Bernina Express a Svatý Mořic

č. zájezdu: 245141/5
od9 690,-/osoba
Last minute
Poznávací zájezd Bernina Express a Svatý Mořic - Poznávací zájezdy - Summit Tour

Bernina Express a Svatý Mořic

Země: Švýcarsko


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 4 dny


Možné slevy:

 • slevové programy CK

Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • polopenze

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Německem a Rakouskem kolem Bodamského jezera do Švýcarska. Od Bodamského jezera proti toku Rýna až do Landquartu. Údolím Prättigau přes Klosters až do Davosu (1560 m n.m.) – nejvýše položeného švýcarského města uprostřed horských velikánů. Ubytování v hotelu Ochsen přímo v centru. Procházka Davosem k údolní stanici lanovky na Schatzalp. Výjezd lanovkou na Schatzalp (1861 m n.m.) s nádherným rozhledem na Davos, jezero a okolní hory. Možnost navštívit alpskou zahrádku s množstvím alpinek. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Výjezd do průsmyku Julier (2284 m n.m.), tento průsmyk využívali již Římané. Po zastávce sjezd do údolí Engadin, kde leží světoznámé klimatické lázně Svatý Mořic. Prohlídka města s mondénními hotely a nádhernou promenádou podél jezera lemovaného horami s bílými ledovci. Výjezd pozemní lanovkou na Muottas Muragl (2453 m n.m.), z vrcholu nejkrásnější pohled na celé údolí Horního Engadinu s jezery, masiv Bernina s ledovci a samozřejmě celý Svatý Mořic. Občerstvení je možné na vyhlídkové terase horské restaurace. Po sjezdu lanovkou průjezd celým údolím Horního Engadinu po proudu Innu až do Guardy. Procházka snad nejtypičtější ještě rétorománsky hovořící obcí je jedinečným zážitkem. Staré měšťanské domy s úzkými uličkami leží na slunné terase nad údolím Innu. Po procházce výjezd do průsmyku Flüela (2383 m n.m.), kde bude opět krátká zastávka na obdivování okolních divokých hor. Z průsmyku sjezd do Davosu. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odchod k nedalekému nádraží. Nástup do známého Bernina Expressu – vlaku, který přes svět horských ledovců přejede do palmového ráje v Itálii. Nejvýše položenou železnici Rhétské dráhy křižující Alpy ze severu na jih je možno si plně vychutnat z klimatizovaných panoramatických vagonů s částečně prosklenou střechou. Trať přes průsmyky Albula a Bernina je mistrovským dílem stavitelského umění, na 122 kilometrech je 55 tunelů a 196 mostů. Proto se i díky propojení s okolní jedinečnou krajinou zapsala do světového dědictví UNESCO. Z Davosu (1535 m n.m.) vlak klesá a překonává viadukt Wiesen, který je s 210 metry délky a výškou téměř 90 metrů nejvyšší v celé Rhétské dráze. Dále vlak jede krajinou zelených horských luk a malebných hor. Za Filisurem začíná známá trať přes průsmyk Albula. Vlak stoupá z Bergünu do Predy – na 12,6 km překonává výšku 416 metrů díky 5 kruhovým tunelům, 2 normálním tunelům, 9 viaduktům a 2 galeriím. Hned za Predou začíná tunel Albula (1789 m n.m.) dlouhý skoro 6 km. Za tunelem (1815 m n.m.) se otevře pohled do údolí Engadin a vlak klesá do mondénního Svatého Mořice. Za Svatým Mořicem (1775 m n.m.) začne vlak opět stoupat, za okny je vidět mohutný sněhobílý masiv Berniny a na dosah ruky se plazící ledovec Morteratsch. Poté se míjí údolní stanice gondolové lanovky na Diavolezzu a přijede se do zastávky Ospizio Bernina. Pohled na vysokohorské jezero Lago Bianco pod plazícími se ledovci je nezapomenutelný zážitek. A to již vlak překoná nejvyšší bod celé cesty – průsmyk Bernina (2253 m n.m.) a začíná sjíždět serpentinami do údolí Poschiavo. Po zastávce ve stejnojmenném městečku jede vlak po břehu horské přehrady a blíží se k dalšímu vrcholu cesty, a to ke světoznámému kruhovému viaduktu u Brusia, na kterém se otočí o 360 stupňů. Závěrečný díl sjezdu do Tirana (429 m n.m.) dokoná zázrak přeměny přírody, namísto ledovců se za okny po sjezdu téměř dvou tisíc výškových metrů objeví palmy v italském Tiranu. Po procházce a výborné italské kávě a zmrzlině už bude čekat náš autobus. Autobusem přejedete zpět přes celý průsmyk Bernina, trať a po ní jedoucí vlaky uvidíte tentokrát zvenčí. Bude čas na fotografické zastávky u kruhového viaduktu Brusio, u vysokohorského jezera Lago Bianco v průsmyku Bernina a u ledovce Morteratsch. Údolím Engadinu podél toku Innu odjezd do ČR.

4. den

Návrat ráno.

Nutná hotovost s sebou

Panoramatický vlak Bernina Express Vás přes průsmyky Albula a Bernina (železniční trať je zde pod ochranou UNESCO) dopraví z Davosu až do italského Tirana a jízda v tomto legendárním expresu se tak stane zlatým hřebem celého zájezdu. Kromě toho si v předchozích dnech vychutnáte atmosféru renomovaného horského střediska Davos i luxusních lázní Svatý Mořic v údolí Engadin. Poznejte s námi tyto klenoty Švýcarska…

rychly_prehled

4denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tamjízda v Bernina Expressu s kávou na palubě v ceně zájezdu2 noci s polopenzí v hotelu v renomovaném Da­vosu

Počet dní

4denní zájezd s denním přejezdem

strucna_trasa

Davos;46.803379, 9.832238Schat­zalp;46.801183, 9.815121Svatý Mořic;46.491064, 9.835102Muottas Muragl;46.521880, 9.901891Guarda;46­.776777, 10.153194Preda a tunel Albula;46.588263, 9.777663průsmyk Bernina;46.588263, 9.777663kruhový viadukt Brusio;46.254175, 10.128480Tira­no;46.215755, 10.167349

Poznámka

POZOR: Při zakoupení zájezdu nyní jako bonus získáte ZDARMA KÁVU A ZÁKUSEK V BERNINA EXPRESSU. Jedná se o mimořádnou nabídku připravenou ve spolupráci s Rhétskou dráhou (Rhätische Bahn AG) s platností do odvolání.NÁŠ TIP PRO RODINNOU DOVOLENOU: Využijte slevu 500,–Kč/os. u dětí do 16 let, která lze navíc kombinovat se slevou pro 3. a 4. osobu na pokoji ve výši 500,–Kč/os. Dítě do 16 let ve 3lůžkovém nebo 4lůžkovém pokoji s rodiči má tedy nárok na slevu 1.000,–Kč!!!

pojmenovani_u­poutavky1

Káva v Bernina Expressu zdarma

popis_upoutavky1

Vydejte se Bernina Expressem na cestu „od ledovců k palmám“ a zpříjemněte si ji kávou servírovanou během jízdy až k Vašemu sedadlu. Nyní máte navíc jedinečnou možnost nechat se na kávu pozvat a o útratu se nestarat… Každý, kdo si zakoupí tento zájezd, totiž získá kávu s dezertem v Bernina Expressu zdarma! Tato nabídka vznikla ve spolupráci s Rhétskou dráhou (Rhätische Bahn AG).

pojmenovani_u­poutavky2

AKČNÍ NABÍDKA pro samostatně cestující ŽENU

popis_upoutavky2

Za mimořádnou cenu 8.490,–Kč aktuálně nabízíme v termínu 16.-19.06.2017 volné místo pro samostatně cestující ženu, ubytování formou doobsazení do 2lůžkového pokoje společně s další cestující. V případě zájmu se obraťte na naše rezervační oddělení – tel. 377 360 360 nebo e-mail: inex.rezervace@ckinex.cz.

pojmenovani_za­rizeni5

Pokoj pro 2 osoby

Cena zahrnuje

 • 2 noci s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV)
 • dopravu luxusním autobusem
 • cestu originál Bernina Expressem na trase Davos-Tirano
 • lanovku na Schatzalp
 • průvodce
 • mapu Švýcarska s informacemi.

Cena nezahrnuje

 • komplexní pojištění.

Nutná hotovost s sebou

32 CHF.

Poznávací zájezd Bernina Express a Svatý Mořic - Poznávací zájezdy - Summit Tour
Poznávací zájezd Bernina Express a Svatý Mořic - Poznávací zájezdy - Summit Tour
Poznávací zájezd Bernina Express a Svatý Mořic - Poznávací zájezdy - Summit Tour
Poznávací zájezd Bernina Express a Svatý Mořic - Poznávací zájezdy - Summit Tour
Poznávací zájezd Bernina Express a Svatý Mořic - Poznávací zájezdy - Summit Tour
Poznávací zájezd Bernina Express a Svatý Mořic - Poznávací zájezdy - Summit Tour
Poznávací zájezd Bernina Express a Svatý Mořic - Poznávací zájezdy - Summit Tour
Poznávací zájezd Bernina Express a Svatý Mořic - Poznávací zájezdy - Summit Tour
Poznávací zájezd Bernina Express a Svatý Mořic - Poznávací zájezdy - Summit Tour
Poznávací zájezd Bernina Express a Svatý Mořic - Poznávací zájezdy - Summit Tour

Doprava

 • N1 – Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň (garantovaná odjezdová místa – platí u všech zájezdů a termínů) – bez příplatku!
 • N2 – Ústí n. L., Teplice, Bílina, Most, Louny, Slaný, Kladno, Chomutov, Ostrov n. O., K. Vary – příplatek 400 Kč
 • N3 – Hradec Králové, Pardubice, Chrudim, Poděbrady, Kolín – příplatek 400 Kč
 • N4 – České Budějovice, Vodňany, Písek, Tábor – příplatek 400 Kč
 • N5 – Liberec, Jablonec, Turnov,Mladá Boleslav – příplatek 400 Kč
 • N6 – Cheb, Sokolov, Mariánské Lázně – příplatek 400 Kč
 • N7 – Klatovy, Domažlice – příplatek 400 Kč
 • N8 – Brno, Jihlava – příplatek 400 Kč

  Důležitá poznámka:

  Svozy N2 – N8 jsou garantovány při minimálním počtu 4 osob a více než 31 dní před odjezdem!

Svoz u autobusových zájezdů

N1 a nebo na trase zájezdu je bez příplatku.
N2–9 je za příplatek 400 Kč není-li u dané destinace uvedeno jinak.

Svoz u leteckých zájezdů

N2–9 za příplatek 500 Kč na osobu, není-li u dané destinace v ceníku uvedeno jinak.

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

13.6.2017

Studijní cesta po Rhodosu

Vrátili jsme se ze studijní cesty po Rhodosu, kde jsme osobně navštívili řadu hotelů a můžeme nyní osobně doporučit kde bydlet a kam se vydat, co si nenechat ujít....

9.6.2017

Last Minute poznávací zájezdy s garancí odjezdu

Řím letecky, Skvosty jižní Anglie s koupáním letecky, Londýn letecky, Petrohrad..

25.4.2017

Čínské metropole rychlovlakem

Poznejte Čínu i rychlostí 300 km za hodinu. Město Peking a 1318 km vzdálená Shanghai - obě města a okolí poznáte za jeden zájezd.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů