Island aktivně

č. zájezdu: 339090/72
od52 490,-/osoba
Island aktivně - Poznávací zájezdy

Island aktivně

Země: Island


Stravování: bez stravování
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen, Červenec

Délka pobytu: 21 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • bez stravování

Slevy

Program

1. den: Odjezd Bratislavy přes Brna a Prahu, přejezd Německem do Dánska.

2. den: Nalodění, plavba přes Atlantský oceán.

3. den: Ještě stále jsme na moři. Z Dánska na Island přes Atlantik, přesně tak, jak to dělali Vikingové. Krátká zastávka na FAERSKÝCH OSTROVECH.

4. den: Ranní vylodění na Islandu v přístavu SEYDISFJORDUR, první kilometry autobusem na sever ostrova, první seznamování se s krajinou, kde na vlastní oči uvidíme, jak vzniká zem. Krátká zastávka v městečku Egilsstadir, a pak nás čeká nejsilnější evropský vodopád – ledovcový DETTIFOSS a jedinečné útesy v ÁSBYRGI.

5. den: Národní park JOKULSÁRGLJÚFUR– pěší turistika v měsíční krajině severního Islandu. Možnost vybrat si kratší nebo delší trek. Neskutečné přírodní útvary KARL OG KERLING, majestátní kaňon řeky Jökulsá á Fjöllum, červený hřeben RAUDHOLAR. Všude čedič a překvapí vás i jeden z mála původních lesů na Islandu. Jak vypadá?

6. den: Přejezd přes nejsevernější bod ostrova do městečka HÚSAVÍK. Fakultativně pozorování velryb v zálivu na severu ostrova. Odpoledne nás čeká pravý Island! Nebo jsme na Marsu? Vařící bahno a bahenní sopky v oblasti NAMAFJALL. Kemp v Reykjahlídu u komářího jezera MÝVATN, fakultativně koupání v místním termálním bazénu.

7. den: Vyrážíme k sopce Krafla. Jsme na místě střetu dvou litosférických desek, které jsou příčinou veškeré sopečné aktivity. Kráter Víti se smaragdovou vodou, výstup na vrchol okolo geotermálního vrtu. Pokud nás neodfoukne vítr, dáme si vrcholovou fotku. Projdeme se přes lávová pole, kde se stále páří ze země a blízkost magmatu si zde uvědomíte víc než jinde. Návrat do kempu okolo největší geotermální elektrárny Islandu.

8. den: Oblast DIMMUBORGIR, lávových hradů. Podíváte se do lávové jeskyně Grjótagljá? Voda zde má kolem 60° C. Podíváme se do kaldery sopky Hverfjall, budeme z ní pozorovat pseudokrátery Skútustadir, přenocujeme opět u jezera Mývatn, kde se o večeři podělíme se stovkami neodbytného hmyzu.

9. den: Opustíme komáry i jezero Mývatn, pokocháme se „božskými“ vodopády Godafoss, navštívíme botanickou zahradu a doplníme zásoby v největším městě na severu ostrova Akureyri. Přesun do jihozápadního Islandu. Kempujeme přímo v tektonické trhlině.

10. den: Navštívíme místo nejstaršího parlamentu světa Thingvellir, postavíme se jednou nohou na euroasijských a jednou nohou na americkou kontinentální desku. Vykoupeme se v Modré laguně a den plný zážitků ukončíme prohlídkou nočního hlavního města.

11. den: Pivo stojí už jen 7 €! V hlavním městě Reykjavíku si nenecháme ujít prohlídku katedrály, nakoupíme suvenýry na nejfrekventovanější Laugarvegur a vyfotíme si i Slunečný vůz s výhledem na vyhaslou sopku Esja přes záliv Faxafloi.

12. den: Vyrážíme na západ. Nevynecháme ani otce gejzírů a jeho mladšího bratra na řece Hvítá, necháme se okouzlit krásným „zlatým“ vodopádem Gullfoss.

13. den: Chcete vidět, kde vzniká duha?  Přece v DUHOVÝCH HORÁCH. Zavřeme oči, budeme si myslet nějakou barvu, a když oči otevřeme, míněnou barvu uvidíme na vlastní oči. Nevěříte? Není nic jednoduššího než se o tom přesvědčit.

14. den: Výběr z treků v okolí Landmannalaugar podle počasí a fyzické kondice.

15. den: Směřujeme na jih. I v jižní části ostrova jsou neuvěřitelné vodopády SELJALANDSFOSS, které ukrývají poklad, Skógafoss s nádhernou scenerií, útesy DYRHOLAEY a pláže s černým pískem. Večerní příjezd do národního parku Skaftafell.

16. den: Výlet v národním parku SKAFTAFELL, který se nachází hned pod největším islandským ledovcem. Cestou potkáme ještě jeden vodopád, varhany připomínající čedičový SVARTIFOSS. Drsné podmínky a skutečné dobrodružství.

17. den: Jezero JOKULSARLON ve stínu ledovce VATNAJOKULL (největší na Islandu), po kterém se plaví i obrovské ledové kry. Ne nadarmo se zde natáčely filmy jako Tombraider, bondovka Die Another Day či Batman začíná. Zde se setkává ledovec s Atlantickým oceánem. Fakultativní plavba po laguně. Okružní cestu po ostrově zakončíme tam, kde jsme ji téměř před dvěma týdny začali, v Egilsstadir.

18. den: V Seydisfjordur se nalodíme na již známou loď a večer opustíme Island.

19. den: Plavba Island – Dánsko (s technickou zastávkou na Faerských ostrovech).

20. den: Vylodění v Dánsku a autobusový přejezd Dánskem a Německem.

21. den: Návrat domů. 

Turistika na dalekém severu mezi sopkami a gejzíry. Island je země ohně a ledu, zeleného mechu a černé lávy, plná hučících vodopádů, dřímajících sopek, rozlehlých ledovců, vybuchujících gejzírů a neposlušných elfů. Uvidíte, že i v Evropě se dají pěstovat banány a v sychravém počasí se ponoříte do nádherně teplé vody v Modré laguně. 

Cena zahrnuje:

  • dopravu autobusem, 14 x ubytování v kempu, trajekt na Island a zpět, průvodce, mapy, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu, fakultativní výlety
Island aktivně - Poznávací zájezdyIsland aktivně - Poznávací zájezdyIsland aktivně - Poznávací zájezdy

Slevy

Za brzké přihlášení

cena zájezdu od do sleva
do 55 775 Kč 1 000 Kč
od 55 800 Kč do 73 375 Kč 1 500 Kč
od 73 376 Kč do 92 950 Kč 2 500 Kč
nad 92 965 Kč 2 900 Kč

Podmínky udělení slevy: Platí pro každého klienta, který se přihlásí a zaplatí zálohu 50% z ceny zájezdu do 5 měsíců před jeho odjezdem. Tuto slevu je možné spojit s klubovou slevou.

Studentská / Učitelská / Lékařská

1 000 Kč na všechny letecké zájezdy

Podmínky udělení slevy: Na slevu má nárok klient, který je student, učitel nebo lékař. Studentská sleva platí pro studenty / učitele základních, středních a vysokých škol a prokazuje se kopií průkazu ISIC / ITIC. Lékařská sleva platí pro prvního přihlášeného lékaře na daný zájezd, který se zaváže vzít s sebou lékárničku a převezme funkci zdravotníka na zájezdu. Tuto slevu je možné spojit se slevou za brzké přihlášení, slevou klubovou a slevou uvítací.

Sleva množstevní / dovolená na míru

Větší skupině najednou (již od 6 klientů) přihlášené na 1 katalogový zájezd můžeme udělit speciální slevu, která bude záviset na velikosti skupiny a termínu. Informujte se, prosím, v kanceláři CK
Pro firmy a ucelené kolektivy organizujeme zájezdy na klíč za speciální ceny.

Služba doubytování

Služba pro vás všechny, kteří cestujete s CK sami a nechcete si připlácet za jednolůžkový pokoj. Najdeme vám spolucestujícího, ušetřené peníze si na vaší dovolené jistě užijete.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů