• Summit Tour
  • »Zájezdy
  • »Černá Hora - NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan

Černá Hora - NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan

č. zájezdu: 348747/1
od7 990,-/osoba
Černá Hora - NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan - Pobytové zájezdy

…NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan

Země: Černá Hora


Stravování: bez stravování
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy, Aktivní dovolená

Termíny: Červenec, Srpen

Délka pobytu: 9 dnů


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • bez stravování

Program

1. den: Odjezd z ČR odpoledne, přejezd přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Černé Hory.

2. den: Ráno příjezd do Černé Hory na okraj nejkrásnějšího národního parku Černé Hory – DURMITOR. Po nefrekventované silnici ze sedla do samotného nitra NP. Přejezd přes nejznámější most Černé Hory na řece Tara. Výšlap od Tary k ubytování nacházejícímu se v srdci Durmitoru, v ŽABLJAKU (cca 40 km, náročnost 2 z 5).

3. den: Toulky zapomenutým krajem SINJAJEVINY. Pro MTB kola základní trasa 60 km (50 % asfalt, 50 % louky a šotolina, náročnost 3 z 5). Pro treková kola okruh přes VRAŽJE JEZERO (možnost koupání) a RIBLE JEZERO s možností odbočky na ZMINIČKO JEZERO po asfaltu (40–50 km, náročnost 2 z 5).

4. den: Sjezd do kaňonu řeky TARA. Průjezd nejdelším a nejhlubším kaňonem Evropy (UNESCO) do DUBRILOVINY (klášter sv. Jiří z 16. st.), (45 km po nefrekventované asfaltce), popř. pokračování kaňonem až do MOJKOVACE.

5. den: Královská etapa – DURMITORSKÝ PRSTENEC, okruh kolem Durmitoru na kaňon řeky Sušice, přes Trsu a Sedlo zpět na hotel (cca 80 km, náročnost 3,5 z 5, stoupání 2 000 m). Lehčí trasa – výjezd na vyhlídku ČUROVAC s panoramatickými výhledy do monumentálního kaňonu řeky Tary s možností odbočky na lyžařské středisko MAMČILOV GRAD a VELKÝ ŠTUOC (40 km, náročnost 2 z 5).

6. den: Malebnými vesničkami podél Pivsko jezero a dále proti proudu řeky Bukovica k nejužšímu kaňonu NEVIDIEMO. Střídání asfaltu se šotolinou s úchvatnými výhledy 600 m dolů na jezero. Na konci výhledy do kaňonu řeky KOMARNICA, kde nás bude čekat autobus u stylové restaurace (60 km, náročnost 2,5 z 5).

7. den: Ze sedla v samém srdci Durmitoru sjezd nevyužívanou a velmi málo známou MTB stezkou pod tunel IVICA NAD ŠAVNIKEM. Dále po staré cestě podél SINJAJEVINY s možností koupání v blankytně modrém VRAŽJE JEZERO zpět do hotelu (15 km MTB pěšina – single track, poté 40 km asfalt, náročnost 2 z 5).

8. den: Snídaně a přejezd autobusem nově postavenou zkratkou (cca 2 hod.) k moři do historického města HERCEG NOVI, koupání, relaxace na pláži, prohlídka města. Pro zájemce možnost rovinaté etapy kolem Kotorského a Risanského zálivu do IGALA (60 km). Večer odjezd z Černé Hory domů.

9. den: Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Úvod:

Na poměrně malém území se nachází jedno z nejmalebnějších a nejznámějších pohoří Černé Hory – Durmitor, který se svými 48 štíty vyšších než 2 000 m, 18 jezery, 5 kaňony a 748 prameny bude těžko hledat konkurenci v širém okolí. Pojeďte s námi poznat blíže toto úchvatné území, které bylo roku 1980 zapsáno na seznam UNESCO, na kole. Nahlédneme do hlubokých kaňonů velkých řek Piva, Tara a Sušice, hlavní horstvo překřížíme skrze průsmyky. Budeme se osamoceně toulat po loukách Sinjajeviny, kde nám jedinou společností budou pasoucí se ovce a skot. Královská etapa povede kolem celého masivu tohoto majestátného vápencového pohoří. Hlavním východiskem pro naše výlety a cyklotoulky bude v samotném srdci Durmitoru, v Žabljaku. Zpáteční cestu si zpříjemníme koupáním u moře. Provází L. Martinek.

Poznámka I:

Svozy platí jen pro turistickou variantu.

Cena zahrnuje:

Doprava klimatizovaným autobusem se speciálním krytým vlekem na kola, 6× nocleh ve vlastních stanech v kempu v blízkosti stravovacího zařízení, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

Místní polopenze (začíná 2. den večeří a končí 8. den snídaní) 1 777 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 405 Kč.

Ubytování:

Ve vlastních stanech v kempu.

Stravování:

Bez stravy, možnost přikoupení polopenze.

Černá Hora - NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan - Pobytové zájezdyČerná Hora - NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan - Pobytové zájezdyČerná Hora - NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan - Pobytové zájezdyČerná Hora - NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan - Pobytové zájezdyČerná Hora - NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan - Pobytové zájezdyČerná Hora - NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan - Pobytové zájezdyČerná Hora - NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan - Pobytové zájezdyČerná Hora - NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan - Pobytové zájezdyČerná Hora - NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan - Pobytové zájezdyČerná Hora - NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan - Pobytové zájezdyČerná Hora - NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan - Pobytové zájezdy

Slevy

FIRST MOMENT platí do 31.12.2017

  • 500 Kč – u zájezdu v hodnotě do 9 999 Kč
  • 1000 Kč – u zájezdu v hodnotě 10 000 Kč a výše
  • 2000 Kč – u zájezdů v hodnotě 30 000 Kč a výše
  • 3000 Kč – u zájezdů v hodnotě 50 000 Kč a výše

Aktuálně

13.10.2020

Cestování je možné! MADEIRA

Na ŘÍJEN jsme připravili jednoznačně POZNÁVACÍ ZÁJEZD, klienti se nemusí tedy obávat, že by šlo o turistiku: Madeira v kostce - ostrov, kde jaro nikdy nekončí. A to během dní, kdy je i státní svátek 28. října = pouze 4 dny dovolené!

2.7.2020

Kam cestovat bez rizika?

Samé dobré zprávy:-) Do všech evropských zemí mimo Švédsko lze cestovat bez rizika:-)

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

RSS, více aktualit