Aljaška, Yukon - volání divočiny

č. zájezdu: 273842/72
od126 620,-/osoba
Aljaška, Yukon - volání divočiny - Poznávací zájezdy

Aljaška, Yukon - volání divočiny

Země: Kanada


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec, Srpen, Září

Délka pobytu: 16 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Program

1. den: Odlet z Evropy, přílet do ANCHORAGE, hlavního města všech outdoorových nadšenců. Ubytování, aklimatizace a přivítání jak se patří – s pohárkem whisky.

2. den: ANCHORAGE: největší město země, které leží ve stínu ledovců a zasněžených hor. Skutečné město divočiny a zároveň hlavní letecká křižovatka země. Downtown, hard rock café, Cook Strait a deštivé počasí.

3. den: Pokračujeme do pobřežního města SEWARD, obklopeného zaledněnými horami a hlubokými fjordy. Viděli jste už padesátikilového lososa? Zblízka si prohlédneme ledovec Exit, a komu to bude málo, může z paluby výletní lodi obdivovat až dvacet ledovců za jeden den! Uvidíme opět velryby, neohrabané alky a lebedící si mořské vydry? Naučíme se rozeznávat tuleně od lvounů. Uvidíme padat odtrženou část ledovce do moře?

4. den: Vydáme se za dalšími krásami této divoké země. Přes údolí MATANUSKA a nebetyčné pobřežní hory až do městečka GlennAllen položeného u vstupu do národního parku WRANGELL – ST. ELIAS. Největší národní park Severní Ameriky s největším počtem ledovců na kontinentu.

5. den: Vydáváme se za dalšími krásami této země. Neodkládejte fotoaparáty, blížíme se k dalšímu z největších národních parků světa, který je zároveň světovým dědictvím UNESCO. Zde pochopíte, jak asi vypadala doba ledová, a barvě jezera KLUANE nebudete chtít uvěřit.

6. den: V obou parcích krátké nenáročné túry, např. na Králův trůn. Pokud jste někdy uvažovali o vyhlídkovém letu malým letadlem, toto je TO místo. Možnost spatřit ledovou pyramidu nejvyššího vrcholu Kanady Mount Logan (5959 m).

7. den: Pro dobrou dávku adrenalinu doporučujeme výlet na raftu na řece Alsek. Vodáci vědí, že je to jedna z nejlepších bílých vod na světě!

8. den: Příjezdem do města WHITEHORSE vklouzneme do zlatokopecké historie dalekého severu. Uvidíme slavnou řeku YUKON – možnost zkusit na vlastní kůži splavování obávaných peřejí Five Fingers. Před poutí za zlatem Klondiku se však ještě nabažíme horkých termálních pramenů, kterými je západní Kanada přímo posetá – navštívíme Takhini Hot Springs.

9. den: Čeká nás město DAWSON CITY, kde zuřila zlatá horečka. KLONDIKE HIGHWAY nás povede přes nekonečné pláně Yukonu rovnou za naší zlatou Bonanzou. Možná právě v našem hotelu kdysi nocoval Jack London. Prohlédneme si město a nasajeme jeho atmosféru. Večer strávíme v klasickém baru, kde si budeme připíjet s místními zlatokopy. Chcete se dostat na seznam slavných? V baru Sourdough si dejte pohárek pálenky s vylouhovaným palcem dávného zlatokopa.

10. den: Následující den podlehneme zlaté horečce a vyzkoušíme štěstí na potocích Bonanza a Eldorado – každých 150 metrů potoka před námi v roce 1900 vydalo zlato za 25 milionů dolarů.

11. den: Připravíme se na cestu vedoucí přes střechu světa (Top of the World Highway), která své jméno nedostala náhodou. Nejsevernější golfové hřiště světa, plavba přes řeku Yukon. V osadě Boundary překročíme nejsevernější pozemní hranice USA a vydáme se za dalšími dobrodružstvími.

12. den: Vítejte ve FAIRBANKS – samotném srdci Aljašky! North Pole a Santa Claus. Pilot nám předvede, jak se přistává s letadlem na vodě.

13. den: To nejlepší na konec! V řeči původních obyvatel DENALI znamená VELKÝ. Dáme jim v každém smyslu tohoto slova za pravdu. Autobus s průvodcem nás zaveze hluboko do vnitra tohoto obrovského národního parku. Právě zde uvidíte svého prvního a vzápětí i druhého či třetího grizzlyho v životě. Při dobrém počasí se vám v celé své nádheře ukáže zasněžený masiv Mount McKinley a na tento pohled v životě nezapomenete. Vyhlídkový let mezi rozeklanými hřebeny nejvyšší hory Ameriky je také zážitkem, na který budete navždy vzpomínat.

14. den: Znovu v Anchorage. Plní zážitků a zamilovaní do divoké severské přírody. S Aljaškou se rozloučíme v jedné z místních restaurací s výhledem na řetěz zasněžených hor a záliv Turnagain.

15. den: Odlet domů.

16. den: Přílet.

Poznávací zájezd do jednoho z nejodlehlejších koutů naší planety. Aljaška je poslední pevninou před chladnými vodami severských moří a za ní je už jen Severní pól. Volání divočiny v podobě setkání s medvědy, losy a dalšími zvířaty této nádherné země. Pro milovníky přírody je tato komfortní dovolená povinností. 

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, průvodce, pronajatý klimatizovaný mikrobus, rozsáhlý program, ubytování v hotelech a motelech (kategorie cca 3), ukázku dovedností psovodů a chovatelů nejlepších Huskies světa, plavbu historickým parníkem, autobusovou výpravu do divočiny v Denali, rýžování zlata, ukázku života původních indiánů – lov a porcování lososů, plavbu přes mohutnou řeku Yukon, ukázku indiánských obydlí, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu, ESTA do USA, eTA do Kanady, fakultativní výlety.
Aljaška, Yukon - volání divočiny - Poznávací zájezdyAljaška, Yukon - volání divočiny - Poznávací zájezdyAljaška, Yukon - volání divočiny - Poznávací zájezdy

Slevy

Za brzké přihlášení

cena zájezdu od do sleva
do 55 775 Kč 1 000 Kč
od 55 800 Kč do 73 375 Kč 1 500 Kč
od 73 376 Kč do 92 950 Kč 2 500 Kč
nad 92 965 Kč 2 900 Kč

Podmínky udělení slevy: Platí pro každého klienta, který se přihlásí a zaplatí zálohu 50% z ceny zájezdu do 5 měsíců před jeho odjezdem. Tuto slevu je možné spojit s klubovou slevou.

Studentská / Učitelská / Lékařská

1 000 Kč na všechny letecké zájezdy

Podmínky udělení slevy: Na slevu má nárok klient, který je student, učitel nebo lékař. Studentská sleva platí pro studenty / učitele základních, středních a vysokých škol a prokazuje se kopií průkazu ISIC / ITIC. Lékařská sleva platí pro prvního přihlášeného lékaře na daný zájezd, který se zaváže vzít s sebou lékárničku a převezme funkci zdravotníka na zájezdu. Tuto slevu je možné spojit se slevou za brzké přihlášení, slevou klubovou a slevou uvítací.

Sleva množstevní / dovolená na míru

Větší skupině najednou (již od 6 klientů) přihlášené na 1 katalogový zájezd můžeme udělit speciální slevu, která bude záviset na velikosti skupiny a termínu. Informujte se, prosím, v kanceláři CK
Pro firmy a ucelené kolektivy organizujeme zájezdy na klíč za speciální ceny.

Služba doubytování

Služba pro vás všechny, kteří cestujete s CK sami a nechcete si připlácet za jednolůžkový pokoj. Najdeme vám spolucestujícího, ušetřené peníze si na vaší dovolené jistě užijete.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

14.3.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů