Kanárské Ostrovy - Tenerife

Španělsko, Kanárské ostrovy

č. zájezdu: 491876/26
od29 590,-/osoba
Kanárské Ostrovy - Tenerife

Kanárské Ostrovy - Tenerife

Země: Španělsko

Středisko: Kanárské ostrovy


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Anotace

Navštívíme ostrov Tenerife, největší a nejpestřejší z Kanárských ostrovů, nabízející fantastické přírodní scenérie: na severu rozsáhlá zelená údolí, na jihu polopouštní krajinu s kaktusy a sukulenty, v centru úchvatné borovicové lesy, členité kaňony, národní park a na pobřeží černé-vulkanické nebo saharské pláže. Vyjedeme na zelený ostrůvek La Gomera s vavřínovými lesy v NP Garajonay, palmová údolí a pohledy k bílé špičce vulkánu Pico del Teide, nejvyšší kótě nejen Tenerife, Kanárských ostrovů, ale i celého Španělska.

Puerto de la Cruz – Playa Jardín – Lago Martiánez – NP Las Caňadas – Pico del Teide – Los Gigantes – Masca – Garachico – Icod de los Vinos – La Orotava – poloostrov Anaga – Santa Cruz – Las Teresitas – Taganana – La Laguna – La Gomera – San Sebastian – NP Garajonay

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odlet z Prahy na ostrov TENERIFE, největší a nejznámější z Kanárských ostrovů, transfer a ubytování v hotelu.

2. den zájezdu  
Dopolední informační schůzka s průvodcem, odpoledne procházka příjemným historickým centrem PUERTO DE LA CRUZ, „tenerifská šedá eminence“ jíž se turistika dotýkala už koncem 19. stol. a v současné době jedno z nejkrásnějších turistických letovisek na ostrovech. Individuální návštěva botanické zahrady Jardín Botánico, zahrad Casina Taoro nebo zahrady orchidejí. Odpočinek na vulkanické pláži PLAYA JARDÍNse subtropickou zahradou nebo koupání ve slavných přímořských bazénech s gejzíry LAGO MARTIÁNEZ.

3. den zájezdu
Celodenní výlet do Národního parku LAS CAŇADAS (UNESCO) s měsíční krajinou a nejvyšším vrcholem Španělska Pico del Teide(3718 m n.m.). V případě pěkného počasí lze vyjet fakult. lanovkou pod vrchol kráteru, odkud je nádherný pohled na Tenerife a okolní ostrovy. Průjezd kaňonem v Gigantických monumentálních skalách (LOS GIGANTES) s pů­vabnou horskou vesničkou MASCA, obklopenou mohutnými skalami horského masivu TENO. Prohlídka lávou zničeného města GARACHICO, výlet zakončíme v ICODU DE LOS VINOS u údajně tisíciletého dračince.

4. den zájezdu
Pobyt u moře
a polodenní výlet místní dopravou (2,10 €/jeden směr) do koloniálního města LA OROTAVA. ** Procházka kouzelným historickým centrem kolem radnice, kostelů, zahrad, návštěva kostela a zastavíme u slavných „balkónových domů“. Město se právem řadí k nejpůvabnějším na Tenerife a k jednomu z nejvíce „kanárských“ míst na ostrově.

5. den zájezdu  
Celodenní výlet na poloostrov ANAGA. Výlet zahájíme delší procházkou městem LA LAGUNA (UNESCO), původní hlavní město ostrova, jedinečně dochovaná středověká architektura. Přes vavřínové lesy projedeme poloostrovem Anaga a zastavíme se na vyhlídce Cruz del Carmen s krásným výhledem na La Lagunu a Pico del Teide. Současně se projdeme vavřínovým lesem po jedné z královských cest. Pokračujeme klikatou horskou silnicí s krásnou krajinou poloostrova. Nenecháme si ujít nejkrásnější pláž Tenerife LAS TERESITAS (možnost koupání nebo oběda), která se svým světlým saharským pískem a množstvím palem připomíná karibské pláže. Den zakončíme návštěvou hlavního města Tenerife SANTA CRUZ, pulzující, typicky španělská metropole s moderní výstavbou. Navštívíme náměstí Plaza de Espaňa s vládní budovou, množstvím nákupních zón a nakonec se zastavíme u symbolu města – impozantní budovy Auditoria.

6. den zájezdu
Pobyt u moře
nebo fakultativní celodenní výlet trajektem na sousední ostrůvek LA GOMERA, malý kulatý ostrov plný přírodních krás. Pro vazby na slavného objevitele se mu také říká Isla Columbina neboli Kolumbův ostrov. V rámci výletu navštívíme městečko SAN SEBASTIAN, prohlídka historického jádra. Uvidíme dům, kde se ubytoval Kryštof Kolumbus cestou do Nového světa i kostel, kde se modlil za zdar výpravy. Přes vyhlídky na palmová údolí pokračujeme do Národního parku GARAJONAY(UNESCO), jedinečné vavřínové lesy. Seznámíme se se specifickým místním nářečím (
pískacím jazykem) během oběda, který je zahrnut v ceně výletu.

7. den zájezdu  
Pobyt u mořenebo fakult. výlety katamaránem za velrybami, trekking pohořím Teno nebo návštěva vyhlášenéhoLoro Parku**, kouzelná botanická a zoologická zahrada čítající přes 2000 papoušků, delfinárium, vystoupení kosatek, akvária s podmořskou faunou a flórou, tunelem se žraloky, iglů s největším umělým ostrovem tučňáků a dalšími zvířaty z celého světa.

8. den zájezdu  
Snídaně, individuální volno dle odletu z Tenerife. Transfer na letiště a odlet do republiky.

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu Praha -Tenerife – Praha, letištní taxy, transfer z/na letiště, dopravu klim. autokarem program 3. a 5.den, 7× ubytování v hotelu*** – 2lůžk.pokoje s příslušenstvím, 7× polopenzi formou bufetu, služby českého průvodce 

Cena nezahrnuje

Vstupné, fakult. výlety, vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“ 

Fakultativní příplatek

1lůžk. pokoj 6000 Kč, pokoj s výhledem na mořskou stranu 3500 Kč/7 nocí, fakultativní výlet lanovkou na Pico del Teide 1100 Kč, fakul­tativní výlet na La Gomeru – cena cca 95 €, platba na místě, nutná rezervace v CK měsíc před odletem, komplex. pojištění vč. vyššího storna zájezdu 610 KčPozn.: Výjezd lanovkou na Teide není povolen pro děti do 6 let, těhotné ženy a klienti s kardiovasku­lárními problémy. Dále se z bezpečnostních důvodů nedoporučuje výjezd lanovkou na Teide osobám s dýchacími obtížemi a osobám se sníženou mobilitou a poruchami hybnosti.

Nástupní místa

10.05. – 17.05. Odjezd L1, L2
20.09. – 27.09. Odjezd L1, L2

Ubytování

Hotel Be Live Adults Only**** v Puerto de la Cruz, v blízkosti pláže Playa Jardín (cca 300 m) – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, TV/sat., klimatizace, fén, telefon, lednička a balkon. Venku bazén, vířivka, snack bar a terasa na slunění s lehátky a slunečníky zdarma. Za poplatek wifi připojení (v prostoru recepce zdarma), welness cenrum – vířivka, hydromasážní vany včetně nabídky nejrůznějších procedur, masáží a péče o obličej. Najdete zde také kadeřnictví a billiár. Hotel je pouze pro hosty starší 18 let.

Podnadpis

S VÝLETEM NA OSTROV LA GOMERA

Podnadpis2

POBYT U MOŘE S VÝLETY, DOVOLENÁ TENEFIRE 2024

Typ ubytování (např. Hotel ***, Stan …)
---

Hotel****

Ikony pro web

Oblíbené@ubytovani

Příznaky termínů

E475–24–2%Doobsazení pro ženu

Doprava

Letecky na trase Praha -Tenerife – Praha, po destinaci se budeme pohybovat klim. autobusem.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
- 7× ubytování v hotelu **** ve 2lůžk. pokojích s příslušenstvím
Hotel Be Live Adults Only**** v Puerto de la Cruz, v blízkosti pláže Playa Jardín (cca 300 m) – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, TV/sat., klimatizace, fén, telefon, lednička a balkon. Venku bazén, vířivka, snack bar a terasa na slunění s lehátky a slunečníky zdarma. Za poplatek wifi připojení (v prostoru recepce zdarma), welness cenrum – vířivka, hydromasážní vany včetně nabídky nejrůznějších procedur, masáží a péče o obličej. Najdete zde také kadeřnictví a billiár. Hotel je pouze pro hosty starší 16 let.
- CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.
-  Poznámka: Do hotelové restaurace, prosíme, docházejte ve slušnějším oblečení, adekvátním jako ke slavnostnější večeři, u večeře jsou po pánech vyžadovány dlouhé kalhoty.

STRAVOVÁNÍ
7× polopenze formou bufetu. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ
Puerto de la Cruz – Botanická zahrada 6 €
Loro Park 42 €
Lago Martianez 5,50 €
Výlet na La Gomeru 95 €
Lanovka na Teide 40 €
Katamarán – velryby 57 €
Siam Park 55 €
 
******DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 250–300 €, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

UPOZORNĚNÍ
Do kostelů není vhodné jít s holými rameny a v šortkách, může se Vám stát, že nebudete vpuštění dovnitř. Doporučujeme mít sebou turistickou obuv a turistické oblečení.

******MĚNA A KURZ

EURO (značení €), 1 € = cca 26 Kč

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

******CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s p­ojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 20 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény max. 30 000 Kč
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě max. 20 000 Kč

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze – tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách . Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/20 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na**

Časový posun, počasí

ČASOVÝ POSUN
Kanárské ostrovy jsou posunuty o jednu hodinu zpět oproti středoevropské­mu času.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Elektrické napětí je dle evropské normy 220 V. Výjimkou jsou některé starší hotely, které mají stále ještě 125 V. Někde vás může překvapit i jiný typ zásuvek. V každém obchodě s domácími potřebami lze zakoupit adaptér.
 
******VELVYSLA­NECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Madrid – Embajada de la República Checa
Avda. Pío XII, 22–24, 28016 Madrid
Telefon: +34 91 353 1880, sekretariát-91 353 1882, KO-91 353 1896–7
Fax: +34 91 353 1885, OEÚ – 91 353 1888, KO – 91 353 1898
Nouzová linka: +34 69 998 2307
E-mail: madrid@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí – pátek 08.00 – 12.30, 13.00 – 16.30
Úřední hodiny KO pro veřejnost: pondělí, úterý, čtvrtek 10.00 – 12.00, středa 10.00 – 14.00

Honorární konzulát Tenerife
Calle Roques del Salmor 1, 38670 Costa Adeje, Tenerife, Kanárské ostrovy, 38670 Tenerife
Telefon +34 606 670 225
E-mail tenerife@honoraryconsulate.es
Konzulární působnost Kanárské ostrovy
Provozní hodiny úřadu středa 9.30 – 13.30

České centrum Madrid
Avda. Pío XII, 22–24, 28016 Madrid
Telefon: +34 91 353 0623, 91 353 0622
Fax: +34 91 353 0624
E-mail: ccmadrid@czech.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí – pátek 08.00 – 16.30

******DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA

Tel. předvolba: +34
Tísňové telefonní číslo: 112
Občanská garda (Guardia Civil): 062
Národní policie (Policía Nacional): 091
Záchranná služba (Samur): 092

******DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí

Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

****CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží, nicméně určitou výjimkou z tohoto volného režimu je zboží, které podléhá spotřební dani. Bez dodatečných poplatků je možné převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. Pro obecné množstevní vymezení osobní spotřeby byly pro Španělsko stanoveny tyto limity:
800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin (tj. tvrdého alkoholu), 20 l produktů se středním obsahem alkoholu (aperitivů), 90 l vína ( z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
** – Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK- Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.- CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.- Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.- Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.- Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.- Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.- Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.- CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.
V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

******DŮLEŽITÉ POKYNY TÝKAJÍCÍ SE LETECKÉ PŘEPRAVY****Co si můžete vzít do příručního zavazadla:
Je nepřípustné brát na palubu letadla nože, nůžky, pilníky a jiné předměty ostré povahy, střelné zbraně a jejich imitace, tupé předměty (obušky apod.), které mohou být využity jako zbraň, jakékoli výbušné a hořlavé látky, jakékoli chemické nebo toxické látky. Dále je zakázáno brát na palubu jakékoliv vlastní tekutiny (voda, nápoje, sirupy, polévky), krémy, oleje, roztoky, spreje, parfémy, mascara, gely vlasové a sprchové, tlakové nádoby, holicí pěny, deodoranty, pasty a zubní pasty, krémy, směsi kapalných a pevných látek apod. Tyto předměty je nutno umístit do zavazadel k odbavení. Uvedené tekutiny a gely mohou být přepravovány pouze: v jednotlivých baleních o maximálním objemu 100ml umístěných v jediném průhledném, opakovaně uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 litr a předložené k samostatné kontrole mimo kabinové zavazadlo. Tekutiny, které můžete mít v kabinovém zavazadle bez omezení: léky a dietní jídlo (doporučuje se lékařský předpis nebo potvrzení). Kapalné léky mohou být převáženy v objemu větším než 100 ml, pokud je cestující potřebuje během cesty ze zdravotních důvodů. Tyto léky musíte nahlásit zvlášť během bezpečnostní kontroly na letišti.
Doplňující postupy bezpečnostních kontrol
Evropská komise zavádí povinné vyjímání elektronických zařízení (notebooky, rádia apod.) a jejich samostatnou detekční kontrolu. Ta se týká i svrchního oblečení (bund, kabátů apod.). Tato opatření jsou na letišti Václava Havla už aplikována a opatření EU nebude mít vliv na stávající průběh kontrol.Více informací o bezpečnostních pravidlech letiště Praha:
Doprava na/z letiště v Praze

Každý účastník si zajišťuje sám. Na letiště je možné se dopravit autobusem MHD č. 119 ze stanice metra A „nádraží Veleslavín" nebo ze stanice metra B „Zličín“ autobusem č. 100. **
Parkování nejblíže letišti Václava Havla v Praze
Ve spolupráci se společností GO Parking můžete využít prostřednictvím následujícího odkazu. Na letiště a z letiště vás odveze BEZPLATNĚ mikrobus společnosti GO Parking – více na

Ohlasy klientů

2.10.2023
Dobrý den, zdraví manželé Š., kteří se nadšení vrátili z Tenerife, perfektní organizace, výborný program, nemluvě o ubytování i stravě, ale nejvyšší hold vzdáváme paní Lucce Vikové za příkladné průvodcovství nabité mnoha informacemi. Díky, že jste tu pro nás a těšíme se na další jakékoliv nabídky.

9.7.2022
Dobrý den, sice trochu opožděně, ale dovolím si Vám poslat hodnocení zájezdu Tenerife + La Gomera, který se uskutečnil ve dnech 6. 5. – 13. 5. 2022: 1. Odlet z ČR naprosto v pořádku, kde nás očekávala delegátka CK /žádné zpoždění letadla/. 2. Ubytování – super – v krásném městečku Puerto de la Cruz, k oceánu 150 m 3. Stravování – bez výhrad, jídlo velmi pestré, dokonce se střídaly různé druhy kuchyní. Kuchyň uspokojila i velmi náročné „jedlíky“. 4. Program – návštěva ostrova La Gomera se uskutečnila. Ostrov Gomera je nádherný, krásná příroda a vegetace, opravdu stojí za to ho vidět. Jsem ráda, že se nakonec CK podařilo toto realizovat . I ostatní dny se bylo na co těšit, program byl pestrý. Jediné co nás asi všechny mrzelo, ale za to nikdo nemůže, pouze „přírodní živly“, že jsme nemohli kvůli vichřici vyjet lanovkou na vrchol hory Teide. Paní průvodkyně nám to však vynahradila dalšími prohlídkami v této oblasti. 5. Koupání – Zde na severu ostrova to asi není o koupání, ale o poznávání přírody. Počasí příjemné, očekávala jsem však daleko větší teplo. U oceánu lávový černý písek, místy romantické skály.6. Služby paní průvodkyně Lucie Vikové – bez výhrad, milá, přátelská, ochotná. Dostalo se nám plno informací nad běžný rámec, protože paní průvodkyně žije v této oblasti, a tak jsme se jí mohli ptát na cokoliv ze života lidí, ze školství, z hospodářství, z politiky apod. Perfektní organizace, nikde žádný „zádrhel“. Vyzdvihuji její pomoc při vážním zranění spolucestující na túře. Závěr: Velice vydařený zájezd, splnil má očekávání. Děkuji.S pozdravem Alena K.

1.7.2022
Dobrý den.
Byl jsem s Vaší CK v květnu na Tenerife a Gomeře. Zájezd se mi velmi líbil a byl výborně zorganizován. Naší průvodkyní zde byla paní Lucie Viková. Chtěl bych ji touto formou pochválit za vzornou práci. Vynikne zejména při porovnání s některými jinými průvodci, se kterými jsem se setkal při jiných zájezdech – jezdím na poznávací zájezdy často, letos již třikrát. Oceňuji zejména velmi příjemné vystupování, znalost jazyka a života na Kanárských ostrovech.
S pozdravem
Václav B.

Kanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - TenerifeKanárské Ostrovy - Tenerife

Doprava

Svozová a nástupní místa u autokarových zájezdů

Trasa A Praha, Poděbrady (ÖMV dálnice), Hradec Králové, Pardubice, Holice, (Chrudim), V. Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno, Olomouc (+250) – základní trasa CK nebo v obráceném pořadí dle výjezdu z republiky. Trasa bude plánována efektivně tak, aby vaše cestování po republice bylo co nejkratší.

Trasa B Karviná (+450), Ostrava (+450), Nový Jičín (+450), Hranice (+350), Olomouc (+250)

Trasa C Brno, Velké Meziříčí, Jihlava – Pávov, Humpolec, Praha (dle výjezdu z ČR i v obráceném pořadí)

Trasa D Praha, Poděbrady (ÖMV dálnice), Hradec Králové, Pardubice, Holice, (Chrudim), Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, M. Třebová, Olomouc, Brno (+200)

Trasa E Praha, Poděbrady (ÖMV dálnice), Hradec Králové, Pardubice, Holice, (Chrudim), Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, M. Třebová, Olomouc, Hranice, Nový Jičín, Příbor, Frýdek Místek, Český Těšín, Brno (+150)

Trasa F Plzeň (-200)

Trasa G Trutnov (+300), Dvůr Králové n. Labem (+300), Náchod (+200), Jaroměř (+100)

Trasa H Brno (+400), Olomouc (+300), Svitavy (+200), Litomyšl (+200), Vysoké Mýto (+200), Pardubice, H. Králové, Poděbrady (ÖMV dálnice), Praha

Trasa I Chrudim (+330), Pardubice (+330), Hradec Králové (+330), Svitavy (+430), Praha

Trasa J Brno (+400), Pardubice, H. Králové, Poděbrady (ÖMV dálnice), Praha

Trasa K Brno (+330), Velké Meziříčí (+330), Jihlava – Pávov (+330), Humpolec (+330), Praha

Trasa L Lanškroun (+150), Ústí nad Orlicí (+200), Česká Třebová (+100)

Trasa M Pardubice (+300), Hradec Králové (+300), Vysoké Mýto (+250), Litomyšl (+250), Svitavy (+200), Letovice (+200), Brno

Trasa N Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha

Nástup České Budějovice – trasa u zájezdů směřujících do Rakouska a Itálie, vede téměř vždy přes České Budějovice, u těchto zájezdů je zde možný nástup. Ostatní zájezdy – svozy za příplatek a nástupní místa na vyžádání v CK.


Podobné zájezdy

Kanárské ostrovy – Tenerife, La Palma a La Gomera

Kanárské ostrovy – Tenerife, La Palma a La Gomera

Země: Španělsko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Listopad - Březen

Délka pobytu: 9 dnů

č. zájezdu: 453513/133
snídaně
letecky
od44 800,-/osoba
  Hotel Ida Ines

  Hotel Ida Ines

  Země: Španělsko

  Destinace: Kanárské ostrovy

  Středisko: Gran Canaria, Tenerife

  Hotel: Ida Ines

  Typ: Pobytové zájezdy

  Termíny: Srpen - Duben

  Délka pobytu: 8 až 15 dnů

  Osob: 1-3 osoba

  č. zájezdu: 337696/74
  bez stravování
  letecky
  od27 900,-/osoba
   First minute
   -8%sleva
   Pohodový týden - La Palma a Gran Canaria - La Isla Verde a duny „miniaturního kontinentu“

   Pohodový týden - La Palma a Gran Canaria - La Isla Verde a duny…

   Země: Španělsko

   Destinace: Gran Canaria, La Palma

   Středisko: Kanárské ostrovy, ZANZA, EL…

   Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

   Termíny: Říjen

   Délka pobytu: 9 dnů

   Osob: 1-2, 1, 1-3 osoba

   č. zájezdu: 487436/1
   polopenze
   letecky
   od47 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytové zájezdy na Azorské ostrovy

    Pobytové a pobytově-poznávací zájezdy

    Úchvatná příroda, malebná městečka, Azory nabízejí nezapomenutelný únik z každodennosti.

    Poznávací zájezdy Azorské ostrovy

    Objevte Azory a odneste si zážitky na celý život

    Poznávací zájezdy na Menorcu

    Objevte Menorcu, menšího bratra Mallorcy

    Aktuálně

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit