Francie - Provence na kole v pohodě

Francie, Provence

č. zájezdu: 352405/1
od15 990,-/osoba
Francie - Provence na kole v pohodě - Francie, Provence - Pobytové zájezdy

Francie - Provence na kole v pohodě

Země: Francie

Středisko: Provence


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy, Aktivní dovolená

Termíny: Červenec, Srpen

Délka pobytu: 11 dnů


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • polopenze

Program

2. den: Odjezd odpoledne, noční přejezd do Francie, ráno příjezd do PALAVAS-LES-FLOTS, ubytování, odpočinek a koupání, cyklovýlet podél přírodních pláží ke KATEDRÁLE MAGUELONE (0–15 km).

3. den: ST. RÉMY a blázinec, kde van Gogh strávil poslední část života, římské město GLANUM, skalní město LES BAUX DE PROVENCE a audiovizuální projekce ve starém bauxitovém lomu CARRIÉRES DE LUMIÉRES (15/35 km).

4. den: Papežské město AVIGNON a podél Rhôny přes klášter ST. MICHEL DE FRIGOLET do TARASCONU (do 30 km).

5. den: Kaňonem řeky HÉRAULT monumentální krasová jeskyně GROTTE DES DEMOILLES, skalní vesnice ST. GUILLHEM LE DÉSERT s nejstarším platanem Francie (poutní místo na Svatojakubské cestě), koupání v řece Hérault pod „Ďáblovým mostem“ (asi 30–40 km).

6. den: Volný den u moře, odpočinek a koupání, fakultativní výlet do MONTPELLIER: zahrady, vodotrysky a fontány nebo akvárium Mare et Nostrum atd.

7. den: Malebné UZÉS, odtud po cyklostezce krajem vinic na PONT DU GARD, nejnavštěvovanější památku Provence (asi 25 km), koupání přímo pod mostem.

8. den: ARLES – město umělců Charlese Gounoda, Georgese Bizeta a Vincenta van Gogha, město středověké i antické, s římskou arénou a divadlem, nekropole ALYSCAMPS z 6. století, známý VAN GOGHŮV MOST (výlet bez kol).

9. den: Deltou RHÔNY, přímořské letovisko SAINTES-MARIES-DE-LA-MER, planiny a jezera NP CAMARQUE – černí býci, bílí koně a růžoví plameňáci, ptačí rezervace; opevněné město AIGUES MORTES (20/40 km).

11. den: Rozloučení s mořem, odpoledne odjezd domů, následující den příjezd kolem poledne.

Úvod:

Pobyty u moře v městečku Palavas-les-Flots jsou stálicí v naší nabídce. Na celé léto si zde pronajímáme část kempu s mobilhomy jako celosezonní základnu. Kemp **** leží přímo na pobřeží, 100 m od písečné pláže, vhodné ke koupání i pro děti, vstup do vody je mírný. Z tohoto příjemného místa vyrážíme s podporou autobusu na půldenní nebo celodenní (cyklo)výlety do širokého okolí. Blízkost moře samozřejmě využijeme k rannímu a podvečernímu koupání a během odpočinkového dne (nebo ve dnech, kdy vynecháte některý z programů) i k celodennímu lenošení na pláži. Cyklistické výlety jsou připraveny tak, že jejich kratší varianty zvládnou i zdatnější děti od 7 let (ne vždy jsou trasy po cyklostezkách). Program každého dne lze absolvovat i bez kola, aniž byste přišli o nějakou zajímavost (autobus slouží jako doprovodné vozidlo). Výlety uvedené v následujícím itineráři mohou být nabízeny (případně kombinovány) i v jiném pořadí – podle počasí, aktuálních kulturních akcí a dalších okolností.

Poznámka I:

Tento zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Adventura.

Cena zahrnuje:

Doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, 8× ubytování v mobilhomu se snídaní, 7× večeře, všechny výlety uvedené v programu (s výjimkou výletu do Montpellier), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Zpáteční jízdenka do Montpellier (cca 7 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

1lůžkový pokoj 5 100 Kč, povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) 1 000 Kč.

Ubytování:

Bydlet budeme v kempu u moře ve 4lůž. mobilhomech – což je něco mezi chatičkou a trvale parkovaným velkým karavanem. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování, stravování, ukázku kreativního programu, městečka Palavas-les-Flots. Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice (povlečení vlastní); společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem/lůžkem menšího rozměru, vhodným na sezení (či na spaní např. pro děti, rozměr 165×65cm). Při obsazení tohoto 5. lůžka v kuchyňce sleva 3000 Kč – pouze na vyžádání; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); úložné prostory, zahradní nábytek. Po příjezdu do kempu je nutné složit kauci 100 EUR/1 mobilhome (resp. 25 EUR/os.). Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme. S umístěním vám rádi poradí v naší prodejní kanceláři, speciální požadavky na ubytování je nutné konzultovat. Vybavenost kempu: 2 bazény (vyhřívaný dětský, pro dospělé, 4 skluzavky s bazénem, 2 vířivky), obchůdek, restaurace, kavárna, hřiště (dětské, basketbal, tenis, pétanque, volejbal), dětská diskotéka aj. Vzdálenost našich mobilhomů od moře je asi 300 m.

Stravování:

Zastíněná základna v prostoru mezi mobilhomy slouží jako letní kuchyň, jídelna a společenská místnost zároveň. Po celou dobu pobytu budou podávány večeře a snídaně, na místě připravované naším kuchařem. Jídelníček tvoří z velké části čerstvé potraviny nakoupené přímo na místě. Stravování začíná večeří v den příjezdu, končí snídaní v den odjezdu. Jeden den bude večeře vynechána a zájemcům zprostředkujeme za poplatek ochutnávku místní kuchyně. Tato večeře není v ceně zájezdu.

Francie - Provence na kole v pohodě - Francie, Provence - Pobytové zájezdyFrancie - Provence na kole v pohodě - Francie, Provence - Pobytové zájezdyFrancie - Provence na kole v pohodě - Francie, Provence - Pobytové zájezdyFrancie - Provence na kole v pohodě - Francie, Provence - Pobytové zájezdyFrancie - Provence na kole v pohodě - Francie, Provence - Pobytové zájezdyFrancie - Provence na kole v pohodě - Francie, Provence - Pobytové zájezdyFrancie - Provence na kole v pohodě - Francie, Provence - Pobytové zájezdyFrancie - Provence na kole v pohodě - Francie, Provence - Pobytové zájezdyFrancie - Provence na kole v pohodě - Francie, Provence - Pobytové zájezdyFrancie - Provence na kole v pohodě - Francie, Provence - Pobytové zájezdyFrancie - Provence na kole v pohodě - Francie, Provence - Pobytové zájezdy

Slevy

FIRST MOMENT platí do 31.12.2017

  • 500 Kč – u zájezdu v hodnotě do 9 999 Kč
  • 1000 Kč – u zájezdu v hodnotě 10 000 Kč a výše
  • 2000 Kč – u zájezdů v hodnotě 30 000 Kč a výše
  • 3000 Kč – u zájezdů v hodnotě 50 000 Kč a výše

Aktuálně

2.7.2020

Kam cestovat bez rizika?

Samé dobré zprávy:-) Do všech evropských zemí mimo Švédsko lze cestovat bez rizika:-)

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

4.3.2020

Cestovní pojištění

Výhodné pojištění pro naše klienty od UNIQA a Generali Česká pojišťovna za zvýhodněnou cenu.

RSS, více aktualit