Aljaška, Yukon - volání divočiny

č. zájezdu: 273842/72
od115 225,-/osoba
-9%sleva
Aljaška, Yukon - volání divočiny - Poznávací zájezdy

Aljaška, Yukon - volání divočiny

Země: Kanada


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen - Září

Délka pobytu: 15 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Program

1. den: Odlet z Evropy, přílet do ANCHORAGE, hlavního města všech outdoorových nadšenců. Ubytování, aklimatizace a přivítání jak se patří – s pohárkem whisky.

2. den: ANCHORAGE: největší město země, které leží ve stínu ledovců a zasněžených hor. Skutečné město divočiny a zároveň hlavní letecká křižovatka země. Downtown, hard rock café, Cook Strait a deštivé počasí.

3. den: Pokračujeme do pobřežního města SEWARD, obklopeného zaledněnými horami a hlubokými fjordy. Viděli jste už padesátikilového lososa? Zblízka si prohlédneme ledovec Exit, a komu to bude málo, může z paluby výletní lodi obdivovat až dvacet ledovců za jeden den! Uvidíme opět velryby, neohrabané alky a lebedící si mořské vydry? Naučíme se rozeznávat tuleně od lvounů. Uvidíme padat odtrženou část ledovce do moře?

4. den: Vydáme se za dalšími krásami této divoké země. Přes údolí MATANUSKA a nebetyčné pobřežní hory až do městečka GlennAllen položeného u vstupu do národního parku WRANGELL – ST. ELIAS. Největší národní park Severní Ameriky s největším počtem ledovců na kontinentu.

5. den: Vydáváme se za dalšími krásami této země. Neodkládejte fotoaparáty, blížíme se k dalšímu z největších národních parků světa, který je zároveň světovým dědictvím UNESCO. Zde pochopíte, jak asi vypadala doba ledová, a barvě jezera KLUANE nebudete chtít uvěřit.

6. den: V obou parcích krátké nenáročné túry, např. na Králův trůn. Pokud jste někdy uvažovali o vyhlídkovém letu malým letadlem, toto je TO místo. Možnost spatřit ledovou pyramidu nejvyššího vrcholu Kanady Mount Logan (5959 m).

7. den: Pro dobrou dávku adrenalinu doporučujeme výlet na raftu na řece Alsek. Vodáci vědí, že je to jedna z nejlepších bílých vod na světě!

8. den: Příjezdem do města WHITEHORSE vklouzneme do zlatokopecké historie dalekého severu. Uvidíme slavnou řeku YUKON – možnost zkusit na vlastní kůži splavování obávaných peřejí Five Fingers. Před poutí za zlatem Klondiku se však ještě nabažíme horkých termálních pramenů, kterými je západní Kanada přímo posetá – navštívíme Takhini Hot Springs.

9. den: Čeká nás město DAWSON CITY, kde zuřila zlatá horečka. KLONDIKE HIGHWAY nás povede přes nekonečné pláně Yukonu rovnou za naší zlatou Bonanzou. Možná právě v našem hotelu kdysi nocoval Jack London. Prohlédneme si město a nasajeme jeho atmosféru. Večer strávíme v klasickém baru, kde si budeme připíjet s místními zlatokopy. Chcete se dostat na seznam slavných? V baru Sourdough si dejte pohárek pálenky s vylouhovaným palcem dávného zlatokopa.

10. den: Následující den podlehneme zlaté horečce a vyzkoušíme štěstí na potocích Bonanza a Eldorado – každých 150 metrů potoka před námi v roce 1900 vydalo zlato za 25 milionů dolarů.

11. den: Připravíme se na cestu vedoucí přes střechu světa (Top of the World Highway), která své jméno nedostala náhodou. Nejsevernější golfové hřiště světa, plavba přes řeku Yukon. V osadě Boundary překročíme nejsevernější pozemní hranice USA a vydáme se za dalšími dobrodružstvími.

12. den: Vítejte ve FAIRBANKS – samotném srdci Aljašky! North Pole a Santa Claus. Pilot nám předvede, jak se přistává s letadlem na vodě.

13. den: To nejlepší na konec! V řeči původních obyvatel DENALI znamená VELKÝ. Dáme jim v každém smyslu tohoto slova za pravdu. Autobus s průvodcem nás zaveze hluboko do vnitra tohoto obrovského národního parku. Právě zde uvidíte svého prvního a vzápětí i druhého či třetího grizzlyho v životě. Při dobrém počasí se vám v celé své nádheře ukáže zasněžený masiv Mount McKinley a na tento pohled v životě nezapomenete. Vyhlídkový let mezi rozeklanými hřebeny nejvyšší hory Ameriky je také zážitkem, na který budete navždy vzpomínat.

14. den: Znovu v Anchorage. Plní zážitků a zamilovaní do divoké severské přírody. S Aljaškou se rozloučíme v jedné z místních restaurací s výhledem na řetěz zasněžených hor a záliv Turnagain.

15. den: Odlet domů.

16. den: Přílet.

Poznávací zájezd do jednoho z nejodlehlejších koutů naší planety. Aljaška je poslední pevninou před chladnými vodami severských moří a za ní je už jen Severní pól. Volání divočiny v podobě setkání s medvědy, losy a dalšími zvířaty této nádherné země. Pro milovníky přírody je tato komfortní dovolená povinností. 

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, průvodce, pronajatý klimatizovaný mikrobus, rozsáhlý program, ubytování v hotelech a motelech (kategorie cca 3), ukázku dovedností psovodů a chovatelů nejlepších Huskies světa, plavbu historickým parníkem, autobusovou výpravu do divočiny v Denali, rýžování zlata, ukázku života původních indiánů – lov a porcování lososů, plavbu přes mohutnou řeku Yukon, ukázku indiánských obydlí, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu, ESTA do USA, eTA do Kanady, fakultativní výlety.
Aljaška, Yukon - volání divočiny - Poznávací zájezdyAljaška, Yukon - volání divočiny - Poznávací zájezdyAljaška, Yukon - volání divočiny - Poznávací zájezdy

Slevy

Novoroční sleva až 9%

Sleva 7% se vztahuje na zájezdy s odletem v období 1.3.2019 – 14.5.2019.
Sleva 9% se vztahuje na zájezdy s odletem po 15.5.2019.

Podmínky udělení slevy: Novoroční sleva platí do 31.1.2019. Platí na všechny zájezdy v roce 2019, pokud nejsou „na vyžádání́“. Ke statusu „na vyžádání“ dochází většinou cca 30 – 60 dní před odletem na zájezd. Znamená to, že je nutné ověřit možnosti leteckého spojení, dostupnost ostatních služeb a poté tak potvrdit místo na zájezdu. Doporučujeme vám tedy přihlásit se včas s dostatečným předstihem a využít tak možnost slevy. Novoroční slevu je možné si spojit pouze s Klubovou slevou 2019.

Využijte od 1.1. do 31.1.2019 nabídku CHYTRÉ ZÁLOHY.

Při nákupu zájezdu s odletem po 1.9.2019 můžete uhradit zálohu na 1 osobu pouze ve výši 10 000 Kč.
Užijte si exotiku s možností platby většiny ceny zájezdu až po zaslaní definitivních pokynů.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 21.12.2018 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 6 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

3.1.2019

Slevy 9% na exotické poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých a slovenských průvodců se slevou 9%. First minute trvá jenom do 31.1.2019 za podmínky složení chytré zálohy pouze 10000 Kč na osobu.

24.8.2018

Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

Kam vyrazit v září? .-)

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů