Jižní Maroko na kole

č. zájezdu: 473635/133
od39 900,-/osoba
Jižní Maroko na kole - Aktivní dovolená

Jižní Maroko na kole

Země: Maroko


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Říjen

Délka pobytu: 12 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis

Naše cyklistické putování zahájíme ve Ouarzazattu a přilehlé kasbě Ait Benhaddou, náležící k památkám UNESCO. Poté se v poklidném tempu vydáme po stopách dávných karavan na jih, až do Zagory – města, ze kterého to mají velbloudí karavany směřující do Timbuktu už jen 52 dnů. My se ale raději otočíme zpátky na sever, i když výlet do pravé marocké pouště nevynecháme. Přes kaňony a pod stolovými horami uzavřeme naše putování opět ve Ouarzazattu a odtud se již autobusem přesuneme do Marrákeše. Na jednom z nejrušnějších náměstí Afriky, na Náměstí mrtvých (Jemaa el Fna) a na přilehlých súkách nakoupíme unikátní suvenýry a další den se vrátíme zpět do Prahy.


Upozornění:

V případě nevhodného leteckého spojení z Prahy využijeme lety z Berlína. Transfer do Berlína zajistí naše CK. V tomto případě vás před nákupem letenky informujeme. 


Ubytování a stravování:

V Maroku jsou omezené možnosti ubytování, je třeba přizpůsobit se místní infrastruktuře, která se rok od roku mění, a ne vždy k lepšímu, a zvyklostem. Všechny služby jsou kompromisem mezi chtěným a možným. Čím zajímavější krajinou budeme projíždět, tím chudší infrastruktura bude k dispozici.

Většinu nocí budeme ubytováni v hotelích nebo penzionech zvaných auberge. Pokoje bývají zpravidla 2 až 3lůžkové, v některých místech jsou však např. pouze 2 místnosti pro ubytování celé skupiny. Sociální zařízení je většinou společné např. pro dva pokoje, někde ale může být společné i pro celou skupinu. Všude bude k dispozici voda na mytí, většinou teplá.

Většina hotelů nemá v pokojích topení a ačkoliv jsou vybaveny přikrývkami, je potřeba mít i vlastní dostatečně teplý spacák.

Jednu noc strávíme v berberském domě ve vesničce Ait Lahcen. Ubytování zde je velmi skromné, ale umožní nám mimořádnou exurzi do běžného života místních obyvatel. V domě nejsou postele, ale pouze matrace položené na kobercích na zemi. Pokud chcete zvýšit komfort, vezměte si vlastní karimatku.

Možností stravování je dostatek – od restaurací, přes různé občerstvovny a běžné obchody až po tržiště. Ceny jsou příznivé, v přepočtu spíše nižší než v Česku. V ceně zájezdu jsou zahrnuty všechny snídaně, které však bývají v některých místech skromné.


Povrch a profil:

Celkem na kole ujedeme asi 410 km s převýšením cca 5 200 metrů. Většina etap vede po šotolinových a prašných cestách, ale nevyhneme se ani asfaltu. Některé části jsou i mírně kamenité. Délky denních etap a převýšení jsou uvedeny u jednotlivých dnů programu.

Jednoznačně doporučujeme horské kolo. 


Klima:

Přes den očekávejte teploty kolem 20 stupňů, ovšem v noci mohou teploty klesnout až k 10 stupňům. Ve většině hotelů zcela chybí topení, proto doporučujeme vybavit se teplým spacákem a i teplejším oblečením. V některých úsecích se budeme muset vypořádat i s nárazovým větrem.


Velikost skupiny:

6–15 účastníků


Naše doporučení:

Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

Program zájezdu

1.–2. den

Letecky Praha–Marrákeš; podvečerní procházka po náměstí Jemaa el Fna neboli Náměstí mrtvých a nocleh; druhý den transfer do Ouarzazattu, oázy uprostřed pouště, která již po staletí představuje významnou dopravní křižovatku pouštních karavan; ubytování a sestavení kol.

3. den

Okružní cyklistický výlet: kolem světoznámých filmových ateliérů po hraně pouště až k zelené palmerii a její hliněné dominantě, překrásné kasbě Ait Benhaddou Unesco; odpolední šálek kávy nebo mátového čaje v kulisách známých z mnoha světových filmů (57 km/800 m/ převážně pouštní mírně kamenitá pista; alternativně 62 km objížďkou po asfaltu).

4. den

Přes pouštní masiv Džebel Saghro, jehož nejvyššího bodu dosáhneme v průsmyku Tizi n´Tinififft (1700 m), dále na jih do městečka Agdz; jedna z nejdelších marockých řek, řeka Dráa, zde proráží kamenitou poušť hammadu a dává prostor vzniku 200 km dlouhé oázy lemované svěže zelenými palmeriemi; podvečerní procházka ke kasbě a medině v Tamnougaltu (79 km/11­00 m/převážně asfalt).

5.–6. den

Cesta mezi palmovými háji oázy Dráa vede mezi starobylými kasbami a ksary; unikátní poznání berberského venkova si zpestříme jednodušším, zato autentičtějším ubytováním u místní rodiny ve vesničce Ait Lahcen; ochutnáme světově proslulé marocké datle a vychutnáme si svěží zeleň vinoucí se podél řeky; jako kontrast k zeleni palmerií přejedeme nehostinné pláně Džebel Rhart a s řekou Dráa se opět setkáme v mýtickém pouštním městě Zagora (120 km/ 1400 m/ 2 dny/ převážně pouštní pista, místy kamenitá).

7.–8. den

Dopoledne transfer autobusem do 130 km vzdálené podhorské oázy Foum Zguid a dále terénními džípy do pravé saharské pouště;nocleh ve stylovém berberském kempu pod hvězdnatou oblohou; další den na kole přes poušť zpět do Foum Zguid (66 km/300 m/pouštní pista).

9. den

Na kole vyhlídkovou cestou kaňony a horskými oázami lemovanou stolovými horami do městečka tkalců Taznakht (65 km/900 m/převážně asfalt, místy dost rozbitý).

10. den

Rozloučení s pouští závěrečnou etapou s návratem do Ouarzazattu (73 km/963 m/šotolina); pro nenasyty možnost večerní vyjížďky ke zdařile zrekonstruova­né kasbě Taou­rirt a medině ve Ouarzazattu.

11.–12. den

Transfer do královského města Marrákeš Unesco; cestou fotografická zastávka na vyhlídce v sedle Tizi´n Tichka (2260 m); prohlídka rušné metropole na úpatí zasněžených hor: paláce, medína, súky, ochutnávka místních specialit a mnoho dalšího; další den letecky do Prahy.

Jižní Maroko na kole - Aktivní dovolenáJižní Maroko na kole - Aktivní dovolenáJižní Maroko na kole - Aktivní dovolenáJižní Maroko na kole - Aktivní dovolenáJižní Maroko na kole - Aktivní dovolenáJižní Maroko na kole - Aktivní dovolenáJižní Maroko na kole - Aktivní dovolenáJižní Maroko na kole - Aktivní dovolenáJižní Maroko na kole - Aktivní dovolenáJižní Maroko na kole - Aktivní dovolená

Podobné zájezdy

MAROKO - SAHARA, MARRAKÉŠ A POBŘEŽÍ ATLANTIKU

MAROKO - SAHARA, MARRAKÉŠ A POBŘEŽÍ ATLANTIKU

Země: Maroko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Únor

Délka pobytu: 10 dnů

č. zájezdu: 466965/127
polopenze
letecky
od57 800,-/osoba
  MAROKO - MARRAKÉŠ, FES, ATLAS A SAHARA

  MAROKO - MARRAKÉŠ, FES, ATLAS A SAHARA

  Země: Maroko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Duben

  Délka pobytu: 10 dnů

  č. zájezdu: 464394/127
  polopenze
  letecky
  od51 022,-/osoba
   First minute
   Maroko – Okruh Královská Města

   Maroko – Okruh Královská Města

   Země: Maroko

   Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

   Termíny: Březen, Duben

   Délka pobytu: 10 dnů

   Osob: 1-2, 1, 1-3 osoba

   č. zájezdu: 464599/26
   snídaně
   letecky
   od32 490,-/osoba
    First minute
    -4%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Dovolená na kolech 2023

    Dovolená na kolech s dětmi

    Na této stránce najdete obsáhlou nabídku cyklistických zájezdů, možná vůbec nejrozsáhlejší na českém internetu. Cykloturistika je moderní populární sport a my Vám nabídneme veškeré zázemí, aby jste se mu mohli naplno věnovat ať už si vyberete jakýkoliv zájezd z naší nabídky. Dovolená na kole v roce 2013 v našem podání znamená především volnost pohybu ve spojení s přírodou.

    Dovolená Turecko 2018 letecky z Brna, Prahy a Ostravy

    Dovolená v Turecku s all inclusive v last minute

    Turecko létáme z Prahy, Ostravy, Brna a Vídně popřípadě z Německa. Oblíbenými destinacemi jsou Alanya, Antalya, Side, Belek či Turecká riviéra. V naší nabídce najdete mnoho hotelů s dětmi zdarma již od 11 let. Nabízíme oblíbené hotelové řetězce Sentido, Smartline nebo SunConnect

    Letní dovolená 2023

    Na novém portálu Summit Tour najdete nepřeberné množství přehledně uspořádaných inspirací na letní dovolenou 2010 a to nejen u moře, ale třeba i na horách.

    Aktuálně

    21.7.2023

    Velký okruh Slovinskem

    Poslední volná místa na autobusový zájezd po krásách Slovinska od 22.8. do 27.8.2023

    20.7.2023

    Poslední volná místa do Londýna!

    Poslední volná místa na jedinečný letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie.

    20.7.2023

    Last Minute Kalábrie

    doprodej leteckých zájezdů do 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi v Kalábrii, letecky z Prahy, v termínu 24.7.-31.7.2023.

    RSS, více aktualit