HOLANDSKÉ FRÍSKO A OSTROVY NA KOLE

č. zájezdu: 331792/118
od7 590,-/osoba
HOLANDSKÉ FRÍSKO A OSTROVY NA KOLE - Aktivní dovolená

HOLANDSKÉ FRÍSKO A OSTROVY NA KOLE

Země: Nizozemí


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Červenec

Délka pobytu: 6 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • polopenze

Program

1. – 2. den: Žďár nad Sázavou – Lemmer – Stavoren – Koudum – Hegemer Mar. Přes Německo do jezerní oblasti holandského Fríska. Na kole z brány Fríska – Lemmer se starobylými domy do malého městečka Stavoren – nejstaršího města Frieslandu, s městskými právy již z roku 1060 a dějiště holandské renesanční pohádky. Dále na městečko zelených fazolek Koudum a podél sladkovodních ledovcových jezer k Hegemer Mar.

3. den: Sneek – Bolsward – Harlingen – Leeuwarden. Na kole kolem ikonické vodní brány, střežící síť grachtů v Sneek a do památkové rezervace města Bolsward s radnicí a měšťanskými domy. Podél jezera IJsselmeer a kolem přehrady Afsluitdijk do historického přístavního města kostelů a věží Harlingen. Navečer společná prohlídka hlavního města Fríska – Leeuwarden, rodiště slavné Mata Hari, jehož historické památky lze vidět ze středověké věže Oldehove.

4. den: Holwerd – *Ameland – Lauwersmeer – Dokkum. Typický Holandský mlýn u Holwerd s ustupujícím wattovým mořem. Na kole přes vesničku Wierum se středověkým kostelem do přímořské oblasti Fríska – národního parku sladkovodního jezera orchidejí Lauwersmeer s unikátním rostlinstvem a ptactvem. Odsud pak do Dokkum, jehož tvar stále určuje původní opevnění. *Volitelně alternativně trajektem na ostrov Ameland s tisíci kol, ovcí, velrybářských vesniček ale především výborných pobřežních cyklostezek i těch písečných mezi dunami. Zpět na ubytování.

5. – 6. den: Heeg – Groningen – Žďár nad Sázavou. Autobusem do malebných uliček největšího města oblasti a vyhlášeného „Města kol“ Groningen. Prohlídka města na kole, z vyhlídkové věže Martini, či z lodi plující sítí kanálů. Autobusem přes Německo zpět domů.

Obtížnost:

1, nejlépe crossová kola, možno silniční Délka tras: autobusem 2500 km, na kole 0–210 km Počasí: vzduch 20–25 °C, voda 17–20 °C Odjezdy: Brno, Žďár n. Sáz., Jihlava, Praha, Ústí n. L.

V ceně je:

Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, polopenze (polní kuchyně), 3× ubytování v kempech (4-lůžkové chatky), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. 2-lůžková chatka za příplatek k ceně chatky 1500 Kč.

HOLANDSKÉ FRÍSKO A OSTROVY NA KOLE - Aktivní dovolená
773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů