Soutěž s Grant´s whisky

Ve spolupráci s Grant´s whisky jsme pro Vás připravili speciální 3% slevu na letecký zajezd do Skotska v termínu od 15.9. – 22.9.2012. Pouze pro soutěžící s Grant´s whisky.

Standardní katalogová cena 33.490,– Kč
Speciální cena po slevě 32.485,– Kč

Rezervaci zájezdu proveďte zde

Do poznámky v rezervaci napište soutěžní kód z lahve whisky Grants

Detailní informace zde: http://www.grantswhisky.cz

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, ubytování ve dvoulůžkových pokojích v 3* a 4* hotelech se snídaní, dopravu mikrobusem během celého pobytu, českého průvodce, všechny silniční poplatky a místní daně, pojištění proti insolventnosti.

Cena nezahrnuje:

letištní poplatky cca 5 500 Kč, jinou stravu, kapesné, vstupné do památek a atrakcí.

Program zájezdu

1. den:

Přílet do Skotska a hned vyrážíme na sever. Jezero LOCH LOMOND a příjemná horská scenerie, která hrála důležitou roli v historii a literatuře Skotska. Přejezd přes údolí GLENCOE: hluboké údolí, a místo masakru Mac Donaldovců v roce 1692, strmé úbočí, čistá voda a majestátní tři sestry z Glencoe. Nejvyšší vrchol země Ben Nevis si prohlédneme přímo z údolí Glen Nevis. FORT WILLIAM: hlavní město vysočiny, milé místo s golfem přímo ve městě, promenáda, úvod v typickém skotském pubu, dvojitou caol ila prosím…

2. den:

EILEAN DONAN CASTLE: nádherný hrad situovaný na místě, kde se střetávají tři jezera. Rodinné sídlo klanu MacRea, místo natáčení Highlandera a překrásná okolní scenerie. Směřujeme stále dál na sever scénickou cestou přes část vysočiny Wester Ross otevřené divokému větru Irského moře, torridonský vápenec, rybářské městečko Ullapool, trhlina Corrieshalloch Gorge: nejhlubší propast v Británii, fotopauzy, vyhlídky na moře, liduprázdné vnitrozemí, kde příběhy toho pravého romantického Skotska stále žijí.

3. den:

Cesta přes dezolátní Sutherland až úplně na sever k Dunnea Head a do městečka John O Groats, kde hlavní ostrov končí. Nejsevernější místo země. Cestou se zastavíme u ruiny hradu Ardvreck, kde dodnes straší šedý muž, podíváme se do pirátské jeskyně Smoo, a pokud nám bude přát počasí, vykoupeme se a projdeme po nádherných plážích. Maják na Dunnea Head, vyhlídka na Orknejské ostrovy a John O`Groats, poslední město Británie. Fantastická scenerie vysočiny Vám nedá spát.

4. den:

Největší dům Skotska, hrad DUNROBIN: sídlo hrdého rodu Sutherlandovců, kteří vlastnili většinu půdy severního Skotska, více než 199 dobově zařízených místností, mamutí lopuchy a lovecké trofeje z dob, kdy jen pár vyvolených mohlo vycestovat do Afriky a Sutherlandovci zde samozřejmě byli. INVERNESS: hlavní město Skotské vysočiny, centrum všeho dění. Jezero LOCH NESS, 38 km dlouhé jezero, hluboké 213 metrů, které je největším rezervoárem sladké vody v Británii a zároveň v něm žije legendární Nessie, kterou se již od 6. století snaží zahlédnout návštěvníci tohoto regionu. Z hradeb kdysi největšího skotského hradu URQUHART zkusíme i my Nessie vyvolat ven. Příběhy slavných horalů, klanový systém a další zajímavosti Skotska.

5. den:

Přes zátoku Firth of Forth se dostaneme do Edinburghu, nejkrásnějšího města na světě. Odpoledne se zastavíme v Rosslynské kapli, známé z filmu Da Vinciho kód, která je nejzdobnější kaplí země, a učňovského sloupu se dotknete i Vy. Vyhlídkou z kopce Calton Hill se seznámíme s Edinburghem, ve kterém strávíme celý další den.

6. den:

Celodenní prohlídka EDINBURGHU: město, které Vás okouzlí bez ohledu na to, jaké je počasí. Nádherná poloha na úpatí Arturova sedla na jedné straně a Severní moře na druhé straně. Město je symbolem Skotska a jeho turbulentních dějin. Ulice Royal Mile, Edinburgh Castle a korunovační klenoty skotských králů, Holyroodhouse Palace: oficiální sídlo královny. Camera Obscura, Huntly House Museum, Národní galerie. Odpolední volný program s možností nákupů na Princess Street. Edinburgh se Vám bude líbit, to Vám garantujeme! Nocleh v Edinburghu, puby starého města, nebo chcete následovat inspektora Rebuse?

7. den:

Skotská snídaně a pokračujeme na jih. JEDBURGH: staré opatství na hranici s Anglií, patří k vrcholům návštěv země. Turbulentní historie jihu je málokde tak viditelná jako právě zde. Hranice mezi Anglií a Skotskem a jsme v severní Anglii v divoké Northumbrii, kde hledáme zbytky Hadriánova valu, který odděloval Římskou říši od divokých Skotů. Nocleh v hraničním městě Carlisle.

8. den:

Transfer na letiště a odlet domů.