Irský Evergreen

Oblíbený poznávací zájezd do Irska

č. zájezdu: 332632/34
od32 900,-/osoba
Letecký poznávací zájezd Irský evergreen na 8 dní

Irský Evergreen

Země: Irsko

Ubytování: hotel


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 8 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Výlet lodí na Aranské ostrovy – v ceně zájezdu.

Náročnost zájezdu

Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže při nastupování a vystupování z dopravního prostředku, a nezpůsobovalo potíže s běžnou chůzí o intenzitě, která se dá očekávat při prohlídkách měst, zajímavých míst a při procházkách v přírodě.

Popis

Již tradiční poznávací program zpříjemněný nenáročnými procházkami. U­bytování v kvalitních ho­telech s vynikající polopenzí v ceně zájezdu. Stejně nestárnoucí jako populární píseň, věčně svěží, čerstvé a stále zelené, takové je pravé Irsko. Opět vám jej nabídneme z několika různých pohledů. Uvidíte například historické budovy hlavního města, nezvyklou severskou přírodu na poloostrově Connemara, ohromující Mohérské útesy i příjemnou pohodu poloostrova a městečka Dingle. Nevynecháme ani prohlídku Dublinu, kde společně navštívíme katedrálu sv. Patrika a ve volném čase můžeme navštívit některé z mnoha pamětihodností nebo muzeí.  

Zdejšího počasí se neobávejte, přestože často prší nebo alespoň jemně mrholí, dokáže právě takové počasí navodit velice zajímavou atmosféru.

Program

1. den: Odpoledne odlet do Dublinu z Prahy. Přímo z letiště se vydáme směrem na západ ostrova. Ubytování.

2. den: Prohlídka snad nejznámějšího irského kláštera ze 6. století a bývalého královského města Clonmacnoise s ruinami katedrály a kostelů a vysokými keltskými kříži. Přejezd přes Galway do přístaviště Rossaveel. Výlet lodí na Aranské ostrovy – v ceně zájezdu. Navštívíme ostrov „Inis Mór“, velkou šikmou kamennou plošinu s obrovskými útesy na jedné straně a písečnými plážemi na straně opačné. Možnost půjčení kola nebo projížďky mikrobusem s místním průvodcem. Po návratu do přístaviště odjezd na ubytování (2 noci). Večeře.

3. den:  Tento den strávíme v oblasti Connemara s úžasně rozlehlou a divokou krajinou, které dominují dva horské hřebeny národního parku. Během dne navštívíme opatství Kyllemore Abbey, romanticky vyhlížející stavbu na břehu jezera, obehnanou hradbami s cimbuřím a krásnými zahradami. Podnikneme procházku v NP Connemara. Trasy jsou odstupňovány dle náročnosti, a tak si vybere každý. Přejezd do města Galway, které je považováno za centrum kultury a zábavy západního pobřeží. Krátká prohlídka města a návrat na ubytování. Večeře.

4. den:  Oblastí Burren, která je tvořena zvrásněným vápencovým povrchem, se přesuneme k jednomu z nejznámějších míst Irska – Mohérským útesům, které se tyčí až do výšky 200 m n. m. Poté navštívíme středověkou tvrz Bunratty Castle, která byla postavena na strategickém místě nedaleko Limericku, při ústí řeky Shannon. Součástí areálu je také skanzen popisující život v Irsku v 19. století. Přejezd na ubytování (2 noci). Večeře.

5. den:  Podnikneme okružní jízdu „Ring of Dingle“ po pobřeží stejnojmenného poloostrova, který si vás jistě získá nejen krásnými výhledy na moře, strmými pastvinami a divokými útesy, ale i svými majestátnými horami. Během dne se zastavíme v malebném rybářském městečku Dingle , na pláži Inch, navštívíme nejlépe dochované oratorium v Irsku Gallarus Oratory a podnikneme nenáročnou procházku. Návrat na ubytování a večeře.

6. den:  Ráno se projdeme krásným parkem a zahradami opatství Mucross House na břehu jezera Lough Leane. Lze dojít až k malému vodopádu Torc Waterfall. Budete mít možnost si prohlédnout skanzen Mucross Farm. Poté budeme pokračovat k Rock of Cashel – nejzachovalejšímu románskému kostelu v Irsku se zbytky obří katedrály a věžovým hradem. Odjezd na ubytování. Večeře.

7. den:  Dopoledne se přesuneme do pohoří Wicklow, kde leží ruiny raně křesťanského kláštera Glendalough. Z něj se dochovala vysoká válcová věž, trosky katedrály, několik kamenných kostelů a jedny z nejzachovalejších zdobených křížů v Irsku. Odpoledne prohlídka hlavního města Irska – Dublinu. Navštívíme národní katedrálu irské protestantské církve – katedrálu sv. Patrika, která je největším kostelem v celém Irsku. Budete moci spatřit známá místa jako irskou univerzitu Trinity College se slavnou knihovnou, nábřeží řeky Liffey, O´Connell Street, čtvrť Temple Bar a další. Ubytování. 8. den: Odjezd na letiště a po poledni přímý odlet do Prahy.

8. den: Odjezd na letiště a po poledni přímý odlet do Prahy.

Již tradiční poznávací program zpříjemněný nenáročnými procházkami. U­bytování v kvalitních ho­telech s vynikající polopenzí v ceně zájezdu. Stejně nestárnoucí jako populární píseň, věčně svěží, čerstvé a stále zelené, takové je pravé Irsko. Opět vám jej nabídneme z několika různých pohledů. Uvidíte například historické budovy hlavního města, nezvyklou severskou přírodu na poloostrově Connemara, ohromující Mohérské útesy i příjemnou pohodu poloostrova a městečka Dingle. Nevynecháme ani prohlídku Dublinu, kde společně navštívíme katedrálu sv. Patrika a ve volném čase můžeme navštívit některé z mnoha pamětihodností nebo muzeí.  

Zdejšího počasí se neobávejte, přestože často prší nebo alespoň jemně mrholí, dokáže právě takové počasí navodit velice zajímavou atmosféru.

Minimální počet účastníků

25

Cena zahrnuje:

 • letenku Praha – Dublin a zpět vč. let. tax 
 • dopravu autobusem 
 • trajekt na Aranské ostrovy a přes řeku Shannon
 • 7× ubytování ve hotelech (2lůžkové pokoje s WC a sprchou)
 • 7× snídaně, 5× večeře 
 • průvodce
 • cestovní pojištění včetně storna UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • vstupné cca 70 EUR
 • další výše neuvedené služby

Slevy:

 • 823 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
 • 823 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami
Letecký poznávací zájezd Irský evergreen na 8 dníLetecký poznávací zájezd Irský evergreen na 8 dníLetecký poznávací zájezd Irský evergreen na 8 dníLetecký poznávací zájezd Irský evergreen na 8 dníLetecký poznávací zájezd Irský evergreen na 8 dníLetecký poznávací zájezd Irský evergreen na 8 dníLetecký poznávací zájezd Irský evergreen na 8 dníLetecký poznávací zájezd Irský evergreen na 8 dníLetecký poznávací zájezd Irský evergreen na 8 dníLetecký poznávací zájezd Irský evergreen na 8 dníLetecký poznávací zájezd Irský evergreen na 8 dní

Ubytování

Irsko – HOTELY. U našich zájezdů využíváme rodinné, stylově zařízené i moderní hotely. Pokoje jsou dvoulůžkové se sprchou a WC na pokoji. Ne všechny hotely mají výtahy. Ve společné jídelně nebo restauraci se podává bohatá snídaně většinou formou bufetu. K večeři bývá zpravidla výběr z menu o třech chodech. Elektrické zásuvky jsou jiné než v Česku, doporučujeme zakoupit adaptér na 220V (stejný pro Velkou Britanii a Irsko). Někde jsou pouze vstupy pro dvojkolíkovou zástrčku.

Jelikož zajišťujeme ubytování na zájezdech tak, aby co nejlépe vyhovovalo charakteru zájezdu umístěním v přírodě nebo ve městech a přijatelným vybavením pokojů za příznivou cenu, může být v některých zájezdech ubytování více kategorií. V popisu ceny zájezdu a zde je uveden typ ubytování, který je v zájezdu nejčastěji používán. Níže uvedený popis vystihuje přibližnou charakteristiku ubytovací kategorie. Rozměry, vybavení a další náležitosti se mohou místně lišit.

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů