JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE

č. zájezdu: 356092/118
od12 990,-/osoba
JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE - Aktivní dovolená

JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE

Země: Švédsko

Ubytování: JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE


Stravování: snídaně
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Červenec, Srpen

Délka pobytu: 9 dnů


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • snídaně

Popis

125 JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE: https://www.bikemap.net/en/r/3369437/

Program1. – 2. den: Žďár n.S. – Kullen – Götaland. Přes Německo a lodí do Švédska. Dle času na kole divokou přírodou podél romantického pobřeží rezervace skalnatého poloostrova Kullen a pěšky k majáku s vyhlídkou. Busem do jezerní oblasti Švédka na pomezí Götalandu.3. den: Vättern – Alvastra – Göta kanál – Vreta – Roxen. Busem po břehu průzračného ledovcového jezera Vättern k ruinám kláštera Alvastra. Na kole podél technické památky – Göta kanálu za čokoládou Cloetta, k opatství Vreta s hroby švédských králů až k jezeru Roxen, kde je neuvěřitelné schodiště zdymadel.4. den: Vänern – Vättern. Busem k největšímu švédskému jezeru Vänern a na kole nejoblíbenější cyklistickou trasou podél Göta kanálu. Nenáročná cyklistika vesničkami a lesy podél jezer a říček s loďkami a zvedacími mosty k jezeru Vättern do Karlsborgu s rozsáhlou pevností Karlsborgs Fästning.5. den: Göteborg – ostrov Tjörn. Göteborg – druhé největší město Švédska: centrum, třída Kungsportsavenyn, operní scéna i městské muzeum s vikingskou historií. Busem malebným krajem útesů a členitého pobřeží Bohuslän a po mostě na ostrov Tjörn s kamennými kruhy z doby bronzové. Na kole do městečka jachet, muzea akvarelů a usměvavého kostela Skärhamn. Pohodovými silničkami ostrova, starobylé farmy, majáky a výhledy na moře.6. den: Jönköping – Gränna – Visingsö. Univerzitní Jönköping: kostel Sofiakyrkan a stará radnice. Na kole buď podél jezera Vättern do kraje lízátek Gränna s malebnými domečky a skanzenem, nebo lodí (80 SEK) na perlu jezera – překrásný ostrov Visingsö s ruinami středověkého hradu, kostely a majákem s báječnou vyhlídkou. Variantně dále na kole podél jezera Vättern.7. den: Götaland – Öland. Autobusem na jih a po obřím mostě na úžasný ostrov Öland – letní královské sídlo v paláci Solliden se zahradou. Zřícenina mohutného hradu a vikinská kamenná loď v Borgholmu. Na kole na východ krajinou vřesovišť, mezi dřevěnými větrnými mlýny ke kruhovému opevnění z doby železné v Graborg. Skanzen Himmelsberga.8. – 9. den: Kalmar – Ales stenar – Žďár n.S. Malebný historický Kalmar se zámkem a starým městem. Autobusem k tajemné obdobě Stonehenge – vikingské megalitické lodi v Ales stenar. Trajektem do Německa a autobusem zpět domů.

Obtížnost:


1–2, doporučujeme MTB (cross, silniční) Délka tras: autobusem 4000 km, lodí 220 km, na kole 0–320 km Počasí: vzduch 18–25 °C, voda 16–20 °C Odjezdy: Brno, Žďár n. Sáz., Jihlava, Praha, Ústí n. Labem

V ceně je:


Doprava autobusem, přeprava kol, trajekt do Švédska a zpět, místní snídaně, 6× ubytování v kempech (4-lůžkové chatky s kuchyňkou), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost dokoupit do polopenze 6× večeře na místě za 1790 Kč. Ubytování po 2 osobách za příplatek k ceně chatky 4790 Kč.

125 JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE: https://www.bikemap.net/en/r/3369437/

JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE - Aktivní dovolená

Aktuálně

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

4.3.2020

Cestovní pojištění

Výhodné pojištění pro naše klienty od UNIQA a Generali Česká pojišťovna za zvýhodněnou cenu.

28.11.2019

Sleva na exotické poznávací zájezdy

Slevy na exotické poznávací zájezdy pokračují nyní se slevou až 15% pouze do konce listopadu.

RSS, více aktualit