Aljaška, Yukon - volání divočiny

č. zájezdu: 273842/72
vyprodáno
Aljaška, Yukon - volání divočiny - Poznávací zájezdy

Aljaška, Yukon - volání divočiny

Země: Kanada


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Program

1. den: Odlet z Evropy, přílet do ANCHORAGE, hlavního města všech outdoorových nadšenců a největšího města země, které leží ve stínu ledovců a zasněžených hor. Proto se o něm také říká, že je to město nejblíže k Aljašce. Skutečné město divočiny a zároveň hlavní letecká křižovatka země. Přistaneme na letišti, jehož součástí je největší letiště pro hydroplány. Sedneme do auta a pojedeme do hotelu. Ubytujeme se a začneme s aklimatizací. Projdeme si Downtown, podle chuti si můžeme dát večeři v Hard Rock Café, nebo v jiné restaurací.

2. den: Pokračujeme do pobřežního města SEWARD, obklopeného zaledněnými horami a hlubokými fjordy. Po dálnici se dostaneme na cestu, která vede na jih od Anchorage. Podél zálivu s názvem Turnagain Arm se dostaneme na jeho konec. Z vyhlídek na záliv bývají občas k zahlédnutí běluhy, zajímavý druh velryb. Na místě, kde záliv ustupuje řekám stékajícím z hor hledejte symbol USA, orla bělohlavého. Chodí sem lovit ryby podobně jako i místní obyvatelé. Při vesnici Portage se nachází záchranná stanice pro divokou zvěř. Ty, které je možné opět vypustit zde nacházejí přechodný domov, jsou tu ale i zvířata, která už do volné přírody nelze vypustit. Můžete zde tak vidět zvířata, které jinak v divočině těžko uvidíte. Ať už jsou to pižmoni, bizoni lesní – menší příbuzné jejich psounů z plání jižní Kanady a USA. Zde se naučíte rozeznávat medvěda grizzly od baribala, což je pro místní lidi žijící v divočině velmi důležité. Pokračujeme směrem do Seward a přecházíme údolími s nádhernými výhledy. Vstupujeme do národního parku Kenai. Pár kilometrů před městem je zacházka k snadno dostupnému ledovci Exit. Projdeme se na některou z vyhlídek podle možností a schopností skupiny. Ledovec Exit je jedním z nejsnáze dostupných ledovců vůbec a na vyhlídky vedou jednoduché turistické chodníky.

3. den: Dnešní den je věnován hlavní fakultativní aktivitě a tou je plavba po národním parku KENAI. Dosud si ji objednali všichni naši klienti a všichni se vrátili nadšení. Loď vyráží ráno z přístavu v Seward a pluje zálivem Resurrection Bay. Už zde budeme hledat vydry mořské (Kalan) a sviňuchy běloploutvé (dalls Porpoise) a sviňuchy obyčejné (harbour Porpoise), které často doprovázejí lodě po cestě. Na skalách a na pobřeží budeme hledat tuleně obyčejné a lachtany Stellerova. Zde si vysvětlíme, jaký je rozdíl mezi těmito dvěma skupinami zvířat. Na otevřeném moři obeplul skály oddělující záliv Aialik, ve kterém se nacházejí konce dvou ledovců. K jednomu z nich se loď přiblíží a budeme chvíli čekat, jestli budeme mít štěstí a podaří se nám natočit jak se kus ledovce utrhne a s hukotem zhroutí do zálivu. Právě zde je možné vidět „neohrabané“ alky – mníšiky vlasaté (Papuchalky), kdysi známé jako Lundu a Norcia (alky) tenkozobé. Vrátíme se na otevřené moře a vydáme se na cestu zpět. Hory s ledovci, padající do moře tvoří dokonalou kulisu. budeme mít štěstí na velryby? Na léto se sem chodí nakrmit více druhů velryb. nejčastěji potkáváme plejtváka křídlatého (keporkak) a šedého (plejtvák šedý). Keporkaci jsou známé svými výskoky a my jen budeme doufat, že se nám tento moment podaří zachytit. V této oblasti se často objevují i kosatky dravé. Několikačlenné rodiny zde loví ryby, lachtany a tuleně. Uvidíme, co nám dnes příroda nabídne, v každém případě bude tato plavba jedna z těch, na které se nezapomíná. Ti, co nepůjdou na plavbu budou mít individuální a oddechový program. Po návratu do Seward máme stále čas na nějakou aktivitu. Můžeme se jen tak projít po nábřeží, dát si chutnou večeři, nebo se jít podívat do místního akvária. Slouží i jako záchranná stanice mořských živočichů a zde se podíváme zblízka na mníšiky, tuleně a další obyvatele místní přírody. Nebo se odvezeme až téměř na konec cesty na Miller's Landing. Zde je místo, kde zpracovávají čerstvé úlovky a pokud budeme mít štěstí, uvidíme i padesátikilového lososa. Pro ty aktivnější je možnost využít v letních měsících Kajak po zálivu v „půlnočním slunci“. Jsme dostatečně na severu, aby zde slunce téměř nezapadlo a okolo 11 hod. večer je zde jako na sklonku bílého dne.

4. den: Vracíme se zpět do Anchorage stejnou cestou. Jak jsme vnímali krajinu z lodi, tak se nám tato cesta bude jevit zase jinak. Kolem největšího aljašského města jen projdeme a vzdálíme se na východ. Míjíme pohoří Chugach a po silnici č.1 míříme více do vnitrozemí. Čas na oběd nám vyjde pravděpodobně v městečku Palmer. Za městem už ztratíme jakýkoliv kontakt s mořem a vstupujeme do aljašské vnitrozemské divočiny. Podél cesty hledáme cokoliv, co se pohne. Od majestátních losů, kteří často stojí po záda v jezírkách, bobrů, kteří si zde staví své hráze, přes rosomáka hledající zbytky v odpadkových koších až po medvědy. Zastavíme se na vyhlídce na ledovec MATANUSKA. Pokud je Vaše skupina dostatečně aktivní, je možnost prověřit aktuální situaci a případně zarezervovat pěší výstup na ledovec. Vše záleží na aktuálním počasí a teplot v předešlých dnech a týdnech. V případě zájmu se dohodnete s průvodcem na místě. Za vyhlídkou na ledovec se po pár kilometrech dostaneme do jiného světa. Relativně úzké údolí se otevřou a naskytne se nám pohled na nedozírnou krajinu. Zde hledejte migrující soby. Přes širokánské údolí a mezi nebetyčné hory až do městečka Glennallen položeného při vstupu do národního parku WRANGELL-SAINT ELIAS. Největší národní park Severní Ameriky s největším počtem ledovců na kontinentu.

5. den: Cestou z Glennalennu, vedle hranic národního parku, se budeme dívat do dálky a hledat nejvyšší vrch Kanady a druhý nejvyšší v severní Americe po Denali, Mount Logan (5.959 m.n.m.). Pokud nám to počasí dovolí, projdeme se v rámci kondice skupiny v národním parku Wrangell-Saint Elias. Absolutní divočina a minimum turistů. Většinou se zde setkáme maximálně do 10 nadšenců. Po prašné cestě Nabesna road projdeme asi 30 kilometrů. Na bráně v oblasti Slana se rangerů zeptáme na aktuální možnosti. Nejčastěji absolvujeme přibližně tříhodinovou nenáročnou procházku po útulné cestě na úpatí hor. Zde budeme mít dokonalý pocit z divočiny. Vrátíme se do auta a zpět na hlavní cestu. Pár kilometrů od křižovatky je malý obchod se smíšeným zbožím a pokud bude otevřeno, zastavíme se zde. Kromě základních potravin zde najdete kožešiny, zbraně a pasti na zvěř. Trošku jiný sortiment než v našich „jednotách“. Na stěně tu má majitel obchodu otištěny medvědy, které se mu procházejí po dvoře. Pokračujeme dále po cestě až do městečka Tok. Přijdeme sem právě v době večeře. Všeobecně jsou možnosti stravování v této divočině omezené. V Toku je jedna slušná restaurace, kam často chodíme na vepřová žebírka. Věříme, že se necháte přemluvit.

6. den: Odjíždíme z Toku a za městem překročíme řeku Tanana, přičemž mineme odbočku doleva. K Toku se za pár dní vrátíme zpět, abychom uzavřeli okruh Yukon. Těsně před hranicí se nachází přírodní rezervace Tetlin. Záplavová oblast s množstvím bobřích hrází a množstvím vodního ptactva. Zde je ještě poslední benzínová pumpa na straně USA a už jen překročíme hranice. Široký vysekaný pás na pomezí nám ukazuje, kudy vede státní hranice. Vstupujeme do Kanady, do teritoria Yukon. Za přechodem nás vítá tabule s nápisem „Větší než život“. I když to není oficiálně motto teritoria, je velmi výstižné. Rozlohu má 482.443 km2, což je přibližně čtyřnásobek rozlohy bývalého Československa. Na této rozloze však žije přibližně 36.000 obyvatel, z toho více než 25.000 v hlavním městě Whitehorse. Cestou z hranice se opět přiblížíme k hranici národního parku KLUANE, což je kanadské pokračování parku Wrangell – Saint Elias. Právě zde se nachází nejvyšší hora Kanady. V osadě Destruction Bay, na břehu jezera Kluane, je jedna z mála možností, kde se jednoduše najíst. Pokračujeme až na křižovatku silnic s příznačným názvem, Haines Junction. Zde můžete pokračovat do Whitehorse, nebo se vydat na jih a přijít na konec cesty, odkud Vás naloží trajekt a odveze do hlavního města Aljašky, Juneau. Toto je hlavní město, které nemá silniční spojení se zbytkem státu, kterému šéfuje. Dostanete se sem pouze lodí nebo letecky. My zůstáváme v Haines Junction. Pokud to stihneme, ještě dnes se podíváme na nově vybudované muzeum věnované místní přírodě a kultuře. V této oblasti žije kmen původních obyvatel (First Nations) s příjemným jménem, Champagne.

7. den: Dnes se vydáme za dalšími krásami této divoké země. Neodkládejte fotoaparáty, blížíme se k dalšímu z největších národních parků světa, který je zároveň světovým dědictvím UNESCO. Zde pochopíte, jak asi vypadala doba ledová. Pokud jste někdy uvažovali o vyhlídkovém letu malým letadlem, toto je TO místo. Možnost spatřit ledovou pyramidu nejvyššího vrchu Kanady Mount Logan. Podle Vaší volby si můžete k přeletu přidat i přistání na jednom z ledovců. Vyhlídkový let v tomto parku mnozí považují za hezčí než kolem Denali. Pro dobrou dávku adrenalinu doporučujeme výlet na raftu na řece Alsek. Vodáci vědí, že je to jedna z nejlepších bílých vod na světě! Celá aktivita trvá přibližně 6 hodin. Obě tyto aktivity je třeba rezervovat s Vaším průvodcem předem, aby byla dostupná místa. Pokud nemáte zájem ani o jednu z těchto aktivit, vždy je tu možnost se jít „jen“ projít do této nádherné divočiny. Je zde množství procházek a túr různých náročností a každý si vybere. Velmi populární je túra na Kings Throne, odkud je nádherná vyhlídka na okolní hory a jezero Kathleen. Nikdy nebudeme nabaženi takovou krásou a tak se musíme pohnout dál. Kluane necháme za zády a směřujeme do hlavního města teritoria, Whitehorse, vzdáleného z Haines Junction 155 kilometrů.

8. den: Příchodem do města WHITEHORSE vklouzneme do zlatokopecké historie dalekého severu. Architektura je typická a z velké části zachována od dob Zlaté horečky. Projdeme se po centru města a zastavíme se u starého lopatkového parníku, který je zpřístupněn jako muzeum. Jak se ocitl parník z Mississippi až na Klondiku a jak se na něm žilo? Podíváme se na vše zblízka. Odvezeme se proti proudu řeky Yukon a podíváme se na úzký Miles kaňon. Kádě lodě splavující řeku táhly, protože se sami nedokázaly proti proudu dostat. Projdeme se po visutém mostě. Fascinující příroda a historie. Pokud máte chuť na jiný zážitek, sedněte na kanoe a splavte část Yukonu a podívejte se na divočinu z jiného pohledu. Pokud nám vyjde počasí, tento zážitek je dokonalý. Budeme hledat hnízda Orlů bělohlavých, losy a medvědy pasoucí se na čerstvé trávě na břehu řeky a užívat si klid křišťálově čisté řeky. Splavíme přibližně 20 km dlouhý úsek řeky a na břeh vystoupíme na místě, kde se do Yukonu vlévá řeka Takhini. Tato řeka má stejné jméno jako horké prameny, do kterých se půjdeme po splavu namočit. Funkční jsou více než 100 let a voda zde má v bazénech od 36 ° C do 42 ° C. Je to jedna z nejnavštěvo­vanějších atrakcí Yukonu. Kde se tyto horké prameny vzali? Ještě jeden večer strávíme ve Whitehorse

9. den: Opouštíme hlavní město Yukonu a vyrážíme na sever. Procházíme oblastí, kde se obydlí objevují sporadicky a většinu z nich pouze odhadujete kvůli poštovním schránkám na téměř neviditelné křižovatce, kde začíná prašná cesta, směřující k farmám a hospodářstvím. V městečku Carmack přejdeme po mostě na pravý břeh řeky Yukon a pár kilometrů za městečkem se zastavíme na vyhlídce na peřeje, která komplikovala sjíždění řeky, Five Finger Rapid. O 280 km dále se nám poprvé po pravé ruce objeví řeka se slavným jménem: Klondike. Vstupujeme do stejnojmenného regionu, který byl během Zlaté horečky asi nejznámější. Pár desítek kilometrů nás bude Klondike provázet až po místo, kde se vlévá do Yukonu. To znamená, že jsme na místě a ocitli jsme se v centru zajímavé historie. Město bylo založeno v roce 1896 jako centrum zlatokopů. V okolí se nacházejí zlatonosné potoky a řeky, z nichž jsou nejznámější právě Klondike, Eldorado a Bonanza. Užijeme si tuto atmosféru i přes více než 100 letému odstupu. Vítejte v 19.století.

10. den: Sedáme do nádherně zabláceného minivanu, který nás odveze na místo, kde se stále těží zlato (Podzimní termín je závislý na počasí). Zlatokopy namočené po kolena ve vodě nebo vykopávající hluboké jámy v blízkosti potoků dnes nahradily stroje. Jdeme na místo známé jako Last Chance na potoce Hunker. Je zde zachován původní společenský dům, ve kterém je minimuzeum. Kromě různých artefaktů jako oděvy, nástroje a staré mapy jsou zde i nálezy pozůstatků mamutů. Nacházíme se v oblasti permafrostu (permanentně zmrzlé půdy), kde se nachází obrovské množství pozůstatků těchto vyhynulých chobotnatců. Podíváme se moderní způsob těžby s těžkou technikou. Většina zlata byla v této oblasti vytěžena na konci 19.století, pokračovalo to do 60. – 70. let za pomoci obrovských plovoucích strojů. Výsledkem jsou haldy, které lemují všechny potoky a řeky v celé oblasti. Postupně jsou tyto haldy znovu probírané a ještě stále se zde dá najít dostatek zlata, aby se to moderním zlatokopům vyplatilo. Fascinující způsob života a nesmírně těžká práce. My si vyzkoušíme, jaké to bylo v roce 1896–1899. Každý dostane gumáky na nohy a zlatokopecký talíř do ruky. Z kopy zeminy, která stále obsahuje vločky zlata si každý nabere. Máte 30 minut a všechno, co vyrýžujete, je Vaše. Věřte, že 30 minut ve studeném potoce Vám bude stačit jako zážitek. Téměř pokaždé se nám podaří pár vloček vyrýžovat, a tak si uvědomit, jak byla tato práce náročná. Vrátíme se do města a projdeme si její nejzajímavější místa. Podíváme se na domek, kde údajně přebýval Jack London, který napsal několik knih a povídek z této oblasti. Za drobný poplatek se můžete podívat dovnitř a do malého muzea věnovaného Londonovi, Muzeum First Nations místního kmene Tr'ondëk Hwëch'in nebo další parník SS Keno. Nad městem je vyhlídka na soutok řek Klondike a Yukon a v jeho blízkosti je hřbitov, kde je pohřben český dobrodruh z dob Zlaté horečky, Jan Eskymo Weltzl. Večer strávíme v klasickém baru, kde si budeme připíjet s místními zlatokopy. Chcete se dostat na seznam slavných? V baru Sourdough si dejte sklenku pálenky s vylouhovaným palcem dávného zlatokopa. Nebo si skočíme do tradičního kabaretu, kde kromě kasina s ruletou a backaratem, se zde 3× za večer koná kankánové vystoupení (minimální věk pro vstup je 19 let). Zabavte se tak, jak to měli ve zvyku zlatokopové.

11. den: Připravíme se na cestu vedoucí přes střechu světa (Top of the World Highway), která své jméno nedostala náhodou. Na její začátek se dostaneme kompou, která nás převeze přes Yukon. Dálnice vede na mnoho místech po hřebeni hor a nám se tak naskytnou krásné pohledy do nekonečna. V osadě Boundary překročíme nejsevernější pozemní hranici USA a vydáme se za dalšími dobrodružstvími. Pár kilometrů za hranicí se nachází osada s vtipným názvem – Chicken. Paradoxem je, že tu nikdo nechová ani jednu slepici a název vznikl pouze jako recese. Z recese se stal ale dobrý prodejní artikl a místo je turisty vyhledávané – pokud mají v plánu tímto „zapadákovem“ procházet. Zastavíme se v obchodě se smíšeným zbožím a podíváme se na těžební zařízení, takzvaný „Dredge“, kterým se do 70. let 20.století prosévala hlušina po Zlaté horečce. Cestou do Tok se dívejte po potocích. Stále se zde dají vidět na neodkoupených pozemcích v blízkosti potoků lidé, kteří zkoušejí štěstí rýžováním zlata. Přicházíme na křižovatku u řeky Tanana a uzavíráme tak okruh Yukon. Řeka Tanana nám bude dělat společnost až po Fairbanks. Kolem cesty je množství zaplavených oblastí, jezer a močálů. Hledejte losy a bobry. Vítejte ve FAIRBANKS – samotném srdci Aljašky! Před městem se zastavíme v obchodě, kde jsou celoročně Vánoce a bývá tu Santa Claus. North Pole je městečko, které má Vánoce v srdci. Sloupy veřejného osvětlení jsou ve tvaru cukrových hůlek a nápis na místní poště je zajímavý – Pošta Severní Pól. Ve městě se podíváme na místo prvního přistání a památník prvním osadníkům. Je zde i stanice, která je využívána během závodů psích spřežení. Viz. na tabuli poslední výsledky.

12. den: Fairbanks bylo rovněž součástí historické Zlaté horečky. Během plavby na řece Chena se podíváme, jak tu vypadal a vypadá život. Plavba zrekonstruovaným lopatkovým parníkem je zážitek sám o sobě. Buďte připraveni na americký způsob zábavy, ale podstata je velmi zajímavá. Vše je zde naplánované a jednou z atrakcí je i přistávání hydroplánu na vodě. Pilot, pravděpodobně John, nám předvede, jak se přistává letadlem na vodě. Další zastávkou bude chovná stanice tažných psů. Patří rodině, která se tomuto věnuje vrcholově. Pejsky i maséra potkáme osobně v závěru. Doplujeme až k místu, kde se řeka Chena vlévá do řeky Tanana. Zde vystoupíme z lodi a na několika pódiích si můžete prohlédnout tradiční oděvy Inuitů nebo Trapper – lovců kožešin. Podívejte se, jak původní obyvatelé lovili a zpracovávali lososy a nahlédněte do původní dřevěnice, v níž kdysi sídlila pošta. Na konci areálu je místo, kde můžete zblízka potkat tažné psy a dozvědět se více o závodech. Na lodi neváhejte ochutnat lososovou pomazánku. Po této plavbě sedáme do našeho auta a pokračujeme směrem k národnímu parku Denali.

13. den: V řeči původních obyvatel DENALI znamená VELKÝ. Dáme jim v každém smyslu tohoto slova za pravdu. Autobus s místním průvodcem nás vyzvedne brzy ráno a zaveze hluboko do vnitra tohoto obrovského národního parku. Vlastním autem se sem dostat nedá. Právě zde je nejvyšší šance, že uvidíte svého prvního a vzápětí i druhého či třetího grizzlyho v životě. Uvidíte i další obyvatele. Často vidíme vlky, losy, soby a horské ovce aljašské, podobné našim muflonům. Při dobrém počasí se nám v celé své nádheře ukáže zasněžený masiv Denali / Mount McKinley. Na ten pohled v životě nezapomenete. Celá tato aktivita trvá půl dne a po návratu si už jen dáme oběd, abysme při dobrém jídle zpracovali tyto zážitky. V případě volných míst, zájmu a dobrého počasí, je možné odpoledne absolvovat vyhlídkový let k Denali. Váš průvodce Vám pomůže s rezervací. Podél hranice národního parku odjíždíme na jih. Z několika míst ještě máme šanci vidět horu Denali, která má nejvyšší převýšení (prominencí) od nejníže položeného sedla po vrchol. Na okraji parku je stále velká šance vidět divokou zvěř, jako soby a medvědy. Je třeba mít oči na stopkách. Opouštíme tuto nespoutanou divočinu, až se dostaneme do Anchorage, nejbližšího města k Aljašce …

14. den: Dnes nás čeká prohlídka Anchorage, kterou jsme nestihli první den po příletu. Ať už to bude jen procházka centrem města, od nejstaršího zachovalého domu Oscara Andersona, přes Resolution park se sochou kapitána Cooka po železniční stanici. Nedaleko stanice je most přes říčku Ship Creek, kde si můžete půjčit rybářské náčiní a zkusit ulovit lososa (podle období a přílivu). Na křižovatce 4. avenue a D. ulice najdete sochu psa, která označuje místo startu nejznámějšího závodu psích spřežení – Iditarod. Na stěnách budov je po celém městě množství nástěnných maleb, populární jsou velryby na obchodním domě J.C.Penney při Town Square Park. Nedaleko se nachází Anchorage Museum, které má úžasnou sbírku umění a předmětů denní potřeby původních obyvatel všech částí Aljašky. Je velmi moderně zrekonstruované a i jen krátká návštěva Vám dá mnoho. Odpoledne můžete strávit návštěvou místní ZOO, která byla založena jako záchranná stanice pro zraněná a osiřelá aljašská zvířata. Ze začátku to byly pouze stáje místního obchodníka, který v roce 1966 vyhrál v rozhlasové soutěži slona. Měl na výběr 3000 US dolarů nebo mládě slona. Rozhlasovou stanici zaskočil a vybral si tohoto chobotňáče. Annabelle tu žila do roku 1997. Pokud jste aktivnější, půjčte si jízdní kola a projeďte se až po Kincaid park, kde se nachází běžkařské sportovní středisko. Cestou máte možnost potkat divoká zvířata a tak je třeba se mít na pozoru. I den v Anchorage můžete strávit pobytem v přírodě.

15. den: Poslední den na Aljašce. Nakoupíme poslední suvenýry a zlaté nugety ve velkém množství obchůdků a pomalu se přesuneme na letiště k odletu. Odlétáme z USA a necháváme za sebou její nejdivočejší část.

16. den: Přílet do Evropy po dlouhém letu.

Poznávací zájezd do jednoho z nejodlehlejších koutů naší planety. Aljaška je poslední pevninou před chladnými vodami severských moří a za ní je už jen Severní pól. Volání divočiny v podobě setkání s medvědy, losy a dalšími zvířaty této nádherné země. Pro milovníky přírody je tato komfortní dovolená povinností. 

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, průvodce, pronajatý klimatizovaný mikrobus, rozsáhlý program, ubytování v hotelech a motelech (kategorie cca 3), ukázku dovedností psovodů a chovatelů nejlepších Huskies světa, plavbu historickým parníkem, autobusovou výpravu do divočiny v Denali, rýžování zlata, ukázku života původních indiánů – lov a porcování lososů, plavbu přes mohutnou řeku Yukon, ukázku indiánských obydlí, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu, ESTA do USA, eTA do Kanady, fakultativní výlety.
Aljaška, Yukon - volání divočiny - Poznávací zájezdyAljaška, Yukon - volání divočiny - Poznávací zájezdyAljaška, Yukon - volání divočiny - Poznávací zájezdy

Slevy

Za brzké přihlášení

cena zájezdu od do sleva
do 55 775 Kč 1 000 Kč
od 55 800 Kč do 73 375 Kč 1 500 Kč
od 73 376 Kč do 92 950 Kč 2 500 Kč
nad 92 965 Kč 2 900 Kč

Podmínky udělení slevy: Platí pro každého klienta, který se přihlásí a zaplatí zálohu 50% z ceny zájezdu do 5 měsíců před jeho odjezdem. Tuto slevu je možné spojit s klubovou slevou.

Studentská / Učitelská / Lékařská

1 000 Kč na všechny letecké zájezdy

Podmínky udělení slevy: Na slevu má nárok klient, který je student, učitel nebo lékař. Studentská sleva platí pro studenty / učitele základních, středních a vysokých škol a prokazuje se kopií průkazu ISIC / ITIC. Lékařská sleva platí pro prvního přihlášeného lékaře na daný zájezd, který se zaváže vzít s sebou lékárničku a převezme funkci zdravotníka na zájezdu. Tuto slevu je možné spojit se slevou za brzké přihlášení, slevou klubovou a slevou uvítací.

Sleva množstevní / dovolená na míru

Větší skupině najednou (již od 6 klientů) přihlášené na 1 katalogový zájezd můžeme udělit speciální slevu, která bude záviset na velikosti skupiny a termínu. Informujte se, prosím, v kanceláři CK
Pro firmy a ucelené kolektivy organizujeme zájezdy na klíč za speciální ceny.

Služba doubytování

Služba pro vás všechny, kteří cestujete s CK sami a nechcete si připlácet za jednolůžkový pokoj. Najdeme vám spolucestujícího, ušetřené peníze si na vaší dovolené jistě užijete.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů