FRANCIE - Provence (cykloturistika) - 2020!

č. zájezdu: 352030/120
od11 490,-/osoba
FRANCIE - Provence (cykloturistika) - 2020! - Aktivní dovolená

FRANCIE - Provence (cykloturistika) - 2020!

Země: Francie

Ubytování: FRANCIE - Provence (cykloturistika) - 2020!


Stravování: snídaně
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Září

Délka pobytu: 7 dnů


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • snídaně

Popis zájezdu

CYKLOTURISTIKA: Pernes les Fontaines – Gordes – Roussillon – Mont Ventoux – Sault – Malaucéne – Nesque – Avignon – L'Isle sur la Sorgue – Colorado Provencal – St. Saturnin les Apt…Termín 23.09.-29.09.2020

Ubytování

2+0 hotel – 2 lůžkový pokoj s TV a vlastním sociálním zařízením,

Program



1. den: Odjezd z Prahy v cca 16 hod. Noční přejezd.



2. den: Vyložení kol v malebném provensálském městečku PERNES LES FONTAINES, rodišti vynálezce „přehazovačky“ s téměř čtyřicítkou kašen. Cyklistika po asfaltových silničkách s možností zajížďky k cisterciáckému opatství SÉNANQUE, jehož fotografie s levandulovým polem v popředí je typickou pohlednicí z Provence a přes okouzlující vesničku GORDES, tyčící se na skále s krásným výhledem do kraje. Odpočinek v pitoreskní vesnici ROUSSILLON vystavěné z různých odstínů okrového kamene. Na kolech dojezd na ubytování do historického města APT, srdce celé oblasti. Celkem cca 55 km.



3. den: Přesun busem do městečka SAULT. Absolvování okruhu úpatím MONT VENTOUX (1 912 m) přes lázeňské Montrun les Bains a atraktivní Brantes až do městečka MALAUCÉNE. Celkem cca 55 km. Zdatní cyklisté však tento den mohou v případě příznivého počasí změřit své síly ve více než 20 km stoupání na vrchol kultovní hory, které je profesionálními cyklisty považováno za jedno z nejobtížnějších na Tour de France. Ukončení etapy v Malaucéne (cca 50 km). Návrat autokarem zpět na ubytování.



4. den: Přejezd busem do Saultu. Výlet do úchvatného kaňonu řeky NESQUE a mezi vinohrady do typických vinařských městeček MORMOIRON, MAZAN a VILLES SUR AUZON. Celkem cca 75 km (možnost zkrácení). Návrat autokarem na ubytování.



5. den: Celodenní cykloprogram se začátkem a koncem v místě ubytování. Etapa povede nejprve to Calavonské cyklostezce do CÉRESTE se zachovalým římským mostem, poté přes nádherné VIENS a podél „COLORADO PROVENCAL“ – krajiny s neobvyklými okrovými skalními formacemi vytvořenými erozí. Pokračování do středověké vesničky ST. SATURNIN LES APT zbudované na skále s pěkným panoramatem a starým větrným mlýnem. Celkem cca 60 km.Alternativně den bez kol a výlet busem do historického AVIGNONU s impozantním papežským palácem a slavným mostem Pont Bénezet poničeným během katastrofální povodně roku 1668. Zastávka v přímořském městečku ST MARIES DE LA MER proslaveném dlouhými plážemi a býčími zápasy (odpočinek u moře s možností koupání). Návrat na ubytování.



6. den: Z místa ubytování přes rázovité BONNIEUX a LACOSTE se zámkem proslulého Markýze de Sade, okolo zříceniny hradu Ménerbes a po Luberonské cyklostezce severním úbočím stejnojmenného pohoří. Prohlídka MUZEA LEVANDULE v městečku Coustellet. Návštěva osady FONTAINE DE VAUCLUSE známé díky působivé krasové vyvěračce řeky Sorque. Ukončení etapy v městečku L´ISLE SUR LA SORGUE, protkaném vodními kanály s dochovanými, více než 200 let starými, dřevěnými mlýnskými koly. Celkem cca 60 km. Noční přejezd.



7. den: Příjezd do Prahy v cca 13 hod.

CYKLOTURISTIKA: Pernes les Fontaines – Gordes – Roussillon – Mont Ventoux – Sault – Malaucéne – Nesque – Avignon – L'Isle sur la Sorgue – Colorado Provencal – St. Saturnin les Apt…Termín 23.09.-29.09.2020

Stravování


4× snídaně

Ubytování


4× ubytování v hotelu (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)

Cena zahrnuje:

  • dopravu klimatizovaným autokarem včetně přepravy kol
  • 4× ubytování v hotelu (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 4× snídani
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • cestovní pojištění

Aktuálně

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

4.3.2020

Cestovní pojištění

Výhodné pojištění pro naše klienty od UNIQA a Generali Česká pojišťovna za zvýhodněnou cenu.

28.11.2019

Sleva na exotické poznávací zájezdy

Slevy na exotické poznávací zájezdy pokračují nyní se slevou až 15% pouze do konce listopadu.

RSS, více aktualit