SCHAUMANNŮV DVŮR - Karlovice

Česká republika, Karlovice

č. zájezdu: 491836/62
od1 460,-/osoba
SCHAUMANNŮV DVŮR - Karlovice

SCHAUMANNŮV DVŮR - Karlovice

Země: Česká republika

Destinace: Jeseníky

Středisko: Karlovice


Stravování: snídaně
Doprava: vlastní doprava

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy

Termíny: Červenec, Srpen

Délka pobytu: 3 až 8 dnů


Možnosti dopravy

 • vlastní doprava

Možnosti stravování

 • snídaně

AKČNÍ NABÍDKA

 • Zdarma OLOMOUCKÁ KARTA od 5 nocí  – Zdarma Slevový voucher JESENÍKY

URČITĚ OCENÍTE

Proč penzion Schaumannův dvůr:  – samoobslužný servis  – čistý vzduch, krásná příroda, venkovní bazén  – vlastní pramen Živá Voda Schaumannovka s certifilátem  –  – poznejte příběhy lidí severu Moravy a Slezska  – Pojez fest 10.8.2024 Karlova Studánka  – Borůvkové hody 17.8. – 18.8.2024 Malá Morávka a Karlov  – zdarma (od 5 nocí)

KDE BUDETE SPÁT

2 – lůžkové pokoje, Spr.+WC, SAT/TV, lednice, varná konvice, Wi-Fi. Pokoj je malý, vhodný pro max. 2 osoby. Nedoporučujeme ho pro 2 osoby + dítě bez nároku na lůžko. 2 – lůžkové pokoje se 2 přistýlkami (přistýlky jsou formou palandy), Spr.+WC, SAT/TV, lednice, varná konvice, Wi-Fi. Pokoj je prioritně určený pro rodiny s dětmi (tzn. pro 4 osoby). Rezervace pro 2 dospělé + 1 dítě je možná pouze přes dispečink. Některé pokoje jsou s balkonem.

FORMA STRAVY

Snídaně. Obědy a večeře se v penzionu nepodávají, není zde restaurace s obsluhou. V hlavní budově penzionu je k dispozici společná samoobslužná kuchyňka, určená pro ohřev a přípravu jednoduchých pokrmů. Je vybavená jen základním vybavením pro rychlou přípravu, nikoliv k velkému vaření. Je zde také umístěný výčep s točeným pivem, džusy i limonádou, kávovar se zrnkovou kávou a automat na další teplé nápoje. Nejblíže je Hospůdka u Rybníčku nebo Hospůdka Malajka. Od penzionu jsou vzdáleny 5 a 10 minut chůze. Obchod (Hruška) je od penzionu vzdálen 12 minut chůze. Další možnosti stravování je možné využít v hospůdkách i restauracích při výletech do okolí.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Venkovní bazén naplněný Schaumannovkou, hloubka 1,4 m (do bazénu vedou schůdky a má rovné dno). Lázně Karlova Studánka (15 km) – krytý bazén se slanou vodou a atrakcemi. Wellness centrum Bruntál (19 km) – 100 m dlouhý tobogán, plavecký bazén (25 m, 6 drah, slaná voda), rekreační bazén s vodními atrakcemi, divoká řeka, vířivky, parní sauna atd. Slezská Harta (od 26 km)  – koupání, rybolov, jachting, vyjížďky na šlapadlech, cyklovýlety kolem celé přehrady, plavby výletní lodí po přehradě  – půjčovny elektrolodí a šlapadel Nová Pláň (31 km) a Leskovec nad Moravicí (33 km), více info  – vyhlídkové plavby z přístaviště v Leskovci nad Moravicí (33 km), více info a rezervace  – přívoz Roudno – Razová, zajišťuje spojení obcí Roudno a Razová, v červnu a září provozován v sobotu a neděli, v červenci a srpnu provozován denně

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 4,99 let na přistýlce (je-li k dispozici) má pobyt se snídaní ZDARMA. Pokoje nejsou uzpůsobeny osobě navíc, ve 2 – lůžkovém pokoji mohou být max. 2 osoby, ve 2 – lůžkovém pokoji se 2 přistýlkami mohou být maximálně 4 osoby.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

POJEZ FEST Karlova Studánka 10.8.2024. Ty nej chutě v srdci Jeseníků! Pořádně se nadlábnout nebo elegantně degustovat můžete v podhůří Jeseníků. Explose chutí a nálož zábavy na vás čeká v nádherném prostředí divoké přírody, v místě s nejčistším vzduchem v tuzemsku. Lahůdky vychutnáte v okolí lázeňské Karlovy Studánky. Těšit se můžete nejen na přípravu skvělého jídla přímo před vámi na cooking show, ale i na kulturní laskominy. V areálu lázní se 10.8. zabaví celá rodina. Letos vystoupí Ben Cristovao a Jaroslav uhlíř. Vstup zdarma! BORŮVKOVÉ HODY Malá Morávka 17.8. – 18.8.2024 Tradiční kulinářská akce v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem. V místních restauracích můžete ochutnat borůvkové speciality (kynuté knedlíky, koláče, lívance, borůvkové pivo, atd.). V Malé Morávce se v sobotu 17.8. koná „borůvkový“ jarmark a soutěžně-zábavní program. Další tipy na výlety:  – zatopený lom „Mořské oko“ (pěší túra)  – Karlovické vyhlídky  – Masarykova stezka (pěší túra)  – prohlídka soukromé sklárny ve Vrbně pod Pradědem, repliky historického skla  – Lázně Karlova Studánka – léčebné prameny  – údolí Bílé Opavy – největší vodopády v ČR  – Praděd (1491 m n.m.) – nejvyšší hora Moravy a pohoří Jeseníků  – celoroční krytá motokárová trať v Bruntále  – jeskyně Na Pomezí a Na Špičáku  – zámky Bruntál, Jánský vrch, Velké Losiny (15 – 40 km) Výlet úzkokolejným vláčkem V letních měsících se obdivovatelé této technické památky mohou ve Slezsku svést výletním vlakem s historickou parní lokomotivou, ke které je řazen občerstvovací vůz a podle počasí i letní otevřené nebo uzavřené vozy. Trasa vede z Třemešné ve Slezsku do Osoblahy – přibližně 20 km dlouhá.

DALŠÍ SLUŽBY

Zapůjčení dětské postýlky 0,– Kč/noc (nedoporučuje se do 2-lůžkového pokoje, je to na úkor místa). Penzion nepřijímá platební karty.

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

0,– Kč/den, v oploceném areálu

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

Nepovolen

NEPŘEHLÉDNĚTE

OLOMOUCKÁ KARTA (48-hodinová) je ZDARMA pro každou platící osobu u pobytů na min. 5 nocí. Nástup na pobyt je možný od 15:00 hod. v den příjezdu. Odjezd v poslední den pobytu do 10:00 hod. Snídaně jsou od 8:00 do 9:30 hod.

1. PROGRAMOVÝ POBYT

REKREAČNÍ POBYT  – ubytování se snídaní – jednotné rozšířené podávané bufetovým způsobem (tzn. káva, čaj, pečivo, džem, med – rozšířené budou o sladké pečivo, paštiku nebo pomazánku a někdy také pečivo se zapečenou uzeninou) BONUSY ZDARMA  – venkovní bazén  – klubovna se stolním tenisem, el. šipkami a stolním fotbalem  – zapůjčení sportovních potřeb (pálky, tenisové rakety, míčky)  – Wi-Fi  – uzamykatelná úschovna kol  – ohniště s posezením  – rekreační poplatek  – parkování  – od 5 nocí 1× slevová OLOMOUCKÁ KARTA (48-hodinová) pro každou platící osobu  – Slevový voucher JESENÍKY Bližší informace k Olomoucké kartě se dozvíte na . Bližší informace o slevovém voucheru JESENÍKY najdete .

2. PROGRAMOVÝ POBYT

DOVOLENÁ S DĚTMI  – ubytování se snídaní – jednotné rozšířené podávané bufetovým způsobem (tzn. káva, čaj, pečivo, džem, med – rozšířené budou o sladké pečivo, paštiku nebo pomazánku a někdy také pečivo se zapečenou uzeninou)  – ZDARMA dítě do 4,99 let  – SLEVA 40% pro děti do 14,99 let  – ZDARMA dětská postýlka (je-li k dispozici)  – ZDARMA úschova kočárků a kol  – větší pokoje  – bezpečné stolování  – dětská herna a hřiště Hlídání dětí není zajištěno. BONUSY ZDARMA  – venkovní bazén  – klubovna se stolním tenisem, el. šipkami a stolním fotbalem  – zapůjčení sportovních potřeb (pálky, tenisové rakety, míčky)  – Wi-Fi  – uzamykatelná úschovna kol  – ohniště s posezením  – rekreační poplatek  – parkování  – od 5 nocí 1× slevová OLOMOUCKÁ KARTA (48-hodinová) pro každou platící osobu  – Slevový voucher JESENÍKY Bližší informace k Olomoucké kartě se dozvíte na . Bližší informace o slevovém voucheru JESENÍKY najdete .

UPOZORNĚNÍ

REKREAČNÍ POBYT a DOVOLENÁ S DĚTMI jsou možné pouze v červenci a srpnu. V ostatních termínech je možné zajistit ubytování pouze pro skupinu více osob.

CELKOVÁ KAPACITA

Celková kapacita penzionu je 34 lůžek.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

0,– Kč/den

NABÍJECÍ STANICE PRO ELEKTROAUTA

Elektrostanice je přímo u penzionu, disponuje typem konektoru Mennekes Typ 2 (22 kW).

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Na okraji chráněné krajinné oblasti Hrubého Jeseníku v oblasti s nejčistším vzduchem v České republice. Penzion je umístěný v klidném prostředí cca 5 km od podhorského městečka Vrbno pod Pradědem, 15 km od Lázní Karlova Studánka a 25 km od Pradědu – nejvyšší hory Moravy a Slezska (1491 m n. m.). Ideální místo pro odpočinek od městského shonu.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Penzion je provozován ve stylu GARNI = disponuje komplexním samoobslužným servisem, jak v podobě samoobslužného baru, snídaňového bufetu a nástupech na ubytování, tak i při dalších aktivitách nabízených přímo ve středisku. Vychutnáte si pobyt bez zbytečných starostí ohledně času nástupu, čekání na obsluhu či hlídání si zamykacích nočních hodin. V oploceném areálu se nachází tenisový kurt s umělým povrchem (možno využít i jako víceúčelové hřiště – volejbal, nohejbal, atd.), dětské hřiště, kolotoč, houpačky, prolézačky a ohniště s posezením, vlastní venkovní bazén. V hlavní budově penzionu je společenská místnost, společná kuchyňka vybavená základním vybavením (určená pro ohřev a přípravu jednoduchých pokrmů, nikoliv pro velké vaření), výčep s točeným pivem, džusy i limonádou, kávovar se zrnkovou kávou a automat na další teplé nápoje, dětský koutek, klubovna se stolním tenisem, elektronickými šipkami a stolním fotbalem, uzamykatelná úschovna kol, Wi-Fi připojení. Možnost zapůjčení sportovních potřeb (pálky, tenisové rakety, míčky). Penzion má vlastní parkoviště přímo v areálu. Ve středisku je vlastní pramen kojenecké vody „Živá Voda Schaumannovka“. Voda má blahodárné účinky na zdraví člověka jako doplněk ke stravě či pozitivní dermatologické účinky, pramen vyvěrá z hloubky 42 m a vyniká vyrovnaností minerálů a doporučuje se k dlouhodobé konzumaci.

PŘÍJEZD AUTEM

Autem ze směru od Bruntálu směr Krnov. V Nových Heřmínovech (asi 5 km za Bruntálem) odbočíte vlevo směr Karlovice a pokračujete přes Kunov, Širokou Nivu, Pocheň. Při vjezdu do Karlovic je penzion hned první budova po levé straně. Vzdálenost: z Prahy: 281 km, z Českých Budějovic: 331 km, z Brna: 158 km, z Ostravy: 94 km

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Bruntálu, pak pokračovat směr Nové Heřminovy, Karlovice, Vrbno pod Pradědem (č. linky 863). V Karlovicích vystoupit na zastávce „Zemský dům“ = 100 m od Pensionu (z autobusu uvidíte penzion po levé straně, je to hned první budova za cedulí Karlovice). Pozor!! Při cestě ze směru od Bruntálu nebo i od Karlovy Studánky NEDOPORUČUJEME využívat linku č. 861, která zastavuje pouze na zastávce „Karlovice – rozcestí“. Tato zastávka je na druhém konci Karlovic a je vzdálená od penzionu 2,5 km, tedy pro Vás zcela nevhodná. Aktuální spojení vyhledáte na .

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Bruntálu, pak přesednout na autobus (autobusové nádraží je vedle vlakového nádraží) směr Nové Heřminovy, Karlovice, Vrbno pod Pradědem (č. linky 863). V Karlovicích vystoupit na zastávce „Zemský dům“ = 100 m od Pensionu (z autobusu uvidíte penzion po levé straně, je to hned první budova za cedulí Karlovice). Pozor!! Při cestě ze směru od Bruntálu nebo i od Karlovy Studánky NEDOPORUČUJEME využívat linku č. 861, která zastavuje pouze na zastávce „Karlovice – rozcestí“. Tato zastávka je na druhém konci Karlovic a je vzdálená od penzionu 2,5 km, tedy pro Vás zcela nevhodná. Přímo do Karlovic dopravu vlakem nedoporučujeme, vlaková zastávka je asi 2 km od Pensionu. Aktuální spojení vyhledáte na .

GPS souřadnice ubytování

(lat/lon): 50.100242614746094°, 17.453357696533203°
SCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - KarloviceSCHAUMANNŮV DVŮR - Karlovice

Podobné zájezdy

Krásy Šumavy

Krásy Šumavy

Země: Česká republika

Typ: Poznávací zájezdy, Aktivní…

Termíny: Srpen, Září

Délka pobytu: 7 dnů

č. zájezdu: 471388/16
polopenze
autobusem
od10 490,-/osoba
  NP Jižní Moravy a Alpy

  NP Jižní Moravy a Alpy

  Země: Česká republika

  Typ: Pobytové zájezdy, Aktivní…

  Termíny: Srpen

  Délka pobytu: 6 dnů

  č. zájezdu: 279901/16
  polopenze
  autobusem
  od9 490,-/osoba
   Lázeňský trojúhelník, Francké Švýcarsko a Smrčiny

   Lázeňský trojúhelník, Francké Švýcarsko a Smrčiny

   Země: Česká republika

   Typ: Aktivní dovolená, Pobytové…

   Termíny: Srpen

   Délka pobytu: 6 dnů

   č. zájezdu: 279983/16
   polopenze
   autobusem
   od9 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytové zájezdy pro seniory

    Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Aktuálně

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit