GARGÁNO NA KOLE (A OSTROVY TREMITI)

č. zájezdu: 356105/118
od10 990,-/osoba
GARGÁNO NA KOLE (A OSTROVY TREMITI) - Aktivní dovolená

GARGÁNO NA KOLE (A OSTROVY TREMITI)

Země: Itálie

Ubytování: GARGÁNO NA KOLE (A OSTROVY TREMITI)


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Září

Délka pobytu: 10 dnů


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • polopenze

Popis

137 GARGÁNO NA KOLE (A OSTROVY TREMITI) – MOBILHOMY: https://www.bikemap.net/en/r/1927820/

Program1. – 3. den: Žďár n.S., Vieste, Peschici, Rodi Garganico. Autobusem přes Rakousko do Itálie na poloostrov Gargáno. Na kole od středověkého městečka Vieste uprostřed olivových hájů s úzkými uličkami, hradem a katedrálou. Dominantou pobřeží je erozí vytvořený monolit Pizzomunno. Podél pláží vstoupíme kamennou bránou do nejhezčího městečka Gargána – bílého Peschici na strmé skále, působícího jako jednolitá pevnost. Město složené z bílých domů a schodů do nebe s výhledy na přístav. Na kole do Rodi Garganico na skále s historickým jádrem. Ke koupání zvou písečné pláže pod městem.4. den: Foresta Umbra. Na kole se projedeme klikatými silničkami klidem rezervace „Lesa stínů“ – Foresta Umbra. Výjimečný celek původního zalesnění, nádherné přírodní scenérie, rozmanité druhy volně žijící zvěře. Výhledy na pobřeží a krasová údolí. Odpočineme si na dubových lavicích odpočívadel a zaposloucháme se do zvuků uzavřeného světa pralesa.5. – 6. den: Koupání, (*výlet na ostrovy Tremiti či k jeskyním). Volný den s koupáním a odpočinkem. *Volitelně výlet lodí na ostrovy Tremiti (asi 35 EUR/os.) a do pobřežních jeskyní (asi 25 EUR/os.). Pohádkové ostrovy Tremiti v křišťálovém moři nabízí zátoky se skalními útvary a jeskyně, majáky ale i nepřekonatelné koupání. Opevněný klášter na ostrově San Nicola, průzračné moře umožňuje obdivovat podmořský svět této rezervace a jeskyně ostrova San Domino. Projížďka lodičkou do vápencových jeskyní s výhledy na poloostrov a erodovaná skaliska – ikonu Gargána. Názvy jeskyní vycházejí z jejich tvaru či místní legendy.7. den: San Giovanni Rotondo, Monte S. Angelo, Manfredonia. Výlet do horského městečka San Giovanni Rotondo s hrobkou svatého mnicha Padre Pio s Kristovými stigmaty. Antickou cestou do nejvýše položené obce Monte S. Angelo s proslulou svatyní zjevení archanděla Michaela. Historické jádro, zvonice, věž a impozantní zbytky normanského hradu. Projdeme se uličkami starobylé Manfredonie kolem hradeb k pevnosti Castello Svevo s mohutnými baštami.8. – 10. den: Jezera Gargána – Žďár n.S. Busem podél romantického pobřeží na sever Gargána, s výhledy na obranné středověké věže a jeskyně. Na kole mezi velkými slanými jezery Lago di Varano a Lago di Lesina, která jsou oddělená od moře dlouhou dunou. Rozloučení s mořem, odjezd domů.

Obtížnost: 1–3, doporučujeme silniční, cross

Délka tras: autobusem 3500 km, na kole 0–300 km

Počasí: vzduch 25–31 °C, voda 21–25 °C

Odjezdy: Praha, Pardubice, Žďár n. Sáz., Brno

V ceně je:


Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, místní polopenze (italská snídaně a 3 chodová večeře bez nápojů), 7× ubytování v kempu s bazénem a hřišti (4-lůžkovém mobilhomu s dvěma oddělenými ložnicemi, taxa a úklid v ceně), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Cena ubytování v 4-lůžkovém mobilhomu s dvěma oddělenými ložnicemi je 12 490 Kč.

137 GARGÁNO NA KOLE (A OSTROVY TREMITI) – MOBILHOMY: https://www.bikemap.net/en/r/1927820/

GARGÁNO NA KOLE (A OSTROVY TREMITI) - Aktivní dovolená

Aktuálně

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

4.3.2020

Cestovní pojištění

Výhodné pojištění pro naše klienty od UNIQA a Generali Česká pojišťovna za zvýhodněnou cenu.

28.11.2019

Sleva na exotické poznávací zájezdy

Slevy na exotické poznávací zájezdy pokračují nyní se slevou až 15% pouze do konce listopadu.

RSS, více aktualit