Klenoty Norska a Islandu

Letecký poznávací zájezd kombinující to nejlepší z Norska a nej z Islandu

č. zájezdu: 277941/34
od40 224,-/osoba
-6%sleva
First minute
Klenoty Norska a Islandu - letecký poznávací zájezd

Klenoty Norska a Islandu

Země: Island

Ubytování: hotel, penzion


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen, Červenec, Srpen

Délka pobytu: 8 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Unikátní letecká kombinace toho nejlepšího z Norska i Islandu za přijatelnou cenu s kvalitním ubytováním a stravou. Často brzy vyprodáno. Přímý let z Prahy, z Vídně na vyžádání.

Popis

Poznávací zájezd na Island a dva nezapomenutelné dny v norských fjordech. Anebo dovolená v Norsku a na Islandu s mnoha nej: nejkrásnější období roku, fjordy jako nejatraktivnější oblast Norska, nejznámější islandské gejzíry a vodopády a nejlepší poměr ceny zájezdu a navštívených lokalit v Norsku a na Islandu… Dalšími plusy jsou přímý let z Prahy do nitra fjordů, nejkratší let na Island (z norského Bergenu let trvá pouze 2 hodiny) a zajímavý program od CK, která se již téměř čtvrt století specializuje na Skandinávii.  

V Norsku spatříte mj. nejdelší fjord světa Sognefjorden, nejdelší silniční tunel světa Lćrdalstunnelen, úctyhodný ledovcový splaz Nigardsbreen a desítky mohutných vodopádů. 

Ubytování v Norsku je hotelech, na Islandu se ubytujeme ve dvoulůžkových pokojích s WC, sprchou a povlečením v kom­fortních chatách (červen) anebo v penzionu (srpen), nedaleko známých míst, která postupně navštívíme. 

Termínu od 8. 6. se zúčastní známý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba.

Náročnost

Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Chůze nezpevněným terénem, občas lávovým (či popelovým) polem na Islandu. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Program

1. den: Během dne odlet z Prahy do Bergenu. (V době tisku katalogu není ještě známo, zda budou v roce 2018 opět přímé lety z Prahy, nebo zda se poletí s přestupem). V termínu od 24. 8. možnost odletu z Vídně s přestupem. Přílet do Bergenu nad ledovci, jezery, fjordy, ostrovy a pobřežím s barevnými domky je jedním z nejhezčích na světě. Transfer na hotel.

2. den: Nejdelší fjord světa Sognefjorden přeplujeme trajektem. Při dnešní vyhlídkové jízdě krásnými místy norské přírody nejspíš pochopíte, proč mnozí označují Norsko za nejkrásnější zemi světa. Dostaneme se na dosah ledovcového splazu Nigardsbreen, který je jedním z nejlépe přístupných a nejatraktiv­nějších ledovců na světě. Cestu na ubytování nám zkrátí jízda nejdelším silničním tunelem světa Lćrdalstunnelen­. Večeře je v ceně.

3. den: Kolem poledne se vrátíme zpět do Bergenu. Procházka jeho turistickým středem s rybím trhem a uličkami mezi unikátními hanzovními domy na nábřeží Bryggen (UNESCO). Za návštěvu stojí i starodávná pevnost Bergenhus, Mariánský kostel, pozemní lanovka Flřyen, obdobná té pražské na Petřín, případně akvárium, skanzen nebo kouzelné uličky s dřevěnými domky ve svazích nad přístavem. Večeře je v ceně.

4. den: Odjezd na letiště a odlet na Island, před polednem přílet do Keflavíku. Naším autobusem odjedeme do hlavního města Islandu – Reykjavík. Prohlédneme si největší pamětihodnosti města: radnici, parlament a  moderní kostel Hallgrímskirkja a zastavíme se také u vodojemu Perlan. Přejezd do města Selfoss na ubytování (3 noci) v dobře vybavených dvoulůžkových chatách nebo penzionu KOMFORT s vlastním příslušenstvím (WC, sprcha). Večeře je v ceně.Další večeře si sice můžete připravovat sami, avšak doporučujeme připlatit si večeře místní – patří k nejlepším na Islandu.

5. den: Cestou po jižním pobřeží možná spatříme sopku Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme vodopád Gljúfrafoss a  do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skóga poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme moci obdivovat skalní bránu a  u městečka Vík navštívíme černou sopečnou pláž. Také se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull.

6. den: Dnes nás čeká tzv. zlatý trojúhelník. Navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých 5 až 10 minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Ţingvellir (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska; zde byl v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alţing.

7. den: Dopoledne absolvujeme nenáročnou turistiku na sopečném poloostrově Reykjanes, uvidíme geotermální pole Krísuvík, útesy u majáku Reykjanesvíti a horké prameny Gunnuhver. Na závěr se zájemci mohou vykoupat v termálních lázních Modrá laguna (viz příplatek 1 900 Kč, nutno objednat při přihlášení) nebo v místním koupališti s termálními sedacími bazény (cena cca 150 Kč, platba na místě). Po půlnoci odlet: přímým letem do Prahy, do Vídně s přestupem (omezená kapacita těchto letenek, objednávejte včas). 8. den: Přílet do Prahy brzy ráno, do Vídně kolem poledne.

8. den: Přílet do Prahy brzy ráno, do Vídně kolem poledne.

Minimální počet účastníků

30

Poznámky k zájezdu

Změna programu v případě změn letových časů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.

Cena zahrnuje:

 • letenky z Prahy do Norska, na Island a zpět vč. let. tax ve výši 14 000 Kč
 • dopravu autobusem
 • místní trajekty
 • 3× ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v Norsku v hotelech, 3× ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím na Islandu v červnu v chatách KOMFORT, v srpnu v penzionu KOMFORT
 • 6× snídaně
 • 2× večeře v Norsku a 1× na Islandu
 • průvodce
 • 1× koupání ve vyhřívaném venkovním bazénu

–  cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:

 • vstupné – v Norsku minimální, na Islandu cca 3 000 ISK (tj. cca 25 EUR)
 • další výše neuvedené služby

Slevy:

 • 1023 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
 • 1023 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami

Popis ubytování

Norsko – ubytování ve stylových turistických hotelech.

Na Islandu se ubytujeme v červnu ve dvoulůžkových chatách s WC, sprchou, povlečením a s vynikající kuchyní majitelky našeho partnerského kempu. V srpnu je ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v penzionu.

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

3.1.2019

Slevy 9% na exotické poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých a slovenských průvodců se slevou 9%. First minute trvá jenom do 31.1.2019 za podmínky složení chytré zálohy pouze 10000 Kč na osobu.

24.8.2018

Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

Kam vyrazit v září? .-)

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů