JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE

č. zájezdu: 331800/118
od13 190,-/osoba
JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE - Aktivní dovolená

JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE

Země: Švédsko


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Srpen, Září

Délka pobytu: 9 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • polopenze

Popis

130 JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE: https://www.bikemap.net/en/r/3369437/

Program

1. – 2. den: Žďár n.S. – Kullen – Götaland. Přes Německo a lodí do Švédska. Dle času na kole divokou přírodou podél romantického pobřeží rezervace skalnatého poloostrova Kullen a pěšky k majáku s vyhlídkou. Busem do jezerní oblasti Švédka na pomezí Götalandu.

3. den: Vättern – Alvastra – Göta kanál – Vreta – Roxen. Busem po břehu průzračného ledovcového jezera Vättern k ruinám kláštera Alvastra. Na kole podél technické památky – Göta kanálu za čokoládou Cloetta, k opatství Vreta s hroby švédských králů až k jezeru Roxen, kde je neuvěřitelné schodiště zdymadel.

4. den: Vänern – Vättern. Busem k největšímu švédskému jezeru Vänern a na kole nejoblíbenější cyklistickou trasou podél Göta kanálu. Nenáročná cyklistika vesničkami a lesy podél jezer a říček s loďkami a zvedacími mosty k jezeru Vättern do Karlsborgu s rozsáhlou pevností Karlsborgs Fästning.

5. den: Göteborg – ostrov Tjörn. Göteborg – druhé největší město Švédska: centrum, třída Kungsportsavenyn, operní scéna i městské muzeum s vikingskou historií. Busem malebným krajem útesů a členitého pobřeží Bohuslän a po mostě na ostrov Tjörn s kamennými kruhy z doby bronzové. Na kole do městečka jachet, muzea akvarelů a usměvavého kostela v Skärhamn. Pohodovými silničkami ostrova, starobylé farmy, majáky a výhledy na moře.

6. den: Jönköping – Gränna – Visingsö. Univerzitní Jönköping: kostel Sofiakyrkan a stará radnice. Na kole buď podél jezera Vättern do kraje lízátek Gränna s malebnými domečky a skanzenem, nebo lodí (80 SEK) na perlu jezera – překrásný ostrov Visingsö s ruinami středověkého hradu, kostely a majákem s báječnou vyhlídkou. Variantně dále na kole podél jezera Vättern.

7. den: Götaland – Öland. Autobusem na jih a po obřím mostě na úžasný ostrov Öland – letní královské sídlo v paláci Solliden se zahradou. Zřícenina mohutného hradu a vikinská kamenná loď v Borgholmu. Na kole na východ krajinou vřesovišť, mezi dřevěnými větrnými mlýny ke kruhovému opevnění z doby železné v Graborg. Skanzen Himmelsberga.

8. – 9. den: Kalmar – Ales stenar – Žďár n.S. Malebný historický Kalmar se zámkem a starým městem. Autobusem k tajemné obdobě Stonehenge – vikingské megalitické lodi v Ales stenar. Trajektem do Německa a autobusem zpět domů.

Obtížnost:

1–2, doporučujeme MTB (cross, silniční) Délka tras: autobusem 4000 km, lodí 220 km, na kole 0–320 km Počasí: vzduch 18–25 °C, voda 16–20 °C Odjezdy: Brno, Žďár n. Sáz., Jihlava, Praha, Ústí n. Labem

V ceně je:

Doprava autobusem, přeprava kol, trajekt do Švédska a zpět, polopenze (polní kuchyně), 6× ubytování v kempech (4-lůžkové chatky s kuchyňkou), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

130 JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE: https://www.bikemap.net/en/r/3369437/

JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE - Aktivní dovolená
773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů