Irsko 55+ letecky od 6. 9. 2017

Výhoda pro seniory sleva 2000,-Kč

Tento zájezd je určen pro ty, kteří chtějí poznat krásy Irska v relativně krátkém čase, v pohodovém tempu a bez náročnější turistiky.
Během zájezdu navštívíme Bunratty Castle na největší irské řece Shannon, ohromující Mohérské útesy, jednu z nejromantičtěji vyhlížejících staveb Irska Kyllemore Abbey, v národním parku Connemmara podnikneme nenáročnou procházku, budeme obdivovat svéráznou přírodu v oblasti Burren a nevynecháme ani prohlídku Clonmacnoise a Dublinu.

Minimální počet účastníků: 20.

Termín Běžná cena [Kč] Cena po slevě 55+ [Kč] Odletové místo Svoz
06.9.2017 – 10.9.2017 23 900 21 900 přímý let Praha/Vídeň Z/do Brna za příplatek

Rezervujte na emailu info@summittour.cz případně telefonicky na 773 647 900

NÁROČNOST ZÁJEZDU

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

CENA OBSAHUJE

letenku Praha – Dublin a zpět nebo Vídeň – Dublin a zpět vč. let. tax ve výši 7 000 Kč, dopravu autobusem v Irsku, 4× ubytování ve 3 a 4* hotelech (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 4× snídaně, 2× večeře, průvodce, cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK.

CENA NEOBSAHUJE

vstupné okolo 40 euro, další výše neuvedené služby.

PŘÍPLATKY

  • fakultativní výlet (společenský večer s irskými tanci a večeří v Dublinu): 990 Kč
  • 1 lůžkový pokoj: 2 900 Kč
  • svoz z Brna na letiště do Vídně a zpět mikrobusem, min 3 os.: 800 Kč

PROGRAM

  1. den: Odpoledne odlet z Prahy nebo Vídně do Dublinu. Po příletu obou skupin přesun na ubytování.
  2. den: Nejprve dojedeme k řece Shannon, kde nedaleko Limericku navštívíme Bunratty Castle s malým skanzenem. Poté si prohlédneme jedno z nejnavštěvo­vanějších míst v Irsku – Mohérské útesy, které se tyčí až do výšky 200 m n. m. Dále budeme pokračovat oblastí Burren, která je tvořena kamenitým, zvrásněným vápencovým povrchem, a zastavíme se u dolmenu Poulnabron – megalitické stavby skládající se z několika stojících kamenů, jež sloužila zřejmě jako primitivní svatyně a obětiště. Ubytování (2 noci) a večeře.
  3. den: Tento den strávíme v oblasti Connemara s úžasně rozlehlou a divokou krajinou, které dominují dva horské hřebeny národního parku. Během dne navštívíme opatství Kyllemore Abbey, romanticky vyhlížející stavbu na břehu jezera, obehnanou hradbami s cimbuřím a krásnými zahradami. Podnikneme procházku v národním parku Connemara s úžasně rozlehlou a divokou krajinou. Trasy jsou odstupňovány dle náročnosti, a tak si vybere každý. Krátká prohlídka města Galway, které je považováno za centrum kultury a zábavy západního pobřeží. Návrat na ubytování a večeře.
  4. den: Dopoledne se vydáme na cestu do Dublinu. Cestou navštívíme snad nejznámější irský klášter ze 6. století a bývalé královské město Clonmacnoise s ruinami katedrály a kostelů a vysokými keltskými kříži. Odpoledne nás čeká prohlídka hlavního města Irska. Navštívíme katedrálu sv. Patrika, která je největším kostelem v celém Irsku. Budete moci spatřit známá místa jako irskou univerzitu Trinity College, nábřeží řeky Liffey, O´Connell Street, čtvrť Temple Bar a další. Ubytování přímo v centru Dublinu. Můžete se zúčastnit spolu s průvodkyní večeře s programem irských tanců (nutno hlásit při objednání zájezdu), nebo se sami vydat na večerní procházku městem.
  5. den: Odjezd na letiště a před polednem odlet do Prahy nebo Vídně.

UBYTOVÁNÍ

Irsko, Skotsko – HOTELY A PENZIONY. U našich zájezdů využíváme rodinné, stylově zařízené i moderní hotely. Pokoje jsou dvoulůžkové se sprchou a WC na pokoji. Ne všechny hotely mají výtahy. Ve Skotsku mohou být spojené postele ve dvoulůžkových pokojích menších rozměrů s jednou společnou přikrývkou. Ve společné jídelně nebo restauraci se podává bohatá snídaně většinou formou bufetu. K večeři bývá zpravidla výběr z menu o třech chodech. Penziony se od hotelů mohou lišit omezenými službami recepce nebo rozdílnou velikostí a vybavením pokojů v budově.