Festival květů a slavnost přístavů v Holandsku

č. zájezdu: 444721/70
od5 270,-/osoba
-4%sleva
First minute
Festival květů a slavnost přístavů v Holandsku - Pobytové zájezdy

Festival květů a slavnost přístavů v Holandsku

Země: Nizozemí


Stravování: snídaně
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 4 dny


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • snídaně

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z ČR.

2. den: Po příjezdu do ROTTERDAMU se vydáme na prohlídku města – spatříme nejznámější pamětihodnosti – historický přístav, Spanjaardsbrug (Most Španělů), Potlood (obytná budova připomínající tužku), masivní budovu Centrale Bibliotheek, nádraží Station Blaak, Kubuswoningen neboli Blaakse Bos (obytné kostky) – komplex připomínající stromořadí (proto „bos“). Neopomeneme navštívit dominantu města – Euromast – nejvyšší stavba Nizozemska, kde se nám z výšky 96 m naskytne fantastický panoramatický výhled na město a do krajiny. Procházku zakončíme u Rotterdamské tržní haly, kterou 1. října 2014 slavnostně otevřela královna Maxima. Budeme zde moci ochutnat místní specialitu holandský „haring“ (slaneček), nebo „kibbeling“ – smaženou rybu. Poté co se ubytujeme, se zúčastníme slavnosti Wereld Haven Dagen (Světový přístavní den), která bývá zakončena ohňostrojem na souši i na moři.

3. den: Po snídani odjedeme do městečka ZUNDERT, kde se narodil v roce 1853 malíř Vincent van Gogh a kde prožil své dětství. Navštívíme expozici o malířově životě, která stojí na původním místě, kde stál jeho rodný dům, římskokatolický kostel Zundert, neoklasicistní radnici, větrný mlýn ze 17. století a další. Po krátké přestávce na oběd se zúčastníme KVĚTINOVÉHO KORZA neboli jiřinkové slavnosti, kdy ulicemi projíždí průvod alegorických vozů, které nesou obrovské formace z květů jiřin. Každý rok tucty dobrovolníků spojují své síly, aby vytvořili úchvatnou přehlídku květinových výtvorů. Tento velkolepý průvod alegorických vozů ozdobených nespočtem květin se koná již od roku 1936, na počest tehdejší královny Wilhelminy. Vozy ve tvaru van Goghovy hlavy či obrovských vlčích máků jsou pokryty tisíci pestrými květy jiřinek. Městečko je také největším dodavatelem jiřin na světě. Ve večerních hodinách se vydáme zpět do ČR.

4. den: Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Dopravu lux. autobusem, 1× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1× snídaně, služby průvodce, pojištění CK.

Příplatky

1lůžkový pokoj – na vyžádaní, cestovní pojištění Uniqa.

Cena nezahrnuje

Vstupy do navštívených objektů – doporučená částka 50 €, pobytovou taxu.

Festival květů a slavnost přístavů v Holandsku - Pobytové zájezdyFestival květů a slavnost přístavů v Holandsku - Pobytové zájezdyFestival květů a slavnost přístavů v Holandsku - Pobytové zájezdyFestival květů a slavnost přístavů v Holandsku - Pobytové zájezdyFestival květů a slavnost přístavů v Holandsku - Pobytové zájezdyFestival květů a slavnost přístavů v Holandsku - Pobytové zájezdyFestival květů a slavnost přístavů v Holandsku - Pobytové zájezdyFestival květů a slavnost přístavů v Holandsku - Pobytové zájezdyFestival květů a slavnost přístavů v Holandsku - Pobytové zájezdy

Doprava

Základním odjezdovým místem z ČR je Brno, kam pro své klienty organizujeme svozy a následně pak rozvozy z nejrůznějších míst naší republiky (viz mapa a přehled jednotlivých tras). Ceny svozů [Kč/osoba]
TRASA A: Tišnov (0), Kuřim (0)

TRASA B: Vyškov (200), Prostějov (300), Olomouc (300), Přerov (300), Lipník nad Bečvou (400), Hranice n. Moravě (400), Nový Jičín (400), Příbor (400), Frýdek – Místek (400), Ostrava (400)

TRASA B1: Vyškov (0), Prostějov (0), Olomouc (0), Přerov (0), Lipník nad Bečvou (0), Hranice n. Moravě (0), Nový Jičín (0), Příbor (0), Frýdek – Místek (0), Ostrava (0)

TRASA C: Boskovice (300), Blansko (200)

TRASA C1: jen Hradec Králové (400)

TRASA D: Kroměříž (300), Zlín (300), Uherské Hradiště ( 300), Veselí nad Moravou (300), Strážnice (300), Hodonín (300), Břeclav (200)

TRASA E: Velká Bíteš (0), Velké Meziříčí (0), Jihlava (0), Praha ( 0), Plzeň (0)

TRASA E1: Plzeň není možná

TRASA E2: jen PRAHA (400)

TRASA F: Žďár nad Sázavou (300)

TRASA G: Znojmo (0)

TRASA H: Břeclav (0), Bratislava (0)

Svozové trasy platné pro jednotlivé poznávací zájezdy jsou vždy uvedeny u konkrétního zájezdu.

Aktuálně

12.8.2022

Zájezdy do exotiky se slevou nyní až 25%

Slevy na poznávací zájezdy first minute až 25%

12.8.2022

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

27.4.2022

Změna vstupních podmínek na Kubu

S účinností od 6. dubna 2022 Kuba ruší povinnost předložení očkovacího certifikátu i negativního PCR testu.

RSS, více aktualit