Do srdce norských fjordů

Letecký poznávací zájezd do Norska

č. zájezdu: 276852/34
od29 046,-/osoba
-6%sleva
First minute
Do srdce norských fjordů - poznávací zájezd

Do srdce norských fjordů

Země: Norsko

Ubytování: hotel


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen, Červenec, Srpen

Délka pobytu: 6, 7 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Oblíbený letecký poznávací zájezd zahrnující návštěvu dvou památek UNESCO již v základní ceně. Změna prvního termínu – odlet přímým letem Praha – Bergen již 11. 6. 2018, tento termín má 6 noclehů). Vyhlídkové plavba po Geirangerfjordu a malebné královské město Bergen. Dobře poznáme norskou metropoli Oslo, která je sídlem královské rodiny.

Popis

Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, po jejichž zhlédnutí většina lidí touží. Čeká na vás dovolená v Norsku, jak má být.

Zájezd obsahuje dvě památky UNESCO: norské fjordy včetně vyhlídkové plavby po nejznámějším z nich – Geirangerfjordu – a malebné královské město Bergen s dřevěnými domy Bryggen na nábřeží. Dobře budeme moci poznat zelenou norskou metropoli Oslo, která je sídlem královské rodiny.

Dalším pěkným zážitkem je cesta ke splazu Briksdalsbreen největšího kontinentálního ledovce Jostedalsbreen. Zastavíme se v olympijském městě Lillehammer, kde se nachází nejznámější norský skanzen Maihaugen.

Ubytování je ve 2–3 hotelech, kde jsou dvoulůžkové pokoje s WC a sprchou. Součástí ceny jsou 3 večeře. 

ZMĚNA PRVNÍHO TERMÍNU – odlet přímým letem Praha – Bergen již 11. 6. 2018, tento termín má 6 noclehů).

Turistická náročnost

Nejlehčí turistická náročnost. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Program

1. den: Odlet z Prahy odpoledne, přílet do Bergenu navečer. (V termínu od 11. 6. 2018 je odlet předchozí den večer, zájezd je 7 denní = 6 noclehů). Prohlídku druhého největšího města Norska – Bergenu začneme procházkou po nábřeží, kterému vévodí řada hanzovních domů Bryggen (UNESCO). Zájemci pak budou mít možnost podívat se na vyhlídku Flřyen, kam se lze, podobně jako na pražský Petřín, svézt pozemní lanovou dráhou. Světlo je na severu v letních měsících dlouho do noci, proto ještě večer odjedeme mimo Bergen na ubytování. 

2. den:  Dnešek již bude zcela ve znamení fjordů a ledovců. Přes nejdelší fjord světa Sognefjorden poplujeme trajektem. Pokračujeme malebnými sceneriemi norské přírody, kolem fjordů, údolími vymodelovanými ledovcem i serpentinami přes horské hřebeny. Odpoledne budeme mít čas na cca 2 – 3hodinovou vycházku za pohledy na ledovcový splaz Briksdalsbreen, který již ustoupil vysoko nad skálu a pod sebou vytváří ledovcovou lagunu. Splaz je součástí největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Poté dojedeme na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.

3. den:  Během dneška nás čeká další atraktivní program – mj. plavba po fjordu Geirangerfjorden (UNESCO), mj. kolem vodopádů Sedm sester a Nápadník. Plavba je v ceně zájezdu. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (1 497 m n. m.), odkud jsou za dobrého počasí vidět okolní ledovcová a sněhová pole a konec fjordu Geiranger hluboko v údolí. Autobusem se vydáme i na vrchol slavné silnice Trollstigen (Trolí stezka), v jejímž okolí se nachází moderní vyhlídky a možnosti krátkých vycházek. Večeře je v ceně zájezdu.

4. den:  Dopoledne se potěšíme zastávkou u mohutných peřejí divoké řeky Otta a u sloupového kostelu v Lomu. Pak se vydáme do velkolepého údolí Gudbrandsdalen, kterým dojedeme do olympijského města Lillehammer u největšího norského jezera Mjřsa. Zde budeme mít možnosti navštívit nejstarší norský skanzen Maihaugen a podívat se na vrchol skokanských můstků nad areálem, kde se konal zahajovací i závěrečný ceremoniál ZOH 1994. Poté odjedeme na ubytování. V ceně je oběd nebo večeře.

5. den:  Kolem poledne dojedeme do hlavního města Norska – Osla, poklidné zelené metropole. Během prohlídky se postupně podíváme na vrcholek sportovního areálu Holmenkollen s moderním skokanským můstkem s ozdobou polární záře a vyhlídkou na Oslo a přiléhající fjord. Zajdeme si do parku Frogner. Zde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda, vč. symbolu města – Sinnataggen (v překl. Vztekající se chlapeček), fontánou, monolitem a dalšími sochami tohoto nejznámějšího norského sochaře. Velkým pojmem pro všechny návštěvníky Osla je poloostrov muzeí Bygdřy, na který lze doplout lodičkou. Zde našla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout vor Kon Tiki, papyrovou loď Ra II Thora Heyerdahla, tři vikingské lodě staré více než tisíc let anebo zajít do muzea námořní plavby. Ubytování. 6. den: Dále uvidíme jednu z moderních dominant města – budovu Opery, která leží přímo u fjordu. Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem níž jsou rozesety hlavní budovy města (parlament, univerzita, Národní divadlo), dojdeme ke královskému paláci. Po poledni odjezd na letiště Gardermoen severně od Osla. Odlet do Prahy navečer.

6. den:  Dále uvidíme jednu z moderních dominant města – budovu Opery, která leží přímo u fjordu. Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem níž jsou rozesety hlavní budovy města (parlament, univerzita, Národní divadlo), dojdeme ke královskému paláci. Po poledni odjezd na letiště Gardermoen severně od Osla. Odlet do Prahy navečer.

Minimální počet účastníků

30

Poznámky k zájezdu

ZMĚNA PRVNÍHO TERMÍNU – odlet přímým letem Praha – Bergen již 11. 6. 2018, tento termín má 6 noclehů).

Cena zahrnuje:

 • letenku Praha – Bergen a Oslo – Praha vč. letištních tax ve výši 8 000 Kč (podle výhodnosti ceny jsou možné i lety s přestupy)
 • dopravu autobusem v Norsku
 • vnitrostátní trajekty
 • 5× ubytování ve dvoulůžkových pokojích v turistických hotelech se snídaní
 • 3× večeři (mimo 1. a 5. den)
 • vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • vstupné cca 500 NOK (ekv. cca 60 EUR)
 • další výše neuvedené služby

Popis ubytování

Hotely, které pro naše zájezdy využíváme jsou jak rodinné a stylově zařízené hotely na venkově, tak i moderní nebo zrenovované historické hotely ve městech. Standard odpovídá nejméně 2–3*** v evropském pojetí, je však dobré vědět, že ve Skandinávii se označení hotelů hvězdičkami nepoužívá.

Severské ubytování má svá specifika: v některých budovách nejsou výtahy, na pokojích nemusí být TV, minibar nebo vysoušeč vlasů. Některé hotely mohou být plně nekuřácké nebo není dovolena konzumace alkoholu v celém hotelu. Vybavení pokojů se v jednotlivých hotelech liší. K běžnému zařízení skandinávského hotelového ubytování patří: postele, skříň, noční stolky, pracovní stůl se židlí, případně křeslo se stolkem, telefon. Pokoje mají vždy vlastní WC a sprchu a většinou wi-fi připojení.

Slevy:

 • 773 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
 • 773 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami

Průvodce

11. 6. – 17. 6. 2018 – Kotoučová Martina
11. 7. – 16. 7. 2018 – Kotoučová Martina
29. 7. – 3. 8. 2018 – Zábršová Milada

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

17.9.2018

Slevy 13% na exotické poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých průvodců se slevou 11%. First minute trvá jenom do 30.11 za podmínky složení zálohy 50%.

24.8.2018

Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

Kam vyrazit v září? .-)

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů