Azory - krásy ostrova Sao Miguel

Šestidenní pohodový zájezd na ostrov St. Miguel v souostroví Azory

č. zájezdu: 250285/34
od29 986,-/osoba
-6%sleva
First minute
Azory - krásy ostrova Sao Miguel - poznávací zájezd

Azory - krásy ostrova Sao Miguel

Země: Portugalsko

Středisko: Azory

Ubytování: AZORY - KRÁSY OSTROVA SAO MIGUEL


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Květen - Září

Délka pobytu: 6 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Letecký poznávací zájezd na šest dní zaměřený na důkladné prozkoumání ostrova Sao Miguel v soustroví Azory. Garance malé skupiny od 8 osob. V ceně letenky Praha – Ponta Delgada a zpět a ubytování v hotelu se snídaní.

Popis

Azorské ostrovy leží v Atlanském oceánu, 2 hodiny letu z Portugalska. Díky odlehlosti zde nejsou davy turistů. Objevíte ráj zelené a modré barvy v rozmanité vegetaci (mj. oblíbené hortenzie), ve vodách jezer uvnitř sopečných kráterů a ve vlnách vždy divokého moře. Počasí je kromě léta přibližně stejné, teploty se pohybují okolo 20 stupňů.

Společně navštívíme hlavní ostrov Sao Miguel. Ostrov plný přírodních krás a zajímavostí projedeme doslova křížem krážem. Vrcholy kopců nejsou daleko od moře, proto jsou výhledy na Atlantik skutečně úchvatné.

Kromě krátkých vycházek se vykoupete v termálních pramenech.

Garance malé skupiny.

CHCETE LETĚT NA AZORY A STRÁVIT ZDE VELIKONOCE? Máme pro vás termín zájezdu 18. 4. – 23. 4. 2019

  Program

  1. den:  Odlet z Prahy s přestupy na ostrov St. Miguel. Podle letových časů případně nocleh v Portu nebo v Lisabonu. V některých termínech letí klienti některé úseky bez průvodce (návazost na další zájezdy, odlet průvodce z/do Vídně apod.)

  2. den:  Dnes si prohlédneme západní stranu ostrova, které dominuje sopečný masiv Sete Cidades. Po cestě zastávka na vyhlídce Vista do Rei, která nabízí jeden z nejkrásnějších panoramických výhledů na ostrov na dvě jezera – modré a zelené v obrovském sopečném kráteru s obvodem až 12 kilometrů a kolmými stěnami vysokými 300 metrů. V případě dostatku času krátká prohlídka nejrušnějšího města Ponta Delgada, které je více jak 500 let staré. Dlouhé úzké ulice s desítkami honosných budov, přímořská promenádu a pevnost nedaleko letiště.

  3. den:  Možnost půldenního lodního výletu na pozorování velryb a delfínů. Oba druhy se v oblasti Azorských ostrovů vyskytují ve velkém množství a často zde lze vidět i vorvaně či delfíny křídlaté. Pozorovat, jak se tito obři vynořují a vyskakují z hlubokých vod oceánu, je zážitek, na který se nedá zapomenout. V případě špatného počasí můžeme zajet do oblasti čajových plantáží s muzeem a dodnes funkčním zařízením z 19 stol. na zpracování světoznámé značky čaje Gorreana Tea. Odpoledne se podíváme do hlavního města Ponta Delgada, mj. na tržiště, kde si můžeme vychutnat místní speciality, mezi kterými jednoznačně vede ananas – hlavní plodina pěstovaná na ostrovech. Ve městě můžeme vidět i dílny, ve kterých se dodnes podle tradiční receptury vyrábí keramika. 

  4. den:  Výlet do Furnasu, po cestě zastávka na vyhlídce Santa Iria s okouzlujícím výhledem na vnitrozemí a severní pobřeží. Příjezd do vesničky Furnas, známé sopkou a tzv. Caldeiras s kouřícími gejzíry a horkými vřídly, které jsou zdrojem léčivého bahna a minerální vody. Místo je známé i typickým místním pokrmům cozido, které se připravuje v zakopaném hrnci ohřívaném vulkanickou párou. Návštěva rajské zahrady s jezírky Terra Nostra – jedné z nejkrásnějších botanických zahrad na ostrově zahrady s jezírky, kde vám dech vyrazí bujná exotická vegetace. Návrat do hotelu podél jižního pobřeží.

  5. den:  Snídaně. Půldenní výlet k Lagoa do Fogo, po cestě prohlídka městečka Ribera Grande malebně položeného na vulkanické náhorní plošině nad mořem. Podíváme se na kouzelné historické centrum s úzkými uličkami lemovanými zajímavými příklady městské architektury ze 17. a 18 stol. jako např. budova radnice, barokní kostel Espirito Santo s barokní fasádou, nebo obloukový most. Pokračování do chráněné přírodní rezervace Lagoa do Fogo (Ohnivé jezero), která je bezesporu jednou z největších přírodních atrakcí ostrova. Mystické modré jezero dlouhé 2 km vyplňující dno vyhaslého kráteru, vzniklého erupcí v r. 1563, obklopené vysokými kopci s endemickou vegetací vytvářejí v kombinaci s bílými písčitými plážemi nádherné scenérie. Na zpáteční cestě návštěva výrobny keramiky.  6. den: Dopoledne odlet a po přestupu přílet do Prahy navečer. V něk­terých termínech letí klienti některé úseky bez průvodce (návazost na další zájezdy, odlet průvodce z/do Vídně apod.)

  6. den: Dopoledne odlet a po přestupu přílet do Prahy navečer. V něk­terých termínech letí klienti některé úseky bez průvodce (návazost na další zájezdy, odlet průvodce z/do Vídně apod.)

  Minimální počet účastníků

  8

  Poznámky k zájezdu

  V některých termínech letí klienti některé úseky bez průvodce (návazost na další zájezdy, odlet průvodce z/do Vídně apod.)

  Cena zahrnuje:

  • 5× ubytování ve 2–3* hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5× snídaně
  • průvodce
  • dopravu podle programu
  • cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK

  Cena nezahrnuje:

  • vstupné (cca 30 EUR)
  • výlet za velrybami
  • spropitné a další výše neuvedené služby

  Slevy:

  • 798 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
  • 798 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami
  Azory - krásy ostrova Sao Miguel - poznávací zájezdAzory - krásy ostrova Sao Miguel - poznávací zájezd
  773 647 900
  774 418 009

  (po-pá: 8:00 - 17:00)

  všechny kontakty

  Aktuálně

  3.1.2019

  Slevy 9% na exotické poznávací zájezdy

  Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých a slovenských průvodců se slevou 9%. First minute trvá jenom do 31.1.2019 za podmínky složení chytré zálohy pouze 10000 Kč na osobu.

  24.8.2018

  Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

  Kam vyrazit v září? .-)

  7.6.2018

  Tip dne - akční nabídka

  Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

  RSS, více aktualit

  Novinky E-mailem

  Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


  zpracováním os. údajů