Azorské ostrovy v zeleném ráji

č. zájezdu: 491937/24
od29 990,-/osoba
-29%sleva
Last minute
Azorské ostrovy v zeleném ráji

Azorské ostrovy v zeleném ráji

Země: Portugalsko


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis

Program

1. den: Odlet z Prahy na ostrov So Migueldo Ponta Delgady, po příletu do Ponta Delgada transfer na ubytování. Podvečerní procházka centrem města.

2. den: Po snídani se nejdříve autobusem vydáme na západní stranu ostrova, kde začíná pěší túra cestou Mata do Canário (cca 12 km – 3,5 hod.), s panoramatickými výhledy a severní i jižní část ostrova, ke caldeira Sete Cidades, obrovskému vyhaslému kráteru, v jehož útrobách jsou dvě nádherná jezera zelené a modré barvy, ve kterých se odráží okolní lesy a atlantické nebe. Krátké volno na procházku po vesnici nebo po břehu Modrého jezera. Poté se pokračuje do Faj de Baixo na prohlídku ananasových plantáží, která bude obohacena o ochutnávku ananasového likéru, který se zde vyrábí. Návrat na ubytování v cca 17,00 hod..

3. den: Výlet k jezeruLago das Furnas a do jeho okolí. U jezera vyvěrají horké prameny a páry, které se využívají k přípravě proslulého dušeného pokrmu cozido das Furnas, který je kombinací masa, zeleniny a brambor. Pěší túra kolem dokola kráteru (cca 9,2 km – 3 hod.). Odpoledne procházka po fascinující botanické zahradě Terra Nostra s množstvím stromů a keřů pocházející z nejrůznějších koutů světa, možnost koupání v jezírku s termální vodou. Výlet pokračuje přes severní pobřeží, k vyhlídce Pico de Ferro a k návštěvě čajových plantáží společnosti Gorreana, jediné svého druhu v Evropě. Součástí je i malé muzeum. Při návratu na ubytování zastávka na vyhlídce Santa Iria. Návrat do hotelu

4. den: Ráno prohlídka města Ponta Delgada, při které se seznámíte s historií, památkami a muzei města a zvyky místních obyvatel. Město není velké, ale má spoustu kouzelných zákoutí a pěkných náměstí, které charakterizují město. Uvidíte kostel do Colegio, klášter Nossa Senhora do Esperanza, pevnost Sao Bras, kostel de Sao Sebastiao nebo náměstí Gonzalo Velho Cabral se svými 3 proslulými oblouky. Odpoledne fakultativně lodí mořská výprava za delfíny a velrybami. Plavba trvá přibližně 3 hodiny a je organizovaná profesionálním týmem. (Uskutečnění výletu záleží na aktuálních povětrnostních podmínkách).

5. den: Po snídani odjezd z Ponta Delgada směrem k vesnici Lagoa. Návštěva tradiční keramické dílny a rybářského přístavu. Pěší túra Praia – Lago do Fogo po přírodní stezce a kolem levády (cca 12km – 4 hod.) během túry budete moci pozorovat mnoho druhů endemických rostlin, které nejsou k vidění jinde na světě. Během výstupu je několik míst, odkud si můžete vychutnat nádherný výhled na jižní pobřeží S.Miguel, na Vila Franca do Campo a Ribeira da Praia. Po té zastávka v Caldeira Velha s termálními prameny a geotermální elektrárnou. Poslední zastávka bude v továrně typických likérů Mulher de Capote. Návrat na hotel.

6. den: Po snídani odjezd k turistické stezce Faial da Terra – Salto do Prego (cca 5 km – 3 hod.), túra začíná i končí ve Faial da Terra, kde se nachází vodopád Salto do Prego a kolem něj překrásné akácie a voňavé pittosporie, nazývané též čínské pomerančovníky. Dále stezka pokračuje klesáním až do Faial da Terra. Zde volno s možností koupání v moři. Návrat do hotelu.

7. den: Volný den nebo celodenní fakultativní výlet po severovýchodní části ostrova (min. 10 osob), nádherném regionu se strmými někdy až vertikálními mořskými útesy, s původní exotickou vegetací a zalesněnými vršky. Návštěva parku Ribeira dos Caldeires, který je umístěný mezi starobylými vodními mlýny. Zde vedou pěší stezky podél svahů nad řekou umožňující přístup k bohaté přírodní vegetaci a k panoramatickým výhledům. Návštěva Casa do Trabalho, centra lidových ručních výšivek a tkaných látek v městečku Nordeste. Cesta dále pokračuje přes nejkrásnější část s působivými výhledy na údolí k vyhlídce Ponta da Madrugada. ** Dále podél pobřeží se dostaneme do vesničky **Povoaço, kde se usadili první osadníci ostrova. Zde můžete ve volném čase ochutnat jejich Fofas da Povoaço (typický azorský moučník). Návrat na ubytování.

8. den: Po snídani volné dopoledne, v určený čas odjezd na letiště, odbavení a v 16,15 odlet do Prahy. Průvodkyně zájezdu: Ivana Meneses

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha–Ponta Delgada–Praha, vč. tax  – autobusovou přepravu dle programu  – 7× ubytování ve 4
 • hotelu Vip Executive Azores v Ponta Delgada  – 7× snídaně  – průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Příplatky

 • jednolůžkový pokoj 11 900 Kč (na vyžádání)  – 7× večeře 4 900 Kč (včetně nápojů – na výběr pivo, nealko nebo sklenka vína, voda a káva)  – fakultativní výlet severovýchod ostrova 1 400 Kč (min. 10 osob)  – fakultativní výlet pozorování delfínů a velryb cca 61 eur Předpokládaná částka na vstupy 40 €.

Doprava

Doprava na Azorské ostrovy je zajištěna leteckou společností Smartwings
Časy letů : 2.8. Praha – Ponta Delgada 12:00 – 15:30 9.8. Ponta Delgada – Praha 16:15 – 22:50 Časy letů j sou v místních časech. **Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou. **
**V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. ** Rozměry příručního zavazadla – max. 55×40×20 cm.

Způsob prodeje

On-line

Azorské ostrovy v zeleném rájiAzorské ostrovy v zeleném rájiAzorské ostrovy v zeleném rájiAzorské ostrovy v zeleném rájiAzorské ostrovy v zeleném rájiAzorské ostrovy v zeleném rájiAzorské ostrovy v zeleném rájiAzorské ostrovy v zeleném rájiAzorské ostrovy v zeleném rájiAzorské ostrovy v zeleném rájiAzorské ostrovy v zeleném rájiAzorské ostrovy v zeleném rájiAzorské ostrovy v zeleném rájiAzorské ostrovy v zeleném rájiAzorské ostrovy v zeleném rájiAzorské ostrovy v zeleném ráji

Podobné zájezdy

Azory - ostrovy uprostřed Atlantiku

Azory - ostrovy uprostřed Atlantiku

Země: Portugalsko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Květen - Září

Délka pobytu: 11 dnů

č. zájezdu: 475618/134
snídaně
letecky
od61 430,-/osoba
  Portugalsko a Kapverdské ostrovy

  Portugalsko a Kapverdské ostrovy

  Země: Portugalsko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Srpen - Listopad

  Délka pobytu: 10 dnů

  č. zájezdu: 465948/72
  snídaně
  letecky
  od55 025,-/osoba
   -29%sleva
   Poznávací zájezd Velký okruh Madeirou

   Poznávací zájezd Velký okruh Madeirou

   Země: Portugalsko

   Ubytování: hotel

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Říjen - Květen

   Délka pobytu: 8 až 16 dnů

   č. zájezdu: 451501/89
   polopenze
   letecky
   od29 529,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Pobytové zájezdy pro seniory

    Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit