín a Cali). Divočinu v okolí symbolizuje fakt, že město založil lovec jaguárů. Dnes je vstupní branou k nejlepší kávě na světě. Armenia je hlavním městem departamentu Quindio – centrum kávové oblasti, protože Kolumbie je známá nejlepší kávou na světě, navštívíme kávovou farmu v Armenii, kde se seznámíme jak to vlastně s tou kávou je – od zasazení kávového zrnka až po balení na export, i my sami se zapojíme do sběru kávových bobulí, a za odměnu se posílíme vydatným jídlem – (typická Bandeja Paisa), no a samozřejmě šálkem chutné kávy.

5. den: Čeká nás nádherný den, na který nikdo nezapomene. Káva nás provází na každém kroku a dnes si prohlédneme okouzlující městečko Salento a údolí Cocora. Průzračná voda řeky Quindio a voskové palmy, národní stromy Kolumbie. Uvidíme i palmu de cera dorůstající až do výšky 80 m? Údolí Cocora si vychutnáme pěšky i na koni, pro ty, co chtějí zažít úplně všechno. Jako oběd doporučujeme místního pstruha, který patří mezi proslulé lahůdky.

6. den: Opustíme zelená údolí And a letíme ke Karibiku. Čeká nás nejkrásnější město Kolumbie, koloniální Cartagena. Večer už cítíme slaný vzduch Karibiku a země se opět zcela změnila. Cartagena de Indias: jedno z nejzajímavějších míst v Jižní Americe, kdysi hlavní město španělských provincií, z něhož odjížděly lodě obtěžkané cennostmi. Přitažlivý cíl pirátských útoků a největší trh s otroky ve španělské Jižní Americe. Dnes je historické jádro na seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka největší španělské pevnosti na kontinentu – Castillo de San Felipe de Barajas a historického centra se zachovanou koloniální architekturou, obehnaného hradbami na ochranu před piráty. Návštěva mnoha pamětihodností i míst zachycených Gabrielem Garcíou Marquezem v románu Láska v dobách cholery.

7. den: Cartagena vyžaduje potlesk. Pro mnohé to bude nejkrásnější místo cesty a dnešní den si j prohlédneme ze všech stran. Začneme vyhlídkou z Cerro de la Popa a pak nejkrásnější kostel ve městě San Pedro Claver. Ponoříme se do klikatých kamenitých uliček starého města a necháme se unášet atmosférou. Prohlídku zakončíme na Pierino Gallo, kde si můžete vybrat množství suvenýrů nebo si jen sednout do kavárny a pozorovat dění v této středověké perle.

8. den: Volný den ve městě s uvolněnou atmosférou a výbornými restauracemi nebo fakultativní celodenní výlet lodí na ostrovy Rosario a Barú. Šnorchlování a pozorování fantastického podmořského světa, rum na pláži s bílým pískem a den plný karibské pohody. Výlet trvá cca 10hod.

9. den: Dnes nás čeká druhá země na naší cestě, Panama. Přelet z Cartageny do Panama city. Celodenní prohlídka Panama City, hlavního města Panamy. Panama City je elegantním a prosperujícím centrem bankovnictví, obchodu a dopravy. Historické město Panama City, památka ze seznamu Unesco má dvě části, starou Panamu ze 16. století a koloniální Panamu z 17. – 18.století. Nenecháme si ujít katedrálu sv. Josefa, kterou jako jedinou ušetřil legendární pirát Morgan. Muzeum Panamského průplavu a Mi Pueblito, skanzen na západní straně města známý prodejem tradičních ručně vyráběných výrobků a tradicemi Kunů, kteří patří mezi původní indiánská etnika Panamy. Večerní procházka moderní Panamou a budova, odkud unikly legendární panamské dokumenty!

10. den: V bezprostřední blízkosti hlavního města leží nejdostupnější deštný prales Panamy, národní park Soberanía. Množství cestiček přímo vyzývá na krátkou procházku a na asi hodinovou se vydáme i my po Sendero El Charco. Umělé jezero Lago Gatún je největší částí Panamského průplavu a je největším jezerem vytvořeným lidskou rukou. Vydáme se na cca dvouhodinovou plavbu po řece Chagres, tj. po Panamském průplavu, během které budeme pozorovat krásnou přírodu, ale také mamutí lodě, které plují přes Panamský průplav. Ten je nejdůležitější vodní cestou na světě. Tento zázrak techniky je dlouhý 80 km a táhne se z Panama City na pobřeží Tichého oceánu až do Colónu na pobřeží Atlantického oceánu. Nezapomeneme ani na vyvýšené místo nad plavební komorou Miraflores, odkud budeme pozorovat zařazující se lodě. Po panamerické dálnici pokračujeme do našeho plážového resortu. Večer se již vykoupeme v Tichém oceánu a budeme si užívat výhody all inclusive. Hotel v základní ceně zájezdu je Royal Decameron beach resort se službami all inclusive.

11. – 12. den: All inclusive odpočinek na písečných plážích Pacifiku.

13. den: Dopolední relax na pláži, po obědě transfer na letiště a odlet domů.

14. den: Přílet domů.

Kolumbie patří právem mezi nejkrásnější země na světě. Scenerie pro každou chuť. Zelená džungle, pohodové karibské pobřeží, vysoké Andy s lahodnou kávou, kultura a fascinující památky. Vítáme vás na cestě, která kombinuje nejkrásnější místa Kolumbie s odpočinkem na plážích Panamy. Dostupná cena, all inclusive a zážitky nabitý program. Bogota společně se San José či Johannesburgem patří mezi města zlata a ukáže vám to ve svém fantastickém muzeu. V Andách ochutnáte pravou kolumbijskou kávu, ve slané jeskyni si budete mnout oči, zda dobře vidíte a středověká Cartagena je prostě pastvou pro oči. Mimo jiné najdeme i Eldorádo! Cestu zakončíme výborným relaxem all inclusive na plážích Panamy.

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku do Bogoty a zpět z Panama city, letištní poplatky, přelet Bogota-Armenia-Bogota-Cartagena-Bogota-Panama, 8 x ubytování v 3 hotelu se snídaní v Kolumbii v pokoji pro 2 osoby, 4 x ubytování v all inclusive resortu v Panamě Royal Decameron hotel a podobný, program podle popisu, vstupné do památek a atrakcí během poznávacího programu, průvodce od příletu do Bogoty až do 10. dne, pojištění proti insolventnosti 

Cena nezahrnuje:

  • stravu kromě uvedené, jízdu na koni, fakultativní výlety
Kolumbie a Panama all inclusive - Poznávací zájezdyKolumbie a Panama all inclusive - Poznávací zájezdyKolumbie a Panama all inclusive - Poznávací zájezdy

Slevy

Za brzké přihlášení

cena zájezdu od do sleva
do 55 775 Kč 1 000 Kč
od 55 800 Kč do 73 375 Kč 1 500 Kč
od 73 376 Kč do 92 950 Kč 2 500 Kč
nad 92 965 Kč 2 900 Kč

Podmínky udělení slevy: Platí pro každého klienta, který se přihlásí a zaplatí zálohu 50% z ceny zájezdu do 5 měsíců před jeho odjezdem. Tuto slevu je možné spojit s klubovou slevou.

Studentská / Učitelská / Lékařská

1 000 Kč na všechny letecké zájezdy

Podmínky udělení slevy: Na slevu má nárok klient, který je student, učitel nebo lékař. Studentská sleva platí pro studenty / učitele základních, středních a vysokých škol a prokazuje se kopií průkazu ISIC / ITIC. Lékařská sleva platí pro prvního přihlášeného lékaře na daný zájezd, který se zaváže vzít s sebou lékárničku a převezme funkci zdravotníka na zájezdu. Tuto slevu je možné spojit se slevou za brzké přihlášení, slevou klubovou a slevou uvítací.

Sleva množstevní / dovolená na míru

Větší skupině najednou (již od 6 klientů) přihlášené na 1 katalogový zájezd můžeme udělit speciální slevu, která bude záviset na velikosti skupiny a termínu. Informujte se, prosím, v kanceláři CK
Pro firmy a ucelené kolektivy organizujeme zájezdy na klíč za speciální ceny.

Služba doubytování

Služba pro vás všechny, kteří cestujete s CK sami a nechcete si připlácet za jednolůžkový pokoj. Najdeme vám spolucestujícího, ušetřené peníze si na vaší dovolené jistě užijete.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů