Antické Řecko a Santorini

č. zájezdu: 337982/113
od1,-/osoba
Antické Řecko a Santorini - Poznávací zájezdy

Antické Řecko a Santorini

Země: Řecko


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Duben

Délka pobytu: 7 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Program

0. den: 1. den: V odpoledních hodinách odlet z Prahy do Atén. Po příletu do Athén transfer do hotelu. Nocleh v hotelu v Aténách.

2. den: Odjezd z Athén na sever Řecka. Odpoledne Dion (Dio), antické město na úpatí slavné hory Olympu, které sloužilo k oslavě řeckých bohů. Stála tam řada chámů (chrám boha Dia a svatyně Isidy, Demeter a Asklepia), řecké i římské divadlo, veřejné lázně a stadion na atletické hry. Město výrazně podporoval Alexandr Veliký – právě z Dionu se vydal na výpravu do Persie. Navštívíme archeologické vykopávky antického města a Archeologické muzeum, které nabízí řadu cenných uměleckých děl i předměty denního života ve starověku. Ubytování v hotelu v Soluni.

3. den: Soluň (Thessaloniki), druhé největší řecké město, které je díky stavbám z období raně křesťanského a byzantského období zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Město založil Kassandros, král Makedonský, a pojmenoval jej po své manželce Thessalonice, sestře Alexandra Velikého. Navštívíme hlavní památky, které připomínají antickou, byzantskou, tureckou a židovskou minulost. K největším atrakcím patří zejména vítězný oblouk císaře Galeria s bohatou římskou sochařskou výzdobou, turecká Bílá věž a kostely sv. Demetria, svaté Sofie, tzv. rotunda a Óssios Davíd, které nabízejí nejkrásnější byzantské mozaiky. Prohlídka významného Archeologického muzea, které zahrnuje cenná umělecká díla pocházející ze Soluně, Makedinie a Thrákie od pravěku k počátkům křesťanství – nejzajímavější je unikátní soubor mistrovských děl antického zlatnictví (poklad ze Sindos a poklad z Dervéni). Noc v hotelu v Soluni.

4. den: Dopoledne Lefkádia – monumentální makedonské hroby v podobě podzemních řeckých chrámů. Odpoledne Vergina a její královské hrobky, které jsou zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO. Pohřebiště makedonských vládců bylo objeveno v 70. letech minulého století a stalo se senzací, protože nabízí ukázky monumentálního starořeckého malířství, které se jinak nezachovalo. Tzv. hrobka Persefony nabízí scénu zobrazující Hádův únos Persefony – velkolepé malířské dílo, tzv. hrobka II pravděpodobně patřila slavnému Filipu II Makedonskému a jako jediná zůstala zcela nedotčena až do jejího objevu v roce 1977, další hrobka byla zřejmě určena pro Alexandra IV, syna Alexandra Velikého. Noc v hotelu v oblasti Meteory.

5. den: Dopoledne Meteora – návštěva unikátních klášterů na 300 metrů vysokých skalách vypadají jako zázrak architektury a potvrzují jejich název, který je odvozen od řeckých slov popisujících ve vzduchu se vznášející kláštery. Mniši a poustevníci se tam usazovali od časného středověku a stavby byly dostupné pouze po žebřících a úzkých schodištích. Monastýry byly vyzdobeny nádhernými ikonami, mimo jiné i od Theofana Krétského. Kláštery jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Večer ubytování v Athénách.

6. den: Fakulatitivní výlet na ostrov Santorin.

Po snídani odjezd lodí na ostrov Santorini. Prohlídka archeologických vykopávek v Akrotiri, což jsou skutečné Pompeje doby bronzové. Sopka na ostrově vybuchla někdy před rokem 1600 před naším letopočtem a následky jejího řádění totálně ochromily kvetoucí říši bájného krále Mínoa. Slavná báje o Atlantidě zřejmě popisuje právě toto neštěstí. Santorin, nazývaný v antice Théra, se z velké části propadl do moře, zbytek ostrova i s velkým mínojským městem pokryla desítky metrů vysoká vrstva sopečného popela a pemzy. Město se pod tímto nánosem zachovalo v téměř dokonalé podobě, takže můžeme projít jeho ulicemi a navštívit luxusní domy, které byly v 2. tisíciletá před naším letopočtem postaveny pro bohaté obyvatele „Atlantidy“.

Městečko Fira – společná prohlídka Muzea prehistorické Théry, které nabízí úchvatné umělecké a archeologické nálezy z doby mínojské, zejména unikátní nástěnné malby, které do velké míry změnili náš pohled na umění doby bronzové. Některé malby vypadají, jako by krásné dívky maloval antický předchůdce Sandra Botticelliho. Objevy z Akrotiri jsou považovány za největší kulturní senzaci v poválečné archeologii. V podvečer odjezd lodí do Athén, noc v hotelu v Athénách.

Ti účastníci zájezdu, kteří se nebudou chtít zúčastnit výletu na ostrov Santorin, mohou využít tohoto dne k prohlídce a návštěvě četných athenských antických památek.

7. den: Odlet z Atén zpět do Prahy.

Ceny připravujeme…

připravujeme …

Druhé pokračování úspěšného zájezdu do Řecka nabídne významné archeologické a umělecké památky severního Řecka, mj. slavné hrobky a zlaté poklady makedonských králů, návštěvu středověkých klášterů v Meteoře, raně křesťanské a byzantské umění Soluně, ze které pocházeli Metoděj a Konstantin, jejichž misie směřovala do Velké Moravy. Speciální pozornost bude věnována vykopávkám na ostrově Santorinu, antické Théře, kde bylo pod sopečným popelem objeveno minojské město a vzácné fresky, které patří k tomu nejlepšímu, co mohou nabídnout středomořské civilizace v 2. tisíciletí př.n.l. Théra se pravděpodobně stala podnětem k mýtům o bájné Atlantidě.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu z Prahy do Athén a zpět, včetně letištních tax
 • palubní zavazadlo (max 7 kg)
 • 6× ubytování
 • 6× snídani
 • transfery autokarem po Řecku
 • služby průvodce

Cena nezahrnuje:

 • komplexní pojištění
 • vstupy do objektů
 • zavazadlo k odbavení

Slevy

Časová sleva

Včasná rezervace vám zaručí klid na přípravu na váš zájezd, větší možnost výběru termínu i pobytového místa a nám naopak poskytne dostatek času pro zajištění všech vámi požadovaných služeb. Vážíme si zákazníků, kteří si rezervují zájezd s větším předstihem a nabízíme jim velmi zajímavé slevy. Specifikace těchto slev je dána jednotlivými katalogy a pohybuje se v rozmezí 3 až 12%. Slevy pro stále zákazníky Vážíme si všech zákazníků, kteří se k nám vracejí či s námi cestují pravidelně. Klienti, s námi cestují pravidelně, mohou využít 3% slevu z ceny zájezdu.

Slevy pro kolektivy

Chcete nám pomoci s přípravou zájezdu, máte organizační schopnosti, pracujete rádi ve prospěch kolektivu? Pak můžete využít našich výhodných slev či speciálních výhod při rezervaci skupiny osob.

 • při rezervaci min. 7 osob – 25 % sleva pro objednavatele
 • při rezervaci min. 13 osob – 50 % sleva pro objednavatele
 • při rezervaci min. 21 osob – 1 místo zdarma
 • při rezervaci min. 31 osob – 1,5 místa zdarma
 • při rezervaci min. 42 osob – 2 místa zdarma a 5 % sleva z ceny zájezdu pro všech účastníky

  Slevy pro skupinu lze uplatnit pouze v případě, že skupina cestuje v termínu stanoveném katalogem a čerpá shodný program a služby.

Slevy pro seniory

Občanům starším 60 let poskytujeme u některých našich zájezdů slevu ve výši 2–5 % v případě, že si rezervují zájezd minimálně 3 měsíce před odjezdem. Přesné podmínky získání této slevy jsou specifikovány v katalogu zájezdů.

Slevy skupinové, seniorské, časové, případně další se neslučují – je možné uplatnit pouze jednu slevu. Vyjjímkou je sleva pro stálé klienty, kterou je možné přičíst ke každé další slevě
Slevu je nutné uplatnit při objednávce zájezdu. Dodatečné (pozdější) uplatnění slevy není možné.


Doprava

CK provozuje vlastní autokarovou dopravu. Cílem této nabídky je seznámení co nejširší veřejnosti s možností využít naše luxusní autokary vybavené klimatizací, vestavěným WC, videem a občerstvením pro zpříjemnění Vašich cest u nás i v zahraničí tak, aby byly umocněny Vaše zážitky z krásného zájezdu. Samozřejmostí jsou pro nás vedle luxusních autobusů i luxusní služby – v posádkách našich autobusů jsou zkušení profesionálové, kteří brázdí Evropu křížem krážem již řadu let a k jejich základním návykům patří i špičkové služby pro klienty. V současné době nabízí naše firma 2 autokary Mercedes. Typ O350 RHD a Typ MB Tourismo. Oba v konfiguraci 49+1 míst:

Mercedes O350 RHD : 49 + 1 míst, klimatizace, velkoprostorové zavazadlové kufry, vestavěné WC, video – 2 televize, teplé a studené nápoje během cesty. Cenová nabídka je od 24 Kč/km a 150 Kč/hod. čekání .

Mercedes Tourismo : 49 + 1 míst, klimatizace, velkoprostorové zavazadlové kufry, vestavěné WC, video – 2 televize, teplé a studené nápoje během cesty. Cenová nabídka je od 24 Kč/km a 150 Kč/hod. čekání. Většinou však fungují smluvní ceny, které jsou různé podle jednotlivých typů zajišťované dopravy, její náročnosti, případně objemu přepravy. Pro menší skupiny nabízíme rovněž dopravu minivanem (mikrobusem) VW Transporter s kapacitou 8 osob. VW Transporter T6 : 7–8 míst, klimatizace, dostatečný prostor pro zavazadla. Cenová nabídka od 9 Kč/km a 150 Kč/hod. čekání.


Pojištění

CK je pojištěna ze zákona proti úpadku. Certifikát posíláme s cestovní smlouvou.

Pojištění k zájezd nabízíme přes UNIQA za 30 Kč na osobu a den se stornem do 15 tis Kč na osobu. Vyšší plnění je možné. Více informací k cestovnímu pojištění

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů