Černá Hora s návštěvou Albánie

č. zájezdu: 491898/103
od12 290,-/osoba
First minute
Černá Hora s návštěvou Albánie

Černá Hora s návštěvou Albánie

Země: Albánie


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Září, Říjen

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • polopenze

Popis

STARI BAR – NP LOVČEN – NJEGOŠOVO MAUZOLEUM – CETINJE – SKADARSKÉ JEZERO – BOKA KOTORSKÁ – KOTOR – BUDVA – BEČIČI – SV. STEFAN – SHKODRA – MORAČA – BIOGRADSKÁ GORA – TARA – ŽABLJAK – NP DURMITOR – ČERNÉ JEZERO

STARI BAR – NP LOVČEN – NJEGOŠOVO MAUZOLEUM – CETINJE – SKADARSKÉ JEZERO – BOKA KOTORSKÁ – KOTOR – BUDVA – BEČIČI – SV. STEFAN – SHKODRA – MORAČA – BIOGRADSKÁ GORA – TARA – ŽABLJAK – NP DURMITOR – ČERNÉ JEZERO

Ubytování


5× ubytování s polopenzí (4× u moře v oblasti Sutomore – Bar, 1× ve vnitrozemí v oblasti Durmitoru)

Další informace


Program je orientační a lze ho změnit dle zvyklostí průvodce, časových, klimatických a místních podmínek. Průvodce nesmí v archeologických areálech a u některých památek provádět výklad. Ten poskytne v autobuse.

Stravování


5× polopenze

Program


1. den: Odjezd z ČR. 2. den: Ráno příjezd do Černé Hory. Návštěva „města duchů“ Stari Bar. Odpoledne u moře, ubytování, večeře, nocleh. 3. den: Po snídani odjezd do NP Lovčen, jehož strmé vápencové svahy spadají do Boky Kotorské a k černohorskému pobřeží. Výstup k symbolu černohorské nezávislosti – Njegošovu mauzoleu, odkud se naskýtá nádherný výhled. Návštěva prvního hlavního města Cetinje (Cetinjský klášter, Etnografické muzeum aj.), které leží na krasové náhorní plošině. Skadarské jezero – nejkrásnější balkánské jezero, domov mnoha vzácných ryb i ptáků. Večeře, nocleh. 4. den: Snídaně. Výlet do Boky Kotorské, jedno z nejkrásnějších míst na pobřeží, záliv podobající se skandinávským fjordům zařezávající se do strmých svahů pohoří Orjen a Lovčen. Prohlídka historického města Kotor – nejzachovalejší středověké město v Černé Hoře, které je zapsáno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka centra městečka Budva – starobylé město se spletí úzkých a křivolakých uliček, průchodů a malých náměstí. Odpoledne koupání na pláči v Bečiči, která získala „modrou vlajku“ pro čistotu svého moře. Zastávka u perly Jaderského moře – poloostrova Sv. Stefan. Večeře, nocleh. 5. den: Snídaně, výlet do „zapomenuté“ země Evropy Albánie. Návštěva města Shkodra. Večeře, nocleh. 6. den: Po snídani odjezd do vnitrozemí Černé Hory. Návštěva kláštera Morača, jedné z nejdůležitějších středověkých památek země. Krátká túra v NP Biogradská Gora kolem stejnojmenného jezera, kde okolní hluboký prales přispívá k tajuplnosti místa. Poté průjezd divokým vnitrozemím (vysoké hory, kaňony) do Durmitoru. Vrcholem cesty je průjezd kaňonem řeky Tara, který je nejhlubším v Evropě. Strmé skály kaňonu se zde vypínají nad modrozelenou vodou řeky Tary. Večeře, nocleh. 7. den: Snídaně. Pobyt v NP Durmitor. Žabljak – horské středisko. NP Durmitor – vysokohorské krasové vápencové pohoří, které patří k nejzajímavějším v Evropě. Procházka kolem malebného Černého jezera, na jehož jižní straně se zdvíhají vysoké vrcholy. V odpoledních hodinách odjezd do Čech. 8. den: Návrat do Čech v odpoledních hodinách.

Doprava


Autobusem. Nástupní místa: Praha, Hradec Králové, Pardubice, Svitavy, Brno a další místa na trase.

Cena zahrnuje:

 • Dopravu autobusem, průvodce, 5× ubytování, 5× polopenzi.

Cena nezahrnuje:

 • Komplexní pojištění á 288,–Kč + možnost připojištění covid (karanténa v místě dovolené) á 312,–Kč;

vstupy; příplatek za 1L pokoj 3.450,–Kč

Černá Hora s návštěvou AlbánieČerná Hora s návštěvou AlbánieČerná Hora s návštěvou AlbánieČerná Hora s návštěvou Albánie

Podobné zájezdy

ALBÁNIE - ALPY I RIVIÉRA NA BALKÁNĚ

ALBÁNIE - ALPY I RIVIÉRA NA BALKÁNĚ

Země: Albánie

Ubytování: …- ALPY I RIVIÉRA NA BALKÁNĚ

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 8 dnů

č. zájezdu: 491650/128
polopenze
letecky
od39 200,-/osoba
  Krásy Albánie

  Krásy Albánie

  Země: Albánie

  Ubytování: Krásy Albánie

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Září, Říjen

  Délka pobytu: 11 dnů

  č. zájezdu: 474026/105
  polopenze
  letecky
  od27 990,-/osoba
   Albánie - Brilliant hotel & SPA

   Albánie - Brilliant hotel & SPA

   Země: Albánie

   Typ: Pobytové zájezdy

   Termíny: Září

   Délka pobytu: 8 dnů

   č. zájezdu: 474024/105
   polopenze
   letecky
   od21 490,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Dovolená Černá Hora

    Barská riviéra, Budvanská riviéra, Ulcinjská riviéra to je dovolená Černá Hora

    Černá Hora (italsky Montenegro) láká rok od roku více turistů pro pestré možnosti, kterými zde lze trávit dovolená.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit