Čína, Tibet

č. zájezdu: 345399/72
od69 267,-/osoba
-15%sleva
Čína, Tibet - Poznávací zájezdy

Čína, Tibet

Země: Čína


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Březen - Listopad

Délka pobytu: 12 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Program

1. den: Odlet z Evropy do Asie.

2. den: Olympijský PEKING s jeho moderní architekturou, největším náměstím světa a mauzoleem Mao Ce Tunga na jedné straně a uzoučkými uličkami s čínskými restauracemi na druhé. Projdeme se v Zakázaném městě v sídle císařských dynastií.

3. den: Ráno vystoupáme na VELKOU ČÍNSKOU ZEĎ a po obědě ochutnáme pekingskou kachnu. V Letním paláci budeme obdivovat upravené čínské zahrady a jezírka. Uvidíme Olympijský stadion i moderní operu. Na nočních trzích vyzkoušíme i hada, býčí penis, ale i bource morušového. Vše s místním průvodcem a pronajatou dopravou!

4. den: Rozloučení s Pekingem a absolutní zážitek. Supermoderním rychlovlakem se přesouváme do ŠANGHAJE. Rychlovlakem přejedeme po nejdelším mostě planety (165 km). 1318 km absolvujeme jen za 270 minut! Noční plavba s výhledem na nejvyšší čínské mrakodrapy.

5. den: ŠANGHAJ – největší a nejbohatší město pevninské Číny. Čtvrť mrakodrapů, kde ještě před dvěma desetiletími rostla rýže. Výhled na město z nejvyšší vyhlídkové plošiny v Číně. Britský Bund jako vystřižený z Londýna. Divoká řeka Huangpu, Mekka obchodu Nanjing Road, relax v nádherných Yuanských zahradách z 18. století. Pro zájemce možnost jízdy nejrychlejším vlakem na světě. Opouštíme bohaté východní pobřeží a nočním vlakem směřujeme do srdce země.

6. den: V Xianu, starobylém hlavním městě Číny, začínala někdejší bájná Hedvábná cesta. Momentálně je to moderní megaměsto a kulturně obchodní centrum střední Číny. Navštívíme největší archeologický objev 20. století – Hliněnou armádu, projdeme se po muslimské čtvrti Chuejů a ochutnáme atmosféru nočních trhů, o jaké se vám ani nesnilo. Tolik barev, vůní, zvuků a chutí na jednom místě jste ještě nezažili.

7. den: Dopřejeme si trochu sportu a rozproudíme krev na nejlépe zachovaných městských hradbách v Číně. Jízda na kole s nádhernými výhledy na staré město na jedné straně a moderní mrakodrapy na straně druhé je velký zážitek. To, co se ještě do roku 2017 jelo vrzajícím, nočním vlakem 17 hodin, dáváme nyní za necelé čtyři hodiny! Připravte se na množství mostů a tunelů a vítejte v CHENGDU.

8. den: Jsme v horách, kde nás čekají rozkošné pandy (většina pand světa žije právě v provincii Sečuán). V LEŠANU nás uchvátí největší kamenný Buddha světa, větší, než byli ti afghánští. Ochutnáme pikantní sečuánskou kuchyni, známou po celé Číně. A nevynecháme ani největší budovu světa. Stojí právě v Chengdu. Čína je neskutečná. Dáte si večer tradiční hotpot?

9. den: Ranní letecký přesun mezi horami do hlavního města Tibetu Lhasy s nezapomenutelným přistáním. Prohlídka srdce a duše země s průměrnou výškou přes 4000 metrů. Ta atmosféra vás uchvátí! Ubytování kousek od posvátného okruhu Barkhor! Jako každý poutník i my zavítáme nejprve do Džókhangu, který je nejposvátnějším chrámem země. Magické místo, kde si při svíčkách s jačím máslem osvětlíme souvislosti a nahlédneme do tibetského buddhismu.

10. den: Palác Potala – sídlo dalajlámů a pýcha a sláva Tibetu byl budována jako nejkrásnější stavba Asie. Ve skutečnosti je velkolepější než na fotografiích. Potalu si prohlédneme důkladně a můžete porovnat, zda je krásnější přes den nebo v noci. Norbulinka – nevynecháme ani letní sídlo dalajlámů a u paláce toho posledního si vysvětlíme, proč v něm už více než půl století nepobývá.

11. den: Ganden byl prvním klášterem v okolí Lhasy a Drepung byl největším klášterem na světě. Každý si tu roztočí modlitební mlýnek s mantrou „Óm mani padme hum“ a kromě místností, kam se běžně chodí, navštívíme i mnišskou kuchyni a jiná zákoutí.

12. den: Odlet a přílet domů ze zážitkové cesty. Sdílení dojmů s rodinou a přáteli. (Datum návratu ze zájezdu může být někdy o den později, kvůli komplikovanějším následným letům). 

Magická cesta, kterou musíte jednou za život projet. Od mauzolea Maa přes historickou Čínu, duchovní Tibet až po šťavnatý Nepál. Využijte 25 let našich zkušeností.

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, místní let Chengdu – Lhasa, pronajatou dopravu po celou dobu, přesuny lůžkovými vlaky, snídaně, průvodce – znalce oblasti a místní průvodce podle potřeby, povolení do Tibetu, ubytování v hotelech střední kategorie 2 – 3 v pokojích pro dvě osoby, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu kromě uvedené, vstupné do památek, víza, fakultativní výlety 
Čína, Tibet - Poznávací zájezdyČína, Tibet - Poznávací zájezdyČína, Tibet - Poznávací zájezdy

Slevy

Za brzké přihlášení

cena zájezdu od do sleva
do 55 775 Kč 1 000 Kč
od 55 800 Kč do 73 375 Kč 1 500 Kč
od 73 376 Kč do 92 950 Kč 2 500 Kč
nad 92 965 Kč 2 900 Kč

Podmínky udělení slevy: Platí pro každého klienta, který se přihlásí a zaplatí zálohu 50% z ceny zájezdu do 5 měsíců před jeho odjezdem. Tuto slevu je možné spojit s klubovou slevou.

Studentská / Učitelská / Lékařská

1 000 Kč na všechny letecké zájezdy

Podmínky udělení slevy: Na slevu má nárok klient, který je student, učitel nebo lékař. Studentská sleva platí pro studenty / učitele základních, středních a vysokých škol a prokazuje se kopií průkazu ISIC / ITIC. Lékařská sleva platí pro prvního přihlášeného lékaře na daný zájezd, který se zaváže vzít s sebou lékárničku a převezme funkci zdravotníka na zájezdu. Tuto slevu je možné spojit se slevou za brzké přihlášení, slevou klubovou a slevou uvítací.

Sleva množstevní / dovolená na míru

Větší skupině najednou (již od 6 klientů) přihlášené na 1 katalogový zájezd můžeme udělit speciální slevu, která bude záviset na velikosti skupiny a termínu. Informujte se, prosím, v kanceláři CK
Pro firmy a ucelené kolektivy organizujeme zájezdy na klíč za speciální ceny.

Služba doubytování

Služba pro vás všechny, kteří cestujete s CK sami a nechcete si připlácet za jednolůžkový pokoj. Najdeme vám spolucestujícího, ušetřené peníze si na vaší dovolené jistě užijete.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Aktuálně

4.11.2019

Adventní zájezdy 2019

Doporučíme kam vyrazit nasát Vánoční atmosféru. Nabízíme Rakousko, Německo, Polsko, Slovensko, Maďarsko a další země.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů